اخبار ارز دیجیتال

بازارهای P2P باید غیرقابل توقف و بدون مجوز باشند – یکی از بنیانگذاران Paxful

هدف پروژه جدید ایجاد یک بازار همتا به همتا است که تراکنش های مقاوم در برابر سانسور و بدون مجوز را بین کاربران بیت کوین تسهیل می کند.

به گفته Ray Youssef از Paxful، بازارهای همتا به همتا بیت کوین (P2P) به عنوان چرخ دنده کلیدی در امکان انتقال وجوه به کاربران در سراسر مرزها باقی می مانند، اما آینده آنها بدون مجوز است.

یوسف، همراه با نیکلاس گرگوری و آنتوان ریارد، در حال کار بر روی یک بازار همتا به همتا هستند که از فناوری Nostr و شبکه لایتنینگ برای تقویت یک پلتفرم غیرمتمرکز استفاده می‌کند که مقاومت در برابر سانسور و تراکنش‌های بدون مجوز بین همتایان را قادر می‌سازد. ما در حال توسعه CivKit هستیم. ، جایی.

یوسف به طور انحصاری با تالار جو کوین تلگراف در کنفرانس سرفینگ بیت کوین در بیاریتز، فرانسه، درباره این پروژه در حال توسعه صحبت کرد که هدف آن انتشار آلفا در پایان سال ۲۰۲۳ است.

بر اساس مقاله‌ای که توسط یوسف، گریگوری و ریارد مشترک نوشته شده است، سیستم CivKit از پروتکل Nostr برای دفتر سفارشات P2P خود استفاده می‌کند و به شبکه بیت‌کوین به عنوان منبع حقیقت برای الگوی رتبه‌بندی بازار «Web of Stakes» متکی است.

مرتبط: تتر یادداشت تفاهمی با گرجستان برای توسعه زیرساخت بیت کوین P2P امضا کرد

تراکنش‌ها تحت قرارداد بیت‌کوین قفل می‌شوند تا اتکا به اشخاص ثالث در داوری اختلاف از بین برود، اما گره‌های بازار با اعتبار خدمات حفاظت از حریم خصوصی که توسط پرداخت‌های BTC پشتیبانی می‌شوند تشویق می‌شوند.

وایت پیپر هدف یک سیستم بازار را مشخص می کند که تجارت بین المللی انواع کالاها در سراسر جهان، از جمله ارزهای فیات، کالاها و خدمات را امکان پذیر می کند.

به گفته یوسف، بازارهای P2P محبوب هستند اما به عنوان جایگاهی در اکوسیستم بیت کوین تلقی می شوند. در حالی که اکثر کاربران ارزهای دیجیتال به صرافی ها یا بازارهای فیزیکی یا آتی به عنوان دلایلی برای در نظر گرفتن معامله فکر می کنند، یوسف گفت که تجارت P2P یا تجارت خارج از بورس (OTC) با استفاده از نوعی لایه تسویه ارز دیجیتال می گوید که بزرگتر از آن چیزی است که کاربران فکر می کنند.

این کار با تجارت مردم بیت کوین تاک آغاز شد، سپس بیت کوین محلی بیرون آمد و سپس Paxful به بازار آمد. ”

یوسف اعتراف می کند که بازار P2P بایننس در حال حاضر بزرگترین بازیگر در اکوسیستم است و از مکالمه شخصی با بنیانگذار بایننس CZ، بازار نقدی در تلاش برای ایجاد درآمد قابل توجه است. در داخل، پیشنهاد شد که این سرویس همچنان بزرگترین منبع درآمد برای تجارت جهانی صرافی ارزهای دیجیتال

بخشی از انگیزه ایجاد CivKit ناشی از نگرانی در مورد بسته شدن احتمالی پلتفرم های P2P مانند Binance بود. یوسف می‌گوید نگرانی واقعی فقدان جایگزین برای کاربران P2P است که برای انتقال وجوه به آن سوی مرزها به این خدمات متکی هستند.

“این در مورد معامله نیست. این در مورد حدس و گمان نیست.”

یوسف به بسته شدن LocalBitcoins در فوریه ۲۰۲۳ و چالش های نظارتی در سال ۲۰۲۳ اشاره کرد که منجر به تعلیق خدمات Paxful در آوریل ۲۰۲۳ شد. بازار بیش از یک ماه بعد دوباره راه اندازی شد.

“تقلب یک نگرانی بزرگ است. مقررات یک نگرانی بزرگ است و خطرات آن بسیار زیاد است. Operation Choke 2.0.”

یوسف همچنین تاکید کرد که بازارهای P2P باید به شیوه ای “غیرقابل توقف” و “بدون مجوز” ساخته شوند و خاطرنشان کرد که هر دو Paxful مبتنی بر دلاور و LocalBitcoin های ثبت شده در فنلاند در مناطق جغرافیایی مستقر هستند. تاکید کرد که با وجود موقعیت های بسیار متفاوت خود با بسته شدن روبرو هستند. .

صرافی‌های P2P در کشورهایی مانند ایالات متحده با بررسی‌های نظارتی و عدم قطعیت قابل‌توجهی روبرو هستند، همانطور که Cointelegraph قبلاً جزئیات را دنبال کرده بود.

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ ایده ای جذاب اما خطرناک

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا