🚨 اخبار ارز دیجیتال

تعداد کتیبه های معمولی به ۴.۸ میلیون نزدیک می شود که در عرض یک هفته تقریباً دو برابر می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شوق توکن BRC-20 شاهد افزایش ۹۲ درصدی تعداد کتیبه های Ordinals در شبکه بیت کوین در طول هشت روز بوده است.

تعداد کتیبه های ترتیبی در شبکه بیت کوین (BTC) تقریباً دو برابر شده است از ۲.۵ میلیون به ۴.۷۸ میلیون طی هشت روز گذشته که شاهد افزایش شدید دیگری بودیم.

پروتکل Ordinals در ابتدا برای ایجاد تصاویر به‌عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده می‌شد، اما کاربران می‌توانند از نوشته‌های مبتنی بر متن برای ایجاد تصاویر به‌گونه‌ای استفاده کنند که گویی از طریق استاندارد توکن ERC-20 ایجاد شده‌اند. من کم کم متوجه شدم که شما می تواند توکن های قابل تعویض را به روشی مشابه ایجاد کند. شبکه اتریوم (ETH).

تعداد کل کتیبه های بیت کوین Ordinals از ۱۴ دسامبر. منبع: Dune Analytics.

این کتیبه های مبتنی بر متن اکنون به عنوان استاندارد توکن BRC-20 رایج هستند و مسئول افزایش قابل توجه کتیبه های ترتیبی در بلاک چین بیت کوین هستند.

همانطور که رافائل شولتزه کرافت، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری Glassnode در توییتر تاکید می کند، کتیبه های مبتنی بر متن در حال حاضر محبوب ترین شکل کتیبه Ordinals هستند، با ۲.۸ میلیون تا ۵ می. بیش از ۱۰۰ کتیبه مبتنی بر متن وجود دارد.

بر اساس داده‌های اخیر Dune Analytics، یک مرکز داده محبوب بلاک چین، اکثریت قریب به اتفاق (۹۹٪) از تمام نوشته‌های ترتیبی جدید از ۲۵ آوریل، مبتنی بر متن بوده‌اند.

کتیبه های ترتیبی بر اساس نوع بعد از ۱۴ دسامبر. منبع: Dune Analytics.

بر اساس ابزار جدیدی که به کاربران اجازه می دهد توکن های BRC-20 به نام brc-20.io را ردیابی کنند، اکنون در مجموع ۱۴۲۰۰ توکن جدید در بلاک چین بیت کوین میزبانی شده است. محبوب‌ترین توکن‌های مبتنی بر بیت‌کوین عبارتند از «ordi»، «nals» و حتی یک نسخه مبتنی بر بیت‌کوین از memecoin بدنام Pepe (PEPE) که با افزایش ارزش کل بازار در رتبه سوم قرار دارد.

تعداد کل توکن های BRC-20 در حال حاضر موجود است. سس: brc20.io.

ارزش بازار توکن‌های BRC-20 در حال حاضر حدود ۷۰۰ میلیون دلار است، اما شرکت سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال گلکسی دیجیتال ادعا می‌کند که بازار «بیت‌کوین NFT» ممکن است تا سال ۲۰۲۵ به ۴.۵ میلیارد دلار برسد.

مربوط: بحث انجمن بیت کوین Ordinals پس از باگ اعتبارسنجی کتیبه رفع شد

افزایش اعداد ترتیبی در چند ماه گذشته همچنان باعث ایجاد بحث در مورد اینکه آیا اعداد ترتیبی در نهایت برای اکوسیستم بیت کوین مثبت خواهند بود یا خیر.

برخی از طرفداران بیت کوین مانند دن هلد مطالبه Ordinal طیف وسیع تری از موارد استفاده مالی را برای بیت کوین ارائه می دهد، اما بیت کوین کنندگان سخت تر نزاع دستورات از دیدگاه اصلی ساتوشی ناکاموتو مبنی بر استفاده از بیت کوین به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا خارج می شود.

از سوی دیگر، ماینرها به دلیل کارمزد تراکنش های مرتبط با افزایش فعالیت های جدید در شبکه، از درآمدهای هنگفتی برخوردار می شوند.نویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا