اخبار ارز دیجیتال

Orca DEX کاربران آمریکایی را از تجارت در رابط خود مسدود می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با این حال، به گفته این شرکت، معامله گران آمریکایی می توانند با همکاری مستقیم با قراردادهای هوشمند Orca، مبادله انجام دهند.

بر اساس اطلاعیه ۱۶ مارس منتشر شده در وب سایت رسمی خود، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر Solana (DEX) Orca به همه کاربران ایالات متحده اجازه می دهد تا با استفاده از رابط وب خود پس از مسدود شدن ۳۱ مارس تجارت کنند.

به گفته DefiLlama، این صرافی در ماه فوریه به بیش از ۶۳۴ میلیون دلار حجم معاملات دست یافت که در مجموع بیش از ۴۶ میلیون دلار در قراردادهای هوشمند سولانا قفل شده بود.

در ۱۶ مارس، اطلاعیه زیر به وب سایت پروتکل اضافه شد: لازم الاجرا از ۳۱ مارس ۲۰۲۳.

اعلان ها در وب سایت Orca نمایش داده می شود.منبع: نهنگ قاتل

این هشدار تاکید کرد که این تغییر “بر توانایی کاربران در ایالات متحده برای تعامل مستقیم با قراردادهای هوشمند یا SDK های Orca، و همچنین بر توانایی آنها برای تامین نقدینگی از طریق orca.so تاثیر نمی گذارد.”.

در این اطلاعیه آمده است که آمریکایی هایی که مستقیماً قراردادهای هوشمند Orca را اجرا می کنند تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهند گرفت.

Orca یکی از DEX هایی است که مشتری برای تامین نقدینگی برای سرویس swap aggregator خود استفاده می کند، بنابراین وب سایت Jupiter می تواند جایگزینی برای معامله گرانی باشد که می خواهند با قراردادهای هوشمند Orca تعامل داشته باشند.

کوین تلگراف تلاش کرد با اورکا و ژوپیتر تماس بگیرد، اما تا زمان انتشار هیچ پاسخی از هیچ کدام دریافت نکرد.

صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال که در ایالات متحده مجوز ندارند، اغلب کاربران آمریکایی را مسدود کرده‌اند تا از عصبانیت تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده جلوگیری کنند، اما اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز تعداد کمی دارند. به استثنای Aggregator 1inch در سپتامبر ۲۰۲۱ شروع به مسدود کردن کاربران آمریکایی کرد. این پس از بیان شرایط استفاده است که ساکنان ایالات متحده مجاز به استفاده از رابط کاربری آن نیستند. Binance DEX همچنین کاربران آمریکایی را در ژوئن ۲۰۱۹ ممنوع کرد.

برخلاف صرافی های متمرکز، DEX ها دارای یک “پشتیبانی” یا پایگاه داده متمرکز نیستند که توسط توسعه دهندگان کنترل می شود. به همین دلیل، بسیاری از کاربران متوجه می‌شوند که می‌توانند در بیشتر موارد با استفاده از VPN برای مخفی کردن آدرس IP خود یا با اتصال مستقیم به بلاک چین از طریق ابزارهای توسعه مانند Truffle یا Hardhat، از محدودیت‌های جغرافیایی عبور کنند.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا