اخبار ارز دیجیتال

مهمانی تا گوش: بلاک چین از درهای جامعه موسیقی الکترونیک عبور می کند

با اختصاصی‌تر شدن دسترسی و افزایش سرسام‌آور قیمت بلیط، طرفداران موسیقی الکترونیک در مرکز فشار جدیدی برای ایجاد تعادل مجدد در صحنه هستند.

Klubcoin: مواد مشارکت

موسیقی الکترونیک یک تجارت بزرگ است. اجلاس بین المللی موسیقی گزارش می دهد که ارزش بخش موسیقی الکترونیک در سال ۲۰۲۱ به ۶ میلیارد دلار خواهد رسید و این بخش برای رشد حتی بیشتر آماده است. رقم ۶ میلیارد دلاری نشان‌دهنده افزایش ۷۱ درصدی ارزش این صنعت در سال ۲۰۲۰ است، اما به‌دلیل تأثیر همه‌گیری بسیار کوچک‌تر است. درآمدها نسبت به سطح سال ۲۰۱۹ کاهش یافته است، اما با جلوگیری از اختلالات عمده بیشتر، این صنعت در حال پیشی گرفتن از بالاترین سطح قبل از همه گیری خود در سال ۲۰۲۲ است.

این خبر خوبی برای هنرمندان و دوستداران موسیقی است، اما یک هشدار وجود دارد. با رونق گرفتن موسیقی الکترونیک، دسترسی به جشنواره ها و کنسرت هایی که در صحنه موسیقی الکترونیک مرکزی هستند، روز به روز منحصر به فردتر می شود. قیمت بلیت کنسرت در سراسر صنعت موسیقی در حال افزایش است. اوایل سال جاری، زمانی که بلیت‌های بروس اسپرینگستین، هنرمندی که طرفدارانی در میان طبقه کارگر دارد، با قیمت‌های نجومی فروخته شد، غوغایی به پا شد. قیمت‌های بالا به دلیل الگوریتم‌های مورد استفاده پلتفرم‌های فروش بلیت بود، اما این یک اتفاق مجزا نبود.

به Tomorrowland، یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی الکترونیک نگاه کنید. بلیط ورودی عمومی جشنواره ۲۰۲۲ حدود ۲۸۰ دلار بود. این بلیط ها به سرعت فروخته می شوند و تنها بسته های گران قیمت هزاران دلار باقی می مانند. و این قیمت پایه سفر، غذا و تمام هزینه های دیگر را برای شرکت در یکی از این رویدادها در نظر نمی گیرد. هزینه کل شرکت در یکی از این رویدادها از ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار متغیر است. این چیزی نیست که اکثر مردم توانایی پرداخت آن را داشته باشند.

بازگرداندن صحنه موسیقی الکترونیک به ریشه های خود

فستیوال های موسیقی الکترونیک فقط موسیقی نیستند. اینها رویدادهایی هستند که قرار است مردم از همه اقشار را در یک محیط جمعی گرد هم بیاورند. با روشی که در حال حاضر کارها انجام می شود، شرکت در این رویدادها به طور فزاینده ای ممتاز می شود.

با این حال، یک پروژه بلاک چین تصمیم گرفته است تا به این موضوع رسیدگی کند و از پلتفرم خود برای بازگرداندن موسیقی الکترونیک به ریشه های خود استفاده کند. کلاب کوین ادعا می کند که “اولین ارز رمزنگاری شده برای کلاببرها، تماشاگران جشنواره و طرفداران موسیقی الکترونیک” است. هدف از این پروژه ایجاد یک ارز قابل قبول برای همه در صحنه موسیقی الکترونیک است. با استفاده از ارز Klubcoin، طرفداران موسیقی می توانند جوایزی مانند دسترسی به رویدادهای VIP، ملاقات با دی جی ها و هنرمندان مشهور دریافت کنند.

کلاب کوین و مدل پولی برای کسب درآمد

این مدل عملیاتی “party to aen” نامیده می شود و به عنوان راهی برای تمرکززدایی صحنه موسیقی و جشنواره به همان شیوه ای است که بازی های play-to-a-en صنعت بازی را تکان دادند. کلوب‌کوین به باشگاه‌بازان و شرکت‌کنندگان در جشنواره‌ها قدرت می‌دهد تا با انجام کاری که دوست دارند، جوایز کسب کنند و به رویدادهای انحصاری دسترسی داشته باشند. اکنون طرفداران نه تنها می‌توانند در رویدادهای فروخته‌شده با قیمت مناسب شرکت کنند، بلکه وقتی به آنجا می‌رسند، می‌توانند از تخفیف‌هایی برای غذا و نوشیدنی، بازگشت نقدی برای همه خریدها و دسترسی به مهمانی‌ها و جلسات برخوردار شوند. من می‌توانم این کار را انجام دهم. انجمن کلاب کوین هدف این پروژه بازگرداندن تمرکز سازندگان و طرفداران موسیقی الکترونیک با معرفی روشی مناسب برای تعامل با آنهاست.

Image_0

Klubcoin قبلاً در تلاش‌های خود به موفقیت‌هایی دست یافته است و با برخی از بزرگترین جشنواره‌ها و دی‌جی‌های موسیقی جهان همکاری می‌کند. فهرست شرکای فعلی این پروژه شامل Amnesia Ibiza، Bootshaus، Caprices Festival، DJ Mag، Pacha Barcelona، Opium و Motel Particulier است. با پیشرفت، هدف کلاب کوین ادغام در جشنواره های بیشتر، مشارکت با هنرمندان بیشتری برای گسترش اکوسیستم و ارائه جایگزینی برای افراد بیشتری برای وضعیت فعلی خواهد بود.

برای سازندگان موسیقی، Klubcoin یک فرصت منحصر به فرد برای گسترش مخاطبان خود و کمک به ارتباط مستقیم تر بین طرفداران و هنرمندان است. موفقیت مستمر کلاب کوین می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر صنعتی داشته باشد که به طور فزاینده‌ای برای سازندگان اصلی آن ناشناخته شده است.

مواد با مشارکت Klubcoin ارائه می شود

سلب مسئولیت. کوین تلگراف هیچ محتوا یا محصولی را در این صفحه تایید نمی کند. در حالی که هدف ما ارائه تمام اطلاعات مادی در دسترس است، خوانندگان باید قبل از هر اقدامی در رابطه با شرکت تحقیقات خود را انجام دهند و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بپذیرند. همچنین نباید این مقاله را توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفت.

نویسنده: Bryan Conover

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا