🚨 اخبار ارز دیجیتال

یکی از بنیانگذاران پارادایم از سرمایه گذاری در SBF و FTX عمیقا متأسف است

برخی این سوال را مطرح کردند که آیا این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر چند میلیارد دلاری، قبل از سرمایه گذاری، بررسی های لازم را در مورد FTX انجام داده است یا خیر.

یکی از بنیانگذاران شرکت مدیریت ثروت Paradigm گفت که از سرمایه گذاری در FTX، Alameda Research و Sam Bankman-Fried در افشاگری اخیر «عمیقاً پشیمان است».

در توییتر موقعیت در ۱۵ نوامبر، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت پارادایم، مت هوانگ، گفت که شرکت از افشاگری های پیرامون این دو شرکت و بنیانگذاران آنها “شکه شده است” و افزود: من بودم.

من عمیقاً متأسفم از سرمایه‌گذاری در بنیان‌گذار و شرکتی که در نهایت با ارزش‌های ارزهای رمزپایه مطابقت نداشت و آسیب زیادی به اکوسیستم وارد کرد.»

مت هوانگ، شریک مدیر و یکی از بنیانگذاران پارادایم منبع: پارادایم

پارادایم یک شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز مستقر در سانفرانسیسکو است که بر روی ارزهای دیجیتال و وب ۳ تمرکز دارد. در ماه آوریل، این شرکت مجموع دارایی های تحت مدیریت را حدود ۱۳.۲ میلیارد دلار گزارش کرد.

در نوامبر ۲۰۲۱، این شرکت یک صندوق خطرپذیر جدید ۲.۵ میلیارد دلاری را اعلام کرد و از Andreessen Horowitz (a16z) به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پیشی گرفت.

وب سایت این شرکت در حال حاضر FTX و FTX.US را در مجموعه خود فهرست کرده است. طبق گزارش ها، سرمایه گذاری در این بورس حدود ۲۷۸ میلیون دلار است.

هوانگ گفت که سرمایه گذاری سهام پارادایم در FTX تنها “کسری کوچک از کل دارایی های ما” است و افزود که اکنون سرمایه گذاری خود در FTX را به ۰ دلار کاهش داده است.

او همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت هرگز روی FTX معامله نکرده است و هیچ توکن FTX (FTT)، توکن سرم (SRM)، توکن Maps.ME (MAPS) یا توکن پروتکل اکسیژن (OXY) ندارد.

ما هرگز در FTX معامله نکرده‌ایم و هیچ دارایی در بورس نداشتیم. ما هرگز در FTT، SRM، MAPS، OXY و توکن‌های مرتبط سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم.»

مربوط: ورشکستگی FTX میلیون ها دلار سرمایه شرکت رمزنگاری را مسدود می کند

از زمان انتشار این توییت، بسیاری از کاربران توییتر این سوال را مطرح کرده اند که آیا این شرکت قبل از سرمایه گذاری در FTX دقت کافی را انجام داده است یا خیر.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، سی کی ژنگ، یکی از بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری دارایی دیجیتال ZX Squared Capital، در گذشته گفت که بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر بررسی های لازم را در مورد FTX و تیم مدیریت آن انجام داده اند. بیان می کند:

آنها روند حکومت داری خیلی خوبی ندارند، هیئت مدیره ندارند. اساساً این یک نمایش یک نفره است.

زمانی که یک شرکت جوان شروع به ساخت شرکتی با فناوری پیشرفته می کند، […] اگر درک خوبی از نحوه کنار هم قرار گرفتن فناوری و امور مالی نداشته باشید، می توانید خیلی سریع اوضاع را از بد به بدتر شدن ببینید. ”

او افزود: «بدیهی است که آنها از برخی جهات باهوش هستند، اما زمانی که آنها یک شرکت ۳۲ میلیارد دلاری را اداره می کنند با زمانی که یک شرکت کوچک را اداره می کنند بسیار متفاوت است.

سرمایه‌گذارانی که اخیراً سرمایه‌گذاری FTX خود را کاهش داده‌اند عبارتند از Sequoia Capital که حدود ۲۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری را در ۱۰ نوامبر حذف کرد، طرح بازنشستگی معلمان انتاریو، که ۹۵ میلیون دلار در مبادلات ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد، و شرکت گروه SoftBank مورد انتظار شامل می‌شود. سرمایه گذاری نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار را حذف کنید.نویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا