اخبار ارز دیجیتال

پروتکل طوطی Solana پیشنهاد بدون رمز ارائه می کند، سرمایه گذاران با خطر ۸۹٪ بازده کمتر مواجه هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پیشنهاد به دنبال مبادله توکن های PRT با ارزش خزانه مایع و انتقال به یک پروتکل بدون نشانه است. اعضای جامعه این اقدام را “جرم مالی” خواندند.

پیشنهاد اخیر تیم پروتکل طوطی، یک شبکه نقدینگی مبتنی بر سولانا، جنجال را در میان اعضای جامعه برانگیخته است. این پیشنهاد که تا ۲۷ ژوئیه به رای گذاشته می‌شود، خواستار بازخرید توکن‌های PRT با ارزش نقدی خزانه‌داری و انتقال به پروتکل بدون توکن است.

بر اساس این پیشنهاد، قیمت بازخرید PRT 0.0045 دلار برای هر توکن تعیین شد. طبق داده‌های CryptoRank، این پروتکل از زمان راه‌اندازی خود در سال ۲۰۲۱ بیش از ۸۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، با بازگشت سرمایه (ROI) -۸۹٪ برای پیشنهادات اولیه DEX (IDOs) و پیشنهادات اولیه تبادل (IEOs) برای سرمایه‌گذاران. ROI منفی نشان می دهد که سرمایه گذار در سرمایه گذاری خود پول خود را از دست داده است.

برنامه‌های این پروتکل دلایل این حرکت را توضیح نداده و فقط به این موضوع اشاره کرده است که «بسیاری از دارندگان PRT می‌خواهند توکن‌های PRT خود را با ارزش خزانه‌داری مبادله کنند». این پیشنهاد همچنین به دنبال تغییراتی در توکنومیکس Parrot پس از نوامبر ۲۰۲۲ است، زمانی که پروتکل دوره قفل را برای توکن ها از ۱۲ ماه به هفت روز کاهش داد، با این استدلال که “انعطاف پذیری بیشتری را برای ذینفعان برای ورود و خروج از موقعیت ها فراهم می کند.”

طبق نظرات اعضای انجمن، ۸۱ درصد توکن ها توسط تیم مدیریت می شوند. تیم Parrott اما این ادعاها را رد کرد. می گوید توییتر اعلام کرده است که این رمز مالی هرگز برای اهداف حکومتی مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. طبق تقسیم بندی ارائه شده توسط CryptoRank، ۳۵٪ از توکن ها به عنوان مشوق های پروتکل، ۲۰٪ به عنوان تیم ها و فرشتگان، ۱۰٪ به عنوان فروش عمومی، ۲۰٪ به عنوان دور تخم و ۱۵٪ به عنوان سایر موارد توزیع شده اند.

فروش توکن پروتکل طوطی. منبع: CryptoRank.

علاوه بر این، این پیشنهاد در مورد اینکه پس از دوره هشت هفته ای بازخرید چه اتفاقی برای وجوه مطالبه نشده می افتد، مشخص نیست، زیرا اعضای جامعه پیشنهاد می کنند که وجوه ممکن است توسط افراد داخلی تسویه شود.

“جامعه قبلاً به دقت توضیح داده است که چرا ما به این موضوع علاقه مند نیستیم. میزان سهمیه بسیار کم است و نمی تواند بسیاری از سوء استفاده تیم از خزانه داری را بدون رضایت جامعه توضیح دهد. تیم همچنین به طور پیش از موعد قفل توکن های اختصاصی تیم و VC ها را باز کرد و آنها را مالک اکثریت توکن ها کرد و این رای را بی معنی و یک عضو کامل از بحث انجمن نوشت.”

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونینویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا