🚨 اخبار ارز دیجیتال

Optimism هارد فورک “Bedrock” را با موفقیت تکمیل می کند، زمان سپرده گذاری و هزینه های لایه ۱ را کاهش می دهد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این ارتقا بخشی از یک سری نوآوری است که با هدف ماژولارتر کردن پشته OP انجام می شود و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از نرم افزار برای راه اندازی شبکه های خود استفاده کنند.

طبق اعلام OP Labs توسعه دهنده شبکه، شبکه Optimism ارتقاء Bedrock خود را در ۷ ژوئن با زمان سپرده گذاری سریع تر، هزینه های لایه ۱ کمتر و معرفی ویژگی های امنیتی اضافی تکمیل کرد. این ارتقا بخشی از یک سری نوآوری است که توسعه‌دهنده می‌گوید به ایجاد یک «ابر زنجیره» از شبکه‌های Web3 مقیاس‌پذیر بر اساس نرم‌افزار OP Stack Optimism کمک می‌کند.

در گفتگو با کوین تلگراف، کارل فلورش، مدیر عامل OP Labs گفت که Bedrock چندین بهینه سازی گازی را که تیمش کشف کرده بود، پیاده سازی کرده است تا هزینه استفاده از داده شبکه را در اتریوم تا ۴۰ درصد کاهش دهد. این تخفیف ها در قالب کاهش قیمت بنزین در Optimism به کاربران منتقل می شود.

علاوه بر این، این ارتقا به شبکه امکان می‌دهد از سازمان‌دهی مجدد زنجیره‌ای (reorgs) در اتریوم آگاه شود و این سازمان‌دهی مجدد در تعادل خوش‌بینی کاربر منعکس خواهد شد. این می تواند زمان سپرده گذاری را به ۱ دقیقه کاهش دهد. پیش از این، به دلیل نیاز به نهایی شدن در لایه ۱، سپرده گذاری اتریوم به خوش بینی به طور متوسط ​​۱۰ دقیقه طول می کشید.

Bedrock همچنین یک فرآیند خروج دو مرحله ای را برای جلوگیری از سوء استفاده از پل اجرا می کند.

مربوط: صد فایننس در هک Optimism 7 میلیون دلار ضرر کرد

فلورش گفت: علاوه بر این تغییرات فوری، ارتقای جدید راه را برای توسعه بیشتر پشته های OP آینده به سمت هدف نهایی ایجاد یک “ابر زنجیره” چند شبکه ای هموار می کند. دارای یک “سیستم اثبات مدولار” است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا شبکه های بلاک چین خود را ایجاد و سفارشی کنند. همچنین، مؤلفه اعتبارسنجی نرم افزار به نام «op-geth» دارای کمتر از ۱۰۰۰ خط کد است که با نسخه اتریوم متفاوت است که می تواند به راحتی اعتبار سنجی ها را تغییر دهد.

در ۲۳ فوریه، Coinbase اعلام کرد که شبکه Base نیز بخشی از Superchain خواهد شد. در ۲۴ می، این شرکت یک نقشه راه را اعلام کرد که جزئیات برنامه های راه اندازی شبکه اصلی خود را شرح می دهد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا