اخبار ارز دیجیتال

بیش از 30 درصد از ویدیوهای TikTok درباره سرمایه گذاری رمزنگاری گمراه کننده هستند: مطالعه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ویدیوهای TikTok با هشتگ‌های محبوب مرتبط با رمزنگاری مانند رمزنگاری، رمزنگاری، مشاوره رمزنگاری، ارز دیجیتال، تجارت رمزنگاری و سرمایه‌گذاری رمزنگاری بیش از ۶ میلیارد بازدید جمع‌آوری کرده‌اند.

بر اساس نظرسنجی اخیر، بیش از یک نفر از هر سه تأثیرگذار در TikTok، یک پلتفرم رسانه اجتماعی محبوب برای نسل‌های جوان، ویدیوهای گمراه‌کننده‌ای درباره سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین (BTC) و ارزهای دیجیتال منتشر کرده‌اند.

TikTok به طور گسترده ای به عنوان یک جایگزین مبتنی بر ویدیو برای جستجوی گوگل پذیرفته شده است. با این حال، مشخص شده است که برخی از اینفلوئنسرها اطلاعات بررسی نشده و نادرستی درباره سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال در پلتفرم های رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و اغلب خود را در معرض تماشاگران بی احتیاط قرار می دهند.

اینفلوئنسرهای TikTok از هشتگ “#cryptok” هنگام ارسال محتوای مرتبط با رمزنگاری استفاده می کنند. تجزیه و تحلیل بیش از 1161 ویدیوی TikTok (که توسط dappGambl انجام شده است) نشان داد که بیش از یک سوم ویدیوهای مربوط به TikTok رمزگذاری شده گمراه کننده هستند. این مطالعه همچنین نشان داد که از هر 10 حساب یا ویدیوی ارز دیجیتال تنها 1 مورد حاوی یک سلب مسئولیت است که به کاربران در مورد خطرات سرمایه گذاری هشدار می دهد.

با گذشت زمان، متوجه شدیم که 47 درصد از سازندگان TikTok خدمات خود را برای کسب درآمد تحت فشار قرار می دهند. اینفلوئنسرهای جریان اصلی مانند کیم کارداشیان، جیک پل و سولجا بوی نیز قبلا متهم شده بودند که بدون افشای پرداخت‌هایی که دریافت کرده‌اند، ارزهای دیجیتال را برای میلیون‌ها طرفدار تبلیغ می‌کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده کیم کارداشیان را مجبور به پرداخت 1.26 میلیون دلار جریمه برای تبلیغ اتریوم مکس (EMAX) کرده است. در حالی که اینفلوئنسرهای TikTok نسبت به اینفلوئنسرهای جریان اصلی دسترسی کمتری دارند، ریسک مالی بالقوه برای سرمایه گذاران بی احتیاط همچنان به همان اندازه بالا است.

این مطالعه همچنین نشان داد که یک سوم ویدیوهای گمراه کننده در TikTok به بیت کوین اشاره می کنند. علاوه بر این، ویدیوهای TikTok با هشتگ‌های محبوب مرتبط با رمزنگاری مانند رمزنگاری، رمزنگاری، cryptoadvice، ارز دیجیتال، تجارت رمزنگاری و سرمایه گذاری رمزنگاری بیش از 6 میلیارد بازدید جمع‌آوری کرده‌اند.

بینندگان اغلب اینفلوئنسرهای مورد علاقه خود را به دلیل بدخواهی تماشا می کنند و به محتوای خود فقط بر اساس بازدیدها و لایک ها اعتماد می کنند. به سرمایه گذاران جدید و با تجربه توصیه می شود قبل از سرمایه گذاری به هر شکلی، تحقیقات گسترده ای در مورد پروژه های رمزنگاری انجام دهند.

برای آخرین اخبار صنعت کریپتو، حساب TikTok کوین تلگراف را دنبال کنید.

مربوط: تاثیر ممنوعیت TikTok ایالات متحده بر صنعت کریپتو

در 2 آوریل، یک دادخواست 1 میلیارد دلاری علیه صرافی رمزنگاری Binance، مدیر عامل آن Changpeng “CZ” Zhao و سه اینفلوئنسر رمزارز به دلیل تبلیغ اوراق بهادار ثبت نشده ثبت شد.

در دادخواستی که توسط موسسه حقوقی مسکو و Boies Schiller Flexner ارائه شده است، آمده است: «این یک نمونه کلاسیک از یک صرافی متمرکز است که فروش اوراق بهادار ثبت نشده را تسهیل می‌کند.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، این شکایت ادعا می کند که “میلیون ها” نفر ممکن است در معرض خسارت قرار گیرند.

نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا