🚨 اخبار ارز دیجیتال

پروتکل معمولی بحث هایی را در مورد جایگاه NFT در اکوسیستم بیت کوین به راه انداخت

جامعه در مورد اینکه آیا «مصنوعات دیجیتالی» مانند NFT ها برای اکوسیستم بیت کوین مناسب هستند یا خیر تقسیم شده است.

با راه‌اندازی اخیر پروتکل Non-Fungible Token (NFT) در شبکه اصلی بیت‌کوین، جامعه ارزهای دیجیتال در مورد اینکه آیا آن چیز خوبی برای اکوسیستم بیت‌کوین خواهد بود یا خیر، اختلاف نظر دارد.

این پروتکل که Ordinal نام دارد توسط مهندس نرم افزار کیسی رودرمور ساخته شده است. او به طور رسمی برنامه را در شبکه اصلی بیت کوین پس از یک پست وبلاگ در ۲۱ ژانویه راه اندازی کرد.

این پروتکل اساساً به نسخه های بیت کوین NFT ها به نام «مصنوعات دیجیتال» در شبکه بیت کوین اجازه می دهد.

این “مصنوعات دیجیتال” از فرمت های تصویری، PDF، ویدئویی و صوتی شبیه JPEG تشکیل شده است.

«مصنوعات دیجیتالی» الهام گرفته از میم مانند NFT اکنون در شبکه بیت کوین حک می شوند. سس: ترتیبی.

با این حال، معرفی این پروتکل جامعه بیت کوین را دوپاره کرده است و برخی معتقدند که موارد استفاده مالی بیشتری را برای بیت کوین ارائه می دهد و برخی دیگر از دیدگاه ساتوشی ناکاموتو از بیت کوین به عنوان یک سیستم نقدی همتا به همتا منحرف شده اند.

گاو بیت کوین Dan Held یکی از شرکت کنندگان در توسعه بود و اشاره کرد که تقاضا برای بلاک ها و هزینه ها را افزایش می دهد و در عین حال موارد استفاده بیشتری را برای بیت کوین ایجاد می کند.

برخی دارند تیز آنها خاطرنشان می کنند که این ساختارهای NFT مانند فضای بلوکی را در شبکه بیت کوین اشغال می کنند که می تواند منجر به کارمزد تراکنش های بالاتر شود.

در میان آنها می توان به “Bitcoin is Saving” توییتر اشاره کرد. پیشنهاد می دهد به ۲۳۷۶۰۰ دنبال کننده در ۲۹ ژانویه، تمایل افراد “سفیدپوست ثروتمند” به استفاده از JPEG به عنوان نماد وضعیت مانع از پیوستن افراد به حاشیه رانده شده به شبکه بیت کوین می شود. گفت که این امکان وجود دارد.

اریک وال، محقق ارزهای دیجیتال موافقت نکرد این عقیده وجود دارد که محدودیت اندازه بلوک داخلی از افزایش هزینه تراکنش ها جلوگیری می کند.

مدیر عامل Blockstream و توسعه دهنده هسته بیت کوین، آدام بک، در میان دیگران، از ورود فرهنگ میم به بیت کوین ناراضی هستند و به توسعه دهندگان پیشنهاد می کنند “حماقت” خود را به جای دیگری ببرند.

اما گاو اتریوم و میزبان The Daily Gwei آنتونی ساسانو به مدیر عامل Blockstream به دلیل سانسور تراکنش‌های «نامطلوب» حمله کرده است.

مربوط: اکوسیستم Stacks به پروژه شماره ۱ Web3 در بیت کوین تبدیل می شود

در یک پست وبلاگ، Rodarmor توضیح داد که حک کردن محتوای دلخواه در ساتوشی، واحد پول اصلی شبکه بیت کوین، ساختاری شبیه NFT ایجاد می کند.

طبق یادداشتی در مستندات فنی Ordinal، این ساتوشی های چاپ شده (که با یک رشته اعداد رمزگذاری شده اند) ممکن است محافظت شوند یا به آدرس های بیت کوین دیگر منتقل شوند.

حکاکی با ارسال یک ساتوشی انجام می‌شود تا در معامله‌ای که محتوای حکاکی روی زنجیره را نشان می‌دهد، چاپ شود. به یک مصنوع دیجیتال تغییرناپذیر تبدیل می‌شود که می‌تواند گم شود و دوباره کشف شود.»

در این سند آمده است که این کتیبه در شبکه اصلی بیت کوین انجام می شود و به زنجیره جانبی یا توکن جداگانه نیاز ندارد.

به گفته وب سایت Ordinals، تاکنون تنها ۲۷۷ اثر دیجیتالی حک شده است.

جالب اینجاست که در مصاحبه ای در ۲۵ آگوست در پادکست Hell Money، Rodarmor اعتراف کرد که Ordinals برای زنده کردن میم ها در بیت کوین ساخته شده اند.

“این ۱۰۰٪ توسعه مبتنی بر الگوهای رفتاری است.”نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا