🚨 اخبار ارز دیجیتال

پاکستان قصد دارد تا سال ۲۰۲۷ یک میلیون فارغ التحصیل IT آموزش دیده با هوش مصنوعی تولید کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این چارچوب سیاست نشان دهنده تمایل پاکستان برای ادغام هوش مصنوعی برای بهبود عمومی و ملی است. این کشور ۱۵ هدف را با جدول زمانی ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۸ تعیین کرده است.

چند روز پس از اعلام اینکه ارزهای رمزنگاری شده در پاکستان «هرگز قانونی نمی‌شوند»، وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاکستان پیش‌نویس سیاستی را برای تقویت رشد هوش مصنوعی (AI) تهیه کرد.

پاکستان با سیاست ملی هوش مصنوعی خود قصد دارد مهارت های سرمایه انسانی خود را در هوش مصنوعی و فناوری های مرتبط، در کنار سایر سرمایه گذاری ها و ابتکارات، ارتقا دهد تا به یک اقتصاد مبتنی بر دانش تبدیل شود.

این چارچوب سیاست نشان دهنده تمایل پاکستان برای ادغام هوش مصنوعی برای بهبود عمومی و ملی است. پاکستان ۱۵ هدف را با جدول زمانی ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۸ تعیین کرده است. برای حمایت از این تلاش ها، پاکستان با استفاده از “منابع و بودجه کم استفاده” از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک صندوق ملی هوش مصنوعی ایجاد خواهد کرد.

بخشی از پیش نویس سیاست ملی هوش مصنوعی پاکستان. منبع: moitt.gov.pk

استفاده از هوش مصنوعی در پاکستان شامل پیش بینی آب و هوا، بهینه سازی زنجیره تامین کشاورزی و تغییر خدمات مراقبت های بهداشتی است.

دولت پاکستان بازخورد عمومی را تا ۱۶ ژوئن ۲۰۲۳ می پذیرد و رویکردی جامع را برای ایجاد خط مشی هوش مصنوعی خود اتخاذ می کند.

مربوط: بانک های پاکستانی با توسعه سیستم KYC مبتنی بر بلاک چین موافقت کردند

دلیل اصلی ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط پاکستان به دلیل الزامات تعیین شده توسط گروه ویژه اقدام مالی (FATF) بود. در مقابل، این کشور از لیست خاکستری FATF خارج می شود.

همانطور که کوین تلگراف قبلاً گزارش داده بود، FATF قدرت اعمال تحریم علیه کشورهایی را ندارد، اما می تواند بر سیاست های دولت ها و شرکت ها در سراسر جهان تأثیر بگذارد.

پاکستان با رعایت FATF شانس بیشتری برای دریافت کمک مالی از صندوق بین المللی پول دارد.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کرد: آیا می توانید آن را برطرف کنید؟نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا