اخبار ارز دیجیتال

بیش از 204 میلیون دلار از دست رفته در هک ها و کلاهبرداری های DeFi در سه ماهه دوم: گزارش

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیش از 208.5 میلیون دلار در ابتدا از دست رفت، اما حدود 4.5 میلیون دلار بازیابی شد و مجموع وجوه جمع آوری نشده را به بیش از 204 میلیون دلار رساند.

بر اساس گزارش 27 ژوئن از برنامه De.Fi پورتفولیوی Web3، بیش از 204 میلیون دلار به دلیل هک ها و کلاهبرداری های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سه ماهه دوم سال 2023 از دست رفته است.

این گزارش با عنوان «گزارش Q2 De.Fi Rekt» تا حدی بر اساس داده‌های «پایگاه داده Rekt» De.Fi است. بیش از 208.5 میلیون دلار در ابتدا در طول سه ماهه از دست رفت که 4.5 میلیون دلار از طریق پیگرد قانونی، معاملات هکرها و سایر روش های بازیابی بازیابی شد.

از دست دادن و بازیابی وجوه در سه ماهه دوم 2023 رخ داد. منبع: DeFi

بر اساس این گزارش، تعداد هک‌های DeFi در سه ماهه دوم سال به سال «نزدیک به هفت برابر» افزایش یافته است، با 117 مورد در مدت مشابه، در مقایسه با تنها 17 مورد در سه ماهه مشابه در سال 2022. مجموع زیان بیش از 665 میلیون دلار است. در نیمه اول سال 2023.

پنج هک برتر در Q2 علیه Atomic Wallet، Fintoch، MEV-Boost، Bitrue و GDAC بودند. بهره برداری کیف پول اتمی در 3 ژوئن 35 میلیون دلار، حدود 17 درصد از کل، درآمد داشت. کاربران فینتوچ 30.6 میلیون دلار به دلیل قالی‌کشی ادعایی و 26.1 میلیون دلار برای حملات MEV-Boost ضرر کردند. این سه حمله با هم بیش از 45 درصد از کل ضرر را در سه ماهه دوم به خود اختصاص دادند.

مربوط: Sturdy Finance 100000 دلار جایزه به هکرها در صورت بازگرداندن وجوه ارائه می دهد

De.Fi گزارش داد که شایع‌ترین علت از دست دادن «مسئله کنترل دسترسی» است، مشکلی که در آن مهاجم کنترل غیرمجاز کیف پول را به دست می‌آورد. این مبلغ 75.8 میلیون دلار یا یک چهارم کل ضرر را به خود اختصاص داده است. سوء استفاده ها با ارزش کل 55.3 میلیون دلار دومین علت شایع بودند. کاربران همچنین در سه ماهه دوم 47.3 میلیون دلار را به دلیل کلاهبرداری از قالی‌کشی و اخراج ضرر کردند.

در واقع، ضررهای هک و کلاهبرداری DeFi در سه ماهه دوم کمتر از سه ماهه اول بود، به طوری که CertiK در آوریل گزارش داد که بیش از 320 میلیون دلار از ژانویه تا مارس از دست داده است.

نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا