اخبار ارز دیجیتال

مجنون: میانگین اندازه بلاک بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از ایجاد پروتکل Ordinals در ژانویه 2023، میانگین اندازه بلاک بیت کوین به بالاترین حد تاریخ 2.5 مگابایت رسید.

متوسط ​​اندازه بلوک بیت کوین برای اولین بار از زمان آغاز به کار آن در سال 2009، با راه اندازی پروتکل غیرقابل تعویض توکن (NFT) Ordinals در ژانویه 2023 به رکورد بیش از 2.5 مگابایت رسید.

داده‌های اندازه بلوک Blockchain.com نشان‌دهنده افزایش اندازه بلوک بیت‌کوین از اوایل فوریه ۲۰۲۳ است که طی هفته‌های پس از راه‌اندازی پروتکل Ordinal، بیش از ۲ مگابایت افزایش یافته است.

میانگین اندازه بلوک بر حسب مگابایت در 24 ساعت گذشته: منبع: Blockchain.com

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، شرکت کنندگان در اکوسیستم استخراج بیت کوین قبلاً بیش از 600000 دلار توکن های غیرقابل تعویض مبتنی بر بیت کوین به نام Ordinal پردازش کرده اند.

مطالب مرتبط: بیت کوین به لطف Ordinals: Glassnode به رکورد 44 میلیون آدرس غیر صفر رسید

مهندس نرم‌افزار کیسی رودارمور پروتکل Ordinals را در ژانویه راه‌اندازی کرد و به بیت‌کوین اجازه داد تا «مصنوعات دیجیتالی» در شبکه ایجاد شود. این می تواند شامل تصاویر JPEG، PDFS، فایل های ویدئویی و صوتی باشد.

همانطور که Rodarmor در مستندات Ordinals بیان می کند، این مصنوعات دیجیتال را می توان در ساتوشی های فردی که بیت کوین را تشکیل می دهند، چاپ کرد. هر بیت کوین از 100000000 ساتوشی تشکیل شده است.

ساتوشی فردی را می توان با محتوای دلخواه حک کرد تا یک مصنوع دیجیتال منحصر به فرد بومی بیت کوین ایجاد کند که می تواند در کیف پول بیت کوین نگهداری شود و با استفاده از تراکنش های بیت کوین منتقل شود. کتیبه به اندازه خود بیت کوین بادوام است. انعطاف پذیر، تغییرناپذیر، امن و غیرمتمرکز است. “

جامعه بیت کوین در توانایی خود برای حکاکی مصنوعات دیجیتال بر روی بلاک چین، با استدلال های موافق و مخالف تقسیم شده است. یکی از این مسائل مهم، افزایش استفاده از فضای بلوک برای حک کردن دستورات مختلف است.

از جولای 2021 تا فوریه 2023، میانگین اندازه بلوک بیت کوین بین 0.7 مگابایت تا 1.5 مگابایت در نوسان بود.

بر اساس داده‌های گلس‌نود، شروع بیت کوین Ordinals باعث شده تا شبکه به رکورد ۴۴ میلیون آدرس غیر صفر برسد. آخرین خبرنامه گلس‌نود می‌گوید Ordinals برای تقاضا برای فضای بلوک رقابت می‌کنند، اما هنوز تاثیر قابل‌توجهی بر قیمت‌گذاری شبکه نداشته‌اند.

Glassnode ظهور Ordinal را به عنوان “لحظه ای جدید و منحصر به فرد در تاریخ بیت کوین” توصیف می کند. این به نوآوری اجازه می دهد تا فعالیت شبکه را بدون “انتقال سنتی مقادیر سکه برای اهداف پولی” ایجاد کند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا