اخبار ارز دیجیتال

پاکستان قانون جدیدی را برای تسهیل راه اندازی CBDC تا سال ۲۰۲۵ وضع می کند

بانک ملی پاکستان قانون جدیدی را برای مؤسسات پول الکترونیکی (سازمان‌های غیربانکی که ابزارهای پرداخت دیجیتال ارائه می‌کنند) امضا کرده است تا از صدور به موقع CBDC در سه سال آینده اطمینان حاصل کند.

رگولاتورها در سراسر جهان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را راهی برای بهبود عملکرد ارزهای فیات با به ارث بردن قابلیت‌های مالی فناوری قدرت‌بخش ارزهای دیجیتال می‌دانند. پاکستان با اعلام مقررات جدید برای اطمینان از راه اندازی CBDC های داخلی تا سال ۲۰۲۵ به این لیست می پیوندد.

بانک ملی پاکستان (SBP) قانون جدیدی را برای مؤسسات پول الکترونیکی (EMIs) (سازمان‌های غیربانکی که ابزارهای پرداخت دیجیتال ارائه می‌دهند) امضا کرده است تا امکان صدور به موقع CBDC در سه سال آینده را فراهم کند. به گزارش رسانه محلی عرب نیوز، بانک جهانی به پاکستان در تدوین مقررات جدید کمک کرده است.

این مقررات علاوه بر رعایت جدول زمانی راه اندازی CBDC، ضمن در نظر گرفتن حمایت از مصرف کننده و الزامات گزارش، تدابیری را در برابر پولشویی و تامین مالی تروریسم تضمین می کند.

مروری بر ابتکار جهانی CBDC.منبع: شورای آتلانتیک

بانک دولتی SBP مجوزی برای EMI برای صدور CBDC صادر خواهد کرد. در این اطلاعیه، اسد عمر، وزیر دارایی گفت: استفاده از EMI برای تسهیل اقتصاد دیجیتال می تواند از موسسات مالی در برابر تهدیدات امنیت سایبری محافظت کند. جمیل احمد، معاون فرماندار SBP، کنترل فساد و ناکارآمدی ناشی از ارز فیات را از طریق CBDC پیش بینی می کند. او گفت:

“این مقررات برجسته گواهی بر تعهد SBP به باز بودن، پذیرش فناوری و دیجیتالی کردن سیستم مالی است.”

با شروع سریع محیط نظارتی، پاکستان یکی از نزدیک به ۱۰۰ کشوری است که به طور فعال در تحقیق و راه اندازی طرح های CBDC مشارکت دارد.

مربوط: بانک مرکزی هند طرح CBDC روپیه دیجیتال را تشریح می کند

هند همسایه نیز اخیراً به مسابقه راه اندازی CBDC داخلی پیوسته است. در ۲۲ نوامبر، بانک مرکزی هند (RBI) برنامه های بلندپروازانه ای را برای راه اندازی آزمایشی خرده فروشی CBDC تا پایان سال ۲۰۲۲ اعلام کرد.

بانک مرکزی هند، RBI، در آخرین مراحل آماده سازی برای عرضه آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی است که ابتدا بین ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ کاربر بانک های شرکت کننده آزمایش می شود.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا