اخبار ارز دیجیتال

پارادایم تلاش “نامنسجم” SEC برای سرکوب صرافی های غیرمتمرکز را محکوم می کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شرکت سرمایه گذاری رمزارز Paradigm ادعا می کند که DEX یک بورس اوراق بهادار نیست.

شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز ارزهای دیجیتال پارادایم تلاش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده برای تعریف مجدد اصطلاح “مبادله” را محکوم کرده است. در صورت پذیرش، صرافی غیرمتمرکز تحت صلاحیت آن قرار خواهد گرفت.

در 8 ژوئن، این شرکت نامه طولانی 14 صفحه ای را به کمیسیونر SEC، ونسا کانتریمن، در مورد تعریف مجدد پیشنهادی قانونگذاران از اصطلاح “مبادله” در قانون بورس اوراق بهادار در سال 1934 ارسال کرد.

SEC قصد دارد قانون 89 ساله را اصلاح کند تا صرافی های غیرمتمرکز (DEX) و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را در تعریف خود از “صرافی” لحاظ کند. از آنجایی که اصطلاح DEX شامل کلمه “اکسچنج” می شود، SEC می خواهد با آن مانند اوراق بهادار یا بورس رفتار کند.

با این حال، پارادایم استدلال می‌کند که به دلیل تفاوت‌های اساسی بین DEX و صرافی‌ها، تلقی با DEX به‌عنوان «مبادله» طبق قانون «نامعتبر و ناسازگار است».

بنابراین، پس از شکایت از Coinbase به دلیل شکست در انجام غیرممکن (ثبت نام در بورس اوراق بهادار در زمانی که نتوانسته بود)، اکنون به نظر می رسد که کمیسیون قصد دارد DEX را مجبور به انجام همان انتخاب های هابسون کند.

رودریگو سیرا، مشاور حقوقی پارادایم، در بیانیه‌ای گفت: «از طریق این قانون‌گذاری موقت، SEC به‌دنبال مجوز و تنظیم نادرست پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال، از جمله DEX، به عنوان بورس‌ها است.

در مارس 2022، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تغییراتی را در قانون پیشنهاد کرد، از جمله سیستمی که “حقوق معاملاتی غیرقابل واگذاری و استفاده از پروتکل های ارتباطی را برای اتصال خریداران و فروشندگان اوراق بهادار فراهم می کند.” به عبارت دیگر، پلتفرمی است که مبادلات و مبادله دارایی های دیجیتال را تسهیل می کند.

پارادایم استدلال می کند که DEX ها به عنوان واسطه عمل نمی کنند و “سازمان ها، انجمن ها یا گروه هایی از افراد” برای حفظ مبادلات ندارند.

در عوض، آن‌ها از یک الگوریتم شکل‌دهی بازار برای متعادل کردن مجموعه‌ای از دارایی‌های رمزنگاری استفاده کردند که به‌صورت آزادانه برای خریداران یا فروشندگان بالقوه قابل دسترسی است. او همچنین استدلال کرد که DEX ها بر اساس کدهای خوداجرا و قراردادهای هوشمند به جای انجمن ها یا گروه های افراد اجرا می شوند.

مربوط: سرکوب بایننس و کوین‌بیس SEC باعث افزایش 444 درصدی حجم معاملات دی‌فای شد.

SEC در این هفته در شکایت های دوگانه علیه دو تا از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال جهان، Binance و Coinbase، بی رحمانه عمل کرد.

علاوه بر این، طی سال‌ها، SEC به دلیل تعهد خود به ارزهای دیجیتال، حداقل 67 دارایی دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته است. با این حال، کنگره هنوز لایحه‌ای رسمی برای طبقه‌بندی بازار ارزهای دیجیتال به این عنوان تصویب نکرده است.

در همین حال، کوین تلگراف فاش کرد که اقدامات اجرایی نظارتی فدرال علیه شرکت‌های ارزهای دیجیتال در شش ماه پس از ورشکستگی FTX، 183 درصد افزایش یافته است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا