اخبار ارز دیجیتال

بیش از ۱۴۰۰ شرکت چینی فعال در صنعت بلاک چین، نمایشگاه ملی کاغذ سفید

با وجود ممنوعیت جزئی ارزهای دیجیتال، دولت چین فناوری بلاک چین را در سیاست رسمی توسعه ملی خود گنجانده است.

در ۲۹ دسامبر، آکادمی دولتی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT) سندی با عنوان “کاغذ سفید بلاک چین ۲۰۲۲” منتشر کرد. طبق این مقاله، در حال حاضر بیش از ۱۴۰۰ شرکت بلاک چین مستقر در سرزمین اصلی چین وجود دارد. این دو کشور همراه با ایالات متحده، ۵۲ درصد از سهم بازار را از نظر شرکت های جهانی بلاک چین به خود اختصاص داده اند.

CAICT همچنین فاش کرد که حدود ۴۸ مؤسسه آموزش عالی در سراسر چین مدارک و گواهینامه های مرتبط با «مهندسی بلاک چین» را معرفی کرده اند. در این گزارش، این آژانس چهار نوع فناوری بلاک چین با کاربردهای بالقوه بالا را شرح می دهد.

اول، “زنجیره پرداخت” به شرکت هایی مانند China Mobile و China Unicom اجازه می دهد تا هزینه های مخابراتی خود را به طور شفاف افشا کنند. دوم، زنجیره سرد ژجیانگ به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا با اسکن کد QR محصول، منشأ غذای خود را تأیید کنند. سوم، پلتفرم پرداخت مرزی Trusple به خریداران و فروشندگان کمک می کند تا اطلاعات مربوط به همتایان خود را به دست آورند.

در نهایت، پلتفرم‌های نظارت بلاک چین به تنظیم‌کنندگان مالی کمک می‌کنند تا بی‌نظمی‌ها را در سفارش‌ها در صرافی‌های مختلف شناسایی کنند. غول‌های فناوری چینی مانند Tencent، Ant Financial، Huawei و Alibaba در چند سال گذشته «اتحادهای بلاک چین» را برای مشاغل مربوطه خود ایجاد کرده‌اند.

چین اکنون مالکیت ارزهای رمزپایه و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را مجاز می‌داند که قانونی بودن آنها توسط دادگاه محافظت می‌شود. با این حال، این کشور صدور عرضه اولیه سکه را به همراه صرافی های دیجیتال و استخراج ارزهای دیجیتال ممنوع کرده است.

با وجود مشکلات، دولت چین توسعه بلاک چین را در دستور کار رسمی ملی خود قرار داده است. در ماه اکتبر، شورای دولتی جمهوری خلق چین اعلام کرد که «رایانش ابری، بلاک چین و هوش مصنوعی» را به عنوان ابزاری برای بهبود مدیریت داده و خدمات دولتی در اولویت قرار خواهد داد. در ۲۸ دسامبر، مقامات چینی اعلام کردند که یک صرافی ملی برای تجارت NFT و حق چاپ دارایی های دیجیتال در ۱ ژانویه ۲۰۲۳ راه اندازی خواهد شد.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا