🚨 اخبار ارز دیجیتال

Creator می گوید که Ordinals Litecoin Fork یک هفته طول کشید، “بسیار آسان” بود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سازندگان فورک پروتکل بیت کوین Ordinals که بر روی لایت کوین اجرا می شود، می گویند که همه این کارها را برای پاداش هزاران دلاری ارز دیجیتال انجام داده اند.

سازندگان آن به کوین تلگراف گفتند که برای ایجاد پروتکل Ordinals در دومین شبکه ارزهای دیجیتال جهان، Litecoin (LTC)، استعداد کمی و استعداد کدنویسی لازم است.

در ۱۸ فوریه، یک مهندس نرم‌افزار استرالیایی به نام آنتونی گوئررا مخزنی را در GitHub ارسال کرد که پروتکل Ordinals بیت‌کوین (BTC) را به لایت کوین تبدیل کرد. این کار دارایی‌هایی مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را در شبکه لایت‌کوین به همان روشی که در اوایل سال جاری به بیت‌کوین مهاجرت کرد، فعال کرده است.

Guerrera در مصاحبه ای با Cointelegraph گفت که Litecoin Ordinal به ۲۲ LTC (حدود ۲۰۰۰ دلار) پس از جایزه ۵ LTC که توسط کاربر مستعار توییتر Indigo Nakamoto در ۱۱ فوریه ارسال شد، افزایش یافته است. با موفقیت یک چنگال ایجاد کنید.

Guerrera گفت: «لایت کوین دقیقاً مانند SegWit ریشه اصلی دارد، بنابراین ما می‌دانستیم که امکان پذیر است.

“من برای انجام هر چه سریعتر آن عجله داشتم.”

Taproot و SegWit نام‌هایی هستند که به به‌روزرسانی‌های پروتکل بیت‌کوین با هدف بهبود حریم خصوصی و کارایی شبکه داده می‌شوند، اما این امکان را نیز فراهم می‌کند که ساختارهای NFT مانند به نام «کتیبه‌ها» را به ساتوشی متصل کنیم.

هزینه حکاکی یک تصویر بر روی بلاک چین بیت کوین بسته به اندازه آن می تواند ده ها دلار هزینه داشته باشد، اما طبق گفته Guerrera، حکاکی یک ریتوشی (معادل LTC ساتوشی) حدود ۲ سنت هزینه دارد.

یک نقطه اختلاف در بین علاقه مندان به بیت کوین، فضای بلوکی است که Ordinal در شبکه اشغال می کند، زیرا اندازه داده Ordinal بسیار بزرگتر از تراکنش است. Guerrera فکر نمی کند که این مشکل به دلیل اندازه بلاک بزرگتر لایت کوین خیلی واضح باشد، اما ممکن است در نهایت اتفاق بیفتد.

جعبه پاندورا قبلاً باز شده بود و کسی سعی می‌کرد این کار را انجام دهد، بنابراین می‌توانست من باشم.

Guerrera گفت حدود یک هفته طول کشید تا فورک LTC ایجاد شود زیرا “تغییرات بسیار آسان بود.” او توضیح داد که کد Ordinals را برای پردازش ورودی از شبکه Litecoin به جای شبکه بیت کوین به روز کرده است.

فورک ها همچنین باید پارامترهای مختلفی را بین بلاک چین ها در نظر می گرفتند، مانند تعداد کل کوین های ممکن و تفاوت در زمان ایجاد بلاک.

گوئررا در توییتی در ۱۹ فوریه گفت که اولین لایت کوین Ordinal را مهر کرده است و کاغذ سفید MimbleWimble را با اصطلاح “imprint 0” در بلاک چین ثبت کرده است.

کتیبه کاغذ سفید به دنبال ارتقاء بلوک‌های افزودنی Mimblewimble (MWEB) در ماه مه ۲۰۲۲ است تا به کاربران لایت‌کوین اجازه دهد تراکنش‌های حساس را انتخاب کنند و به کاهش داده‌های تراکنش اضافی و غیر ضروری، در میان بلوک‌های دیگر کمک کند. بهبود زنجیره را ممکن می‌سازد.

مربوط: چگونه حرکات عادی به بلاک چین بیت کوین کمک می کند؟

Guerrera گفت: “ما می خواستیم اولین کتیبه خود را به آن اختصاص دهیم و به Litecoin اطلاع دهیم که این زنجیره جانبی حریم خصوصی متصل است.”

من از طرفداران این فناوری هستم و دوست دارم که حریم خصوصی مشمول این دفاتر عمومی شود.

در مورد آینده پروتکل فورک شده، Guerrera “به کمک به این فورک تا آنجا که ممکن است ادامه خواهد داد” و به روز رسانی پورت از نسخه اصلی.

او افزود: «احتمالاً می‌خواهم این را تحویل دهم زیرا نمی‌خواهم زمان زیادی را برای آن صرف کنم.نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا