🚨 اخبار ارز دیجیتال

ارتقاء اصلی شبکه اصلی بستر Optimism برای ۶ ژوئن برنامه ریزی شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ارتقای مورد انتظار پیشرفت های زیادی را در سراسر شبکه به ارمغان می آورد و در زمان رقابت شدید در فضای لایه ۲ رخ می دهد.

Optimism، یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲، ارتقاء Bedrock را که مدت ها منتظرش بودیم در ۶ ژوئن دریافت خواهد کرد. انتظار می‌رود این اقدام به طور قابل توجهی کارمزد تراکنش‌ها را کاهش دهد، امنیت شبکه را بهبود بخشد و سازگاری با اتریوم را بهبود بخشد.

تیم Optimism در یک موضوع توییتر در ۱۵ مه گفت که شبکه به مدت دو تا چهار ساعت در تاریخ ۶ ژوئن با تکمیل ارتقاء قطع خواهد شد.

در پست وبلاگ همراه آمده است: “در روز ارتقا، شما نمی توانید در طول زمان خرابی معامله، سپرده گذاری یا برداشت کنید، و زنجیره اصلی OP پیشرفت نخواهد کرد.”

Bedrock در ماه مه ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد و اولین ارتقای شبکه بزرگی خواهد بود که توسط شورای حکومتی Token House of Optimism Governance Council به رای گذاشته شده است.

Optimism از کارمزدهای کمتر تراکنش توسط OP Labs، بازوی توسعه پروتکل شبکه سود خواهد برد. تخمین زدن ۴۷ درصد کمتر

مفسر Bedrock از جامعه Optimism گفت: “Bedrock با استفاده از فشرده سازی دسته ای بهینه و اتریوم به عنوان لایه در دسترس بودن داده برای کاهش هزینه تراکنش، نسبت به نسخه قبلی خود بهبود یافته است.

توضیح دهنده گفت: علاوه بر این، زمان واریز شبکه نیز کاهش یافته است، به طوری که Optimism حدود ۱۰ دقیقه برای تایید سپرده ها و Bedrock فقط ۳ دقیقه زمان می برد.

از سوی دیگر، عملکرد نرم‌افزار گره به‌طور قابل‌توجهی بهبود می‌یابد با اجازه دادن به اجرای چندین تراکنش در یک مجموعه «بلوک» در مقایسه با مدل «یک تراکنش در هر بلوک» نسخه‌های قبلی. ”

یکی دیگر از پیشرفت های کلیدی مربوط به سازگاری شبکه با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است، نرم افزار اصلی که قراردادهای هوشمند اتریوم را اجرا می کند.

با Bedrock، شبکه «انحرافات متعدد» را از اتریوم و EVM که در حال حاضر در خوش‌بینی وجود دارد، مانند کدهای مختلف، الگوهای طراحی و مدل‌های تراکنش بلوک به بلوک حذف می‌کند. توضیح دهنده گفت: «Bedrock همچنین پشتیبانی از EIP-1559، سازماندهی مجدد زنجیره و سایر ویژگی های اتریوم موجود در L1 را اضافه خواهد کرد.

ZK Sync Era از خوش بینی پیشی می گیرد؟

حرکت آتی به Bedrock در زمانی انجام می‌شود که مجموعه‌های دانش صفر سازگار با EVM (ZkEVM) از راه‌حل‌های جمع‌آوری خوش‌بینانه مانند Optimism مورد توجه قرار گرفته‌اند.

مربوط: زنجیره فانوس اتریوم پس از مشکل نهایی به روز شد

طبق داده های L2beat، Matter Labs که اخیراً راه اندازی شده است، ZkEVM ZKSync Era از نظر فعالیت شبکه از Optimism بهتر عمل کرده است.

در ۳۰ روز گذشته، ZKSync Era 7.85 میلیون تراکنش داشته است، در مقایسه با ۷.۶۶ میلیون تراکنش برای Optimism. در طی ۲۴ ساعت گذشته، ZKSync Era نیز در میانگین تراکنش در ثانیه (TPS) از Optimism بهتر بود و ۶.۸۰ TPS در مقابل ۲.۹۸ TPS بود.

مجله: ZK Rollup “آخرین مرحله” گسترش بلاک چین است، بنیانگذار Polygon Midenنویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا