اخبار ارز دیجیتال

OriginTrail: پادکست دستور کار در زمینه هوش مصنوعی، پذیرش در دنیای واقعی و ارزش دانش

ژیگا درو و توماز لواک، بنیانگذاران OriginTrail، اهمیت تأییدپذیری دانش در عصر توهمات هوش مصنوعی و موارد دیگر را بررسی می کنند.

هوش مصنوعی (AI)، مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ (LLM) و یادگیری ماشینی تقریباً در تمام جنبه‌های زندگی مرتبط با فناوری ما نفوذ کرده‌اند. ابزارهایی مانند ChatGPT ابزارهای مفید متنوعی را ارائه می دهند، اما جنبه تاریکی نیز دارند. ChatGPT و سایر ربات‌های چت LLM به عنوان اطلاعات نادرست، بالقوه مغرضانه و گاهی مضر شناخته شده‌اند.

هوش مصنوعی آخرین نمونه از اهمیت توانایی تأیید اطلاعات است. سیستم‌های پیچیده‌ای مانند زنجیره‌های تامین، که در آن‌ها قابلیت راستی‌آزمایی همیشه مهم است، مدت‌هاست که به‌عنوان حوزه‌هایی که فناوری بلاک چین و تمرکززدایی می‌تواند مزایای دنیای واقعی را به همراه داشته باشد، تبلیغ می‌شود.

یکی از پروژه‌هایی که این پتانسیل را به واقعیت تبدیل می‌کند OriginTrail است، یک پروتکل چند زنجیره‌ای که در حال ساخت چیزی است که اولین نمودار دانش غیرمتمرکز نامیده می‌شود. این یک نوع لایه داده است که به ایجاد و اعتبارسنجی روابط بین نقاط مختلف داده کمک می کند.

در قسمت چهاردهم دستور جلسه در پادکست، میزبان جاناتان دی یانگ و ری سالموند با بنیانگذاران OriginTrail، دزیگا دولف و توماس لواک در مورد نمودار دانش، اهمیت هوش مصنوعی و تمرکززدایی زنجیره تامین، و کار با مشتریان سازمانی گفتگو می‌کنند. من به تفصیل در مورد تجربه خود از همکاری با یکدیگر.

“پایگاه دانش مورد اعتماد”

به گفته بنیانگذاران، OriginTrail در حال ایجاد یک “پایگاه دانش قابل اعتماد” برای کمک به مبارزه با اطلاعات نادرست، چه مربوط به توهمات هوش مصنوعی یا تقلب در زنجیره تامین پزشکی است. برای این منظور، این شرکت یک “گراف دانش توزیع شده” (DKG) ایجاد کرده است. این یک نسخه غیرمتمرکز از همان ابزار آشکار رابطه است که گوگل برای سفارشی کردن توصیه های جستجو و آمازون برای پیشنهاد محصولات از آن استفاده می کند.

هنگامی که از بنیانگذاران پرسیده شد که چرا نمودار دانش باید غیرمتمرکز باشد، بنیانگذاران گفتند که به دلیل ماهیت خود، خدمات متمرکز داده های کاربر را بدون دریافت ارزش معادل توسط کاربران مصرف می کنند و نمودار دانش ادعا می کند که یک درب به Agenda گفت.

ما درگیر نیستیم، بنابراین از این نوع فناوری بهره نمی‌بریم.»

طبق گفته‌های Levak و Drev، OriginTrail به کاربران اجازه می‌دهد تا «دارایی‌های دانش» را در بالای DKG ایجاد کنند که می‌توان آن‌ها را به همان روشی که توکن‌ها در امور مالی غیرمتمرکز استفاده می‌کنند، اهرم کرد و استخراج کرد.

بنیانگذاران همچنین استدلال کردند که یک پایگاه دانش قابل اعتماد به کاربران کمک می کند تا مشروعیت اطلاعات تولید شده توسط چت ربات های هوش مصنوعی را تأیید کنند، برای مثال با اجازه دادن به کاربران برای ردیابی منشاء گفته های خروجی.

مربوط: جمع بندی آلت کوین: ۳ پروتکل بلاک چین برای مقابله با بحران زنجیره تامین

آقای درو گفت: با تمرکززدایی از هوش مصنوعی، چیزی که ما در واقع می توانیم به کاربران بدهیم این است که می توانیم تأیید کنیم که پاسخ از چه منبعی استخراج شده است. می توانید ببینید که این اطلاعات از کجا آمده است.

آوردن بلاک چین به دنیای واقعی

یکی از انتقادات رایج به فضای ارزهای دیجیتال این است که اکثر پروژه ها فقط برای حل مشکلات ایجاد شده توسط پروژه های دیگر وجود دارند و نیاز کمی به فناوری بلاک چین در دنیای واقعی وجود دارد. هدف اصلی است دستور جلسه این در مورد یافتن و بررسی موارد استفاده است که بر دنیای خارج از کریپتوسفر تأثیر می گذارد یا پتانسیل تأثیرگذاری را دارد.

OriginTrail به چندین مشتری سازمانی معروف از جمله موسسه استاندارد بریتانیا، Walmart، Google، Oracle و غیره وابسته است یا توسط آن پشتیبانی می شود. لواک وقتی از او پرسیده شد که چگونه و چرا یک فرد معمولی باید در ابزارهای بلاک چین ارزش پیدا کند تا پذیرش سازمانی و تأیید اطلاعات را افزایش دهد، لواک خاطرنشان کرد که افراد مختلف موارد استفاده متفاوتی دارند.

او گفت: “من فکر می کنم از فردی به فرد دیگر که برخی چیزها برای او آشناتر است، متفاوت است.” برای برخی، این ممکن است درک یا ارتباط با بخش دارویی و دارویی، یا مراقبت های بهداشتی پایدار باشد. برخی دیگر ممکن است ساخت و ساز یا ممکن است مواد غذایی باشد.”

با این حال، به گفته لواک، ساده‌ترین مورد استفاده در دنیای واقعی برای برقراری ارتباط در شرایط امروزی هوش مصنوعی است.

“بسیاری از مردم با ChatGPT سر و کار دارند و دو سوال اصلی مطرح می شود: شخص A: “آیا شغلم را از دست خواهم داد؟” و شخص B: “چگونه می توانم به این اعتماد کنم؟” به راحتی می توان اهمیت وجود این نوع فناوری را گسترش داد. زیرا به هر کسی اجازه می‌دهد تا داستانی در مورد شغل، وضعیت خود و اینکه چگونه ممکن است به او کمک کند یا به او آسیب برساند، بسازد. ”

برای شنیدن بیشتر از مکالمه لواک و درو دستور جلسه – از جمله نگاهی به منشا نام پروتکل، توکنومیک توکن ابزار TRAC، هیاهوی بازار گاوی و طول عمر – می‌توانید به کل قسمت در صفحه پادکست کوین‌تلگراف، پادکست‌های اپل یا Spotify گوش دهید. فراموش نکنید که مجموعه کامل برنامه های دیگر Cointelegraph را بررسی کنید.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشد

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Jonathan DeYoung

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا