اخبار ارز دیجیتال

پنل سیستم مالی P2P: ارزش های اصلی رمزنگاری و شفافیت برای DeFi مهم است

کریستینا کورنر، سردبیر کوین تلگراف، در میان پویایی بازار، حملات سایبری و عدم قطعیت نظارتی، میزگردی را در مورد آینده DeFi مدیریت کرد.

مالی غیرمتمرکز (DeFi) به‌عنوان یکی از زیربخش‌های بزرگ در حال رشد در صنعت ارزهای دیجیتال، در بحبوحه پویایی بازار، حملات سایبری و عدم اطمینان نظارتی با سال سختی روبرو است. بر اساس بحث میزگردی در کارگاه بین المللی سیستم های مالی P2P 2022 که در 1 دسامبر برگزار شد، آینده نیازمند شفافیت و وضوح بیشتر در محیط نظارتی است.

توسط کریستینا کورنیر سردبیر Cointelegraph و Gaspard Pedruzzi مدیر عامل APWine مدیریت می شود. دانیل پرز، یکی از بنیانگذاران Melo. هوگو فیلیون، مدیرعامل Flare، و نایل روش، مدیر ارشد فناوری دانشکده مدیریت کالج لندن، به عنوان اعضای پانل شرکت کردند و بحث بر روی آینده DeFi در میان اختلالات در سراسر جهان متمرکز شد.

پرز گفت: نیاز به شفافیت برای موفقیت بلندمدت DeFi و به دنبال رویدادهای اخیر مانند فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، ارزش‌های اصلی ارزهای دیجیتال را به جامعه و صنعت ارتقا می‌دهد. بر نقش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در بازگرداندن اعتماد تأکید کرد. .

“شفافیت نکته استفاده از زیرساخت DeFi است […] آیا کشورهای عضو اوپک نیز نباید شفاف باشند؟ […] اگرچه خوب است که یک راه حل رسمی، شفاف و قابل ردیابی داشته باشیم و مانند استیبل کوین ها اعتماد بیشتری به صنعت داشته باشیم، من نمی گویم که نباید وجود داشته باشد.

پس از FTX: Defi اگر بر معایب خود غلبه کند می تواند به جریان اصلی تبدیل شود

مقررات یک نکته کلیدی برای DeFi است. همانطور که Roche توضیح داد، نوآوری به دلیل عدم اطمینان در مورد اینکه آیا پروژه هایی که در حال حاضر با الزامات نظارتی مطابقت دارند در آینده نزدیک مطابقت دارند یا خیر متوقف می شود. روشه همچنین گفت:

“ما به قوانین روشن نیاز داریم […]انسان هیچ محدودیتی نمی شناسد. من به راهی نیاز دارم تا مطمئن شوم خط بسیار واضح است و قوانین وجود دارد که می توانم آنها را آزمایش کنم. مطمئن شوید که در سمت راست خط هستید. در غیر این صورت، ما در وضعیت مقررات نامشخص و نوآوری کند گیر می‌افتیم.

آموزش مردم در مورد امور مالی و فناوری، که منجر به نوآوری می شود، یکی دیگر از چالش های توسعه DeFi است، زیرا اکثر مردم در مورد ارزهای دیجیتال از دوستان و تلویزیون یاد می گیرند. اعضای پانل همچنین تأکید کردند که ارتباط با جامعه به جای ارتقای ارزش‌های اصلی مانند حفظ حریم خصوصی و تمرکززدایی، بر کسب سود با ارزهای دیجیتال متمرکز است.

“بازار اصلی محصول در حال حاضر ثروتمند شدن است. واقعاً مورد استفاده ای وجود ندارد که ثروتمند شدن را تضمین کند. اما این نوعی پیامی است که ما به مردم ارسال می کنیم. […] من فکر می کنم اولین چیزی که باید برای مردم بازاریابی کنیم این نیست که چگونه ثروتمند شویم. ”

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا