🚨 اخبار ارز دیجیتال

پارادایم SEC را به دور زدن قوانین در دعوی بایننس متهم می کند

پارادایم خاطرنشان کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تلاش است تا از ادعاهای آزاردهنده در شکایت به عنوان ابزاری برای اصلاح قانون بدون پیروی از روند تعیین شده قوانین استفاده کند.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر ارزهای دیجیتال Paradigm از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل دور زدن رویه های قوانین استاندارد در پرونده فعلی خود علیه صرافی ارز دیجیتال بایننس انتقاد کرده است.

در بیانیه ای که در روز جمعه، ۲۹ سپتامبر منتشر شد، پارادایم خاطرنشان کرد که SEC در تلاش است تا از ادعاهای مربوط به شکایت به عنوان ابزاری برای اصلاح قانون استفاده کند، بدون اینکه به روند تدوین قوانین تعیین شده پایبند باشد. پارادایم قویاً معتقد است که SEC از محدودیت های نظارتی خود فراتر رفته و ما به شدت با این تاکتیک مخالفیم.

در ماه ژوئن، SEC شکایتی را علیه Binance به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار متعدد، از جمله فعالیت بدون ثبت نام لازم به عنوان بورس، کارگزار-فروشنده، یا تهاتر تنظیم کرد. پارادایم همچنین تاکید کرد که SEC اخیراً شکایت های مشابهی را علیه صرافی های مختلف ارز دیجیتال دنبال کرده است و اظهار داشت که موضع SEC “به طور اساسی درک قانون اوراق بهادار را در چندین جنبه مهم تغییر می دهد.” او گفت: “احتمال تغییر این امر وجود دارد.”

اسکرین شات پرونده های دادگاه پارادایم منبع: پارادایم

علاوه بر این، پارادایم نگرانی‌های مربوط به کاستی‌های کاربرد SEC از آزمون هوی را برجسته کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار اغلب بر آزمون هوی تکیه می کند، که در یک پرونده دادگاه عالی ایالات متحده در سال ۱۹۴۶ در مورد باغ های مرکبات، به عنوان ابزاری برای تعیین اینکه آیا یک معامله واجد شرایط یک قرارداد سرمایه گذاری است و بنابراین تحت مقررات اوراق بهادار قرار می گیرد یا خیر، تکیه می کند.

پارادایم در پرونده های دادگاه استدلال کرد که بسیاری از دارایی های آن به طور فعال بر اساس چشم انداز سود بازار، خرید و معامله می شوند. با این وجود، SEC به طور مداوم آنها را از طبقه بندی به عنوان اوراق بهادار مستثنی کرده است. در ادامه این نشست به نمونه هایی مانند طلا، نقره و هنرهای زیبا اشاره کرد و تاکید کرد که صرفاً به دلیل داشتن پتانسیل افزایش ارزش، فروش آنها به طور ذاتی به عنوان معاملات اوراق بهادار طبقه بندی نمی شود.

مربوط: خریدار بایننس روسیه به مالک آن می نشیند و دخالت CZ را رد می کند

Circle، ناشر USDC Stablecoin، اخیراً درگیر یک اختلاف حقوقی مداوم بین Binance و SEC شده است. آقای Circle بر این عقیده است که SEC ایالات متحده نباید استیبل کوین ها از جمله BUSD و USDC را به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی کند.

Circle استدلال می کند که این دارایی ها نباید به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند، در درجه اول به دلیل این واقعیت است که افرادی که این استیبل کوین ها را به دست می آورند انتظار ندارند به تنهایی از کسب آنها سود ببرند.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا