🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیش از ۲۰۴ میلیون دلار از دست رفته در هک ها و کلاهبرداری های DeFi در سه ماهه دوم: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیش از ۲۰۸.۵ میلیون دلار در ابتدا از دست رفت، اما حدود ۴.۵ میلیون دلار بازیابی شد و مجموع وجوه جمع آوری نشده را به بیش از ۲۰۴ میلیون دلار رساند.

بر اساس گزارش ۲۷ ژوئن از برنامه De.Fi پورتفولیوی Web3، بیش از ۲۰۴ میلیون دلار به دلیل هک ها و کلاهبرداری های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ از دست رفته است.

این گزارش با عنوان «گزارش Q2 De.Fi Rekt» تا حدی بر اساس داده‌های «پایگاه داده Rekt» De.Fi است. بیش از ۲۰۸.۵ میلیون دلار در ابتدا در طول سه ماهه از دست رفت که ۴.۵ میلیون دلار از طریق پیگرد قانونی، معاملات هکرها و سایر روش های بازیابی بازیابی شد.

از دست دادن و بازیابی وجوه در سه ماهه دوم ۲۰۲۳ رخ داد. منبع: DeFi

بر اساس این گزارش، تعداد هک‌های DeFi در سه ماهه دوم سال به سال «نزدیک به هفت برابر» افزایش یافته است، با ۱۱۷ مورد در مدت مشابه، در مقایسه با تنها ۱۷ مورد در سه ماهه مشابه در سال ۲۰۲۲. مجموع زیان بیش از ۶۶۵ میلیون دلار است. در نیمه اول سال ۲۰۲۳.

پنج هک برتر در Q2 علیه Atomic Wallet، Fintoch، MEV-Boost، Bitrue و GDAC بودند. بهره برداری کیف پول اتمی در ۳ ژوئن ۳۵ میلیون دلار، حدود ۱۷ درصد از کل، درآمد داشت. کاربران فینتوچ ۳۰.۶ میلیون دلار به دلیل قالی‌کشی ادعایی و ۲۶.۱ میلیون دلار برای حملات MEV-Boost ضرر کردند. این سه حمله با هم بیش از ۴۵ درصد از کل ضرر را در سه ماهه دوم به خود اختصاص دادند.

مربوط: Sturdy Finance 100000 دلار جایزه به هکرها در صورت بازگرداندن وجوه ارائه می دهد

De.Fi گزارش داد که شایع‌ترین علت از دست دادن «مسئله کنترل دسترسی» است، مشکلی که در آن مهاجم کنترل غیرمجاز کیف پول را به دست می‌آورد. این مبلغ ۷۵.۸ میلیون دلار یا یک چهارم کل ضرر را به خود اختصاص داده است. سوء استفاده ها با ارزش کل ۵۵.۳ میلیون دلار دومین علت شایع بودند. کاربران همچنین در سه ماهه دوم ۴۷.۳ میلیون دلار را به دلیل کلاهبرداری از قالی‌کشی و اخراج ضرر کردند.

در واقع، ضررهای هک و کلاهبرداری DeFi در سه ماهه دوم کمتر از سه ماهه اول بود، به طوری که CertiK در آوریل گزارش داد که بیش از ۳۲۰ میلیون دلار از ژانویه تا مارس از دست داده است.

نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا