اخبار ارز دیجیتال

Osprey از Grayscale به دلیل ارائه نادرست تاییدیه احتمالی ETF GBTC شکایت کرد

Osprey ادعا می‌کند که تنها رقیبش در بازار دارایی‌های اعتماد OTC BTC، پتانسیل اعتماد خود را برای تبدیل شدن به یک ETF نادرست معرفی کرد و ۹۹.۵ درصد از سهم بازار را به دست آورد.

مدیر دارایی‌های دیجیتال Osprey Fund در ۳۰ ژانویه علیه Grayscale Investments در دادگاه عالی کانکتیکات شکایت کرد و مدعی شد که قانون شیوه‌های تجاری ناعادلانه ایالت را نقض می‌کند. این دعوا مربوط به تبلیغات و ترویج صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (BTC) (ETF) است که Grayscale قصد ایجاد آن را دارد.

Osprey در شکایت خود می گوید که تنها رقیب Grayscale در بازار مدیریت دارایی های اعتماد بیت کوین در خارج از بورس است و Grayscale موقعیت پیشرو خود را از طریق فریب حفظ می کند.

“به لطف تبلیغات و تبلیغات نادرست و گمراه کننده، Grayscale موفق شده است خود را در دو بازار شرکت کننده بفروشد، حتی اگر بیش از چهار برابر هزینه مدیریت دارایی که Osprey برای خدمات خود دریافت می کند، دریافت می کند. تا به امروز، ما توانسته ایم یک قیمت را حفظ کنیم. سهم بازار تقریباً ۹۹.۵٪ است.

به طور خاص، Osprey ادعا کرد که Grayscale پیوستن به Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) را به عنوان وسیله ای برای دسترسی به ETF بیت کوین مبتنی بر نقطه از طریق تبدیل ۱۲ میلیارد دلار GBTC تسهیل کرد. طبق این شکایت، Grayscale این تبدیل را به عنوان “نتیجه ای از پیش تعیین شده در زمانی که می دانست دسترسی هرگز امکان پذیر نیست” ارائه کرد.

مرتبط: با جهش GBTC به بالاترین سطح چند ماهه، قیمت بیت کوین در سخنرانی پاول فدرال رزرو ۱۷۰۰۰ دلار باقی ماند

Osprey می دانست که چنین توضیحی نادرست است، زیرا SEC از اواخر سال ۲۰۲۰ یا قبل از آن به طور مداوم امکان چنین تبدیلی در صندوق کالای بیت کوین را رد کرده بود. ادعا می کرد که Grayscale همچنان این تحول را “احتمالی” می خواند. Osprey ادعا کرد که ایمیل‌ها، بیانیه‌های مطبوعاتی، توییتر و برنامه‌های تلویزیونی مدیران Grayscale حاوی اطلاعات نادرست است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به طور رسمی درخواست Grayscale برای تبدیل GBTC به ETF در ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ را رد کرده است. گری اسکیل در همان روز دادخواستی را برای بررسی به دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا ارائه کرد. دادگاه قرار است در ۷ مارس به دلایل شفاهی این پرونده رسیدگی کند.

Grayscale بخشی از گروه ارز دیجیتال است، که همچنین مالک Genesis Global Capital، یک وام دهنده رمزنگاری است که در ۱۹ ژانویه اعلام ورشکستگی کرد. Osprey نیز اخیراً روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. بنا بر گزارش ها، این سازمان از تابستان گذشته ۱۵ کارمند را اخراج کرده است و کمتر از ۱۰ کارمند باقی مانده است. Osprey به دنبال خسارت و تسکین دستوری از Grayscale است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا