اخبار ارز دیجیتال

کاهش خوش بینی؟بحث نظارتی در مورد استیبل کوین ها تا پاییز به تعویق افتاد

در حالی که هیچ کمبودی در ابتکارات قانونی برای تنظیم استیبل کوین ها وجود ندارد، اما مشکلاتی در ذهنیت CBDC در ایالات متحده وجود دارد.

در میان ابهامات مختلف برای صنعت کریپتو و اقتصاد جهانی به طور کلی، تابستان ۲۰۲۲ به عنوان زمانی که ثابت شد استیبل کوین ها ثبات کمتری داشتند و توجه نهادهای نظارتی را به خود جلب کردند، به یاد خواهیم آورد.

شوک زدایی TerraUSD (UST) در ماه می فصلی از بحث های داغ در مورد استیبل کوین ها را در سراسر جهان آغاز کرد. مقامات ارشد مالی از بزرگترین کشور صنعتی جت خصوصی G7 (G7) به شهر آلمانی Königswinter با جمعیت ۴۰۰۰۰ نفری، برای تحت فشار قرار دادن هیئت بین المللی ثبات مالی برای سرعت بخشیدن به روند نظارت بر رمزارزها، باید اعزام می شدند. دولت چین نشان داده است که می‌خواهد مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها را تشدید کند. ژاپن فعالانه استیبل کوین های محدودی را برای بانک ها و شرکت های اعتماد صادر کرده است.

در ایالات متحده، سرویس تحقیقات کنگره (CRS) به سرعت واکنش نشان داد و فروپاشی USTC را سناریویی “فراری مانند” خواند و خطر قابل توجه تکرار چنین شکست هایی را به دلیل شکاف های سیاستی موجود برجسته کرد. برخی مانند جانت یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده از پیروی از چنین لحن نگران کننده ای خودداری کردند، اما در ماه های بعد، جامعه ارزهای دیجیتال ایالات متحده شروع به درخواست اقداماتی برای تنظیم استیبل کوین ها کرد. ما برخی از ابتکارات مهم را نشان داده ایم.

لوایح لومیس-گیلیبراند و گوتهایمر به چه معنا هستند؟

در هفته اول ژوئن، سناتورهای سینتیا رامیس (جمهوری خواه- وایومینگ) و کرستن گیلیبراند (دموکرات-نیویورک) سرانجام قانون ۶۹ صفحه ای برای نوآوری های مالی مسئول را معرفی کردند. این قانون که معمولاً به عنوان «صورت‌حساب ارز مجازی» خلاصه می‌شود، طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال را به‌طور کلی پوشش می‌دهد و موضوعات مختلفی مانند بانکداری، رفتار مالیاتی دارایی‌های دیجیتال، حوزه قضایی سازمان‌های دولتی بزرگ و بین‌المللی را پوشش می‌دهد. در نظر گرفته شده بود که یک چارچوب جامع باشد. “

در میان این سری مسائل، لایحه دو حزبی شامل قطعاتی در مورد مقررات استیبل کوین است که در بخش‌های ۶۰۱ و ۶۰۲ تنظیم شده است. اسم بدهی که لنگر سکه است. دارایی های اساسی باید به عنوان موجودی در یک بانک فدرال رزرو (از جمله حساب موجودی تفکیک شده) یا در مورد یک بانک ذخیره خارجی، در “حساب ویژه، حساب نگهداری یا حساب امانی” یک بانک مرکزی خارجی نگهداری شود.

دستورالعمل ها همچنین طیف نسبتاً استانداردی از گزارش را ارائه می دهند، از مشخص کردن دارایی های پشتوانه استیبل کوین، افشای ارزش این دارایی ها و تعداد آنها تا گزارش منظم به آژانس های بانکی فدرال یا ناظران بانکی ایالتی. من یک وسیله می خواهم. موسسات غیر سپرده گذاری نیز می توانند استیبل کوین صادر کنند.

مربوط: ساخته شده برای سقوط؟ با طلوع خورشید CBDC، استیبل کوین ها ممکن است سایه بیاندازند

قانون نوآوری و حفاظت استیبل کوین ۲۰۲۲ که توسط دفتر سناتور جاش گاتهایمر (D-NJ) صادر شده است، شامل ۹ صفحه است. این مفهوم “استیبل کوین با عنوان” را معرفی می کند. در صورت تقاضا، بر اساس ۱:۱ ۴ در برابر دلار آمریکا قابل بازخرید است و توسط متولی بیمه شده یا صادرکننده استیبل کوین واجد شرایط غیربانکی صادر می شود. یک تفاوت جزئی در اینجا با پیشنهاد Lummis-Gilibrand این است که دامنه دارایی های مورد استفاده به عنوان وثیقه آنقدر وسیع نیست.

یک تفاوت ظریف اما مهم بین این دو لایحه این است که پیش‌نویس گوتهیمر وضعیت حقوقی «استیبل کوین‌های واجد شرایط» را به‌عنوان اوراق بهادار و کالا مشخص نمی‌کند، بنابراین آنها به جای اینکه اوراق بهادار، تحت نظارت مقامات پولی باشند، تحت صلاحیت مقامات هستند. کمیسیون بورس (SEC) یا کمیسیون معاملات آتی کالا (CFRC). دو مورد آخر هنوز هم در مورد ارزهای دیجیتال دیگر تسلط خود را حفظ می کنند.

هر دو قانون نوآوری مالی مسئول و قانون نوآوری و حفاظت استیبل کوین در سال ۲۰۲۲ را می توان دوستدار رمزنگاری در نظر گرفت، که دومی به معنای فرار از نظارت SEC و CFTC است. برخلاف درخواست‌های گروه ویژه رئیس‌جمهور در بازارهای مالی برای محدود کردن انتشار استیبل کوین‌ها به بانک‌هایی که توسط شرکت بیمه سپرده فدرال بیمه شده‌اند، هر دو صورت‌حساب امیدوارکننده به نظر می‌رسند.

“بحث سالم” و دلایل خوش بینی

دنل دیکسون، مدیر عامل بنیاد توسعه استلار، یکی از حامیان شبکه استلار، به کوین تلگراف گفت که طیف ابتکارات قانونی استیبل کوین از لایحه لومیس گیلیبراند تا لایحه گاتهیمر را شامل می شود. همچنین قانون بورس کالاهای دیجیتال دو حزبی سال ۲۰۲۲ و قانون اعتماد سناتور پت تومی در سال ۲۰۲۲ وجود دارد. در حالی که در مورد اول به اصطلاح “Stablecoin” اشاره نمی شود، دومی کم و بیش ویژگی های قوانین اخیر را برای تعریف نقش نظارتی کنترل کننده ارز و ناشران استیبل کوین ترکیب می کند. تمرکز بر رویه های افشای است.

دیکسون این تنوع قانون‌گذاری را محصول «بحث درست» میان سهامداران صنعت می‌دید که دلایلی برای خوش‌بینی ارائه می‌کرد. او معتقد است که یک اجماع کلی در مورد اصول اولیه استیبل کوین ها وجود دارد که اساسی ترین آنها این است که یک استیبل کوین باید واقعاً پایدار باشد. این به معنای نگهداری وجه نقد حسابرسی شده یا ذخایر با پشتوانه دارایی با نقدینگی بالا است که در بانک ها و مؤسسات مالی تحت نظارت نگهداری می شود و مشروط به الزامات افشا است.

اکنون که این اصول اساسی وجود دارد، مسئله این نیست که کدام لایحه برای آمریکا بهتر است، بلکه این است که چگونه می توان آن را اجرا کرد.»

در گفتگو با کوین تلگراف، مدیر عامل Tacen، باد وایت گفت که او از افزایش علاقه کنگره به توسعه مسئولانه استیبل کوین ها “بسیار دلگرم” شده است. به نظر او، محیط نظارتی “تقطی” فعلی مانع از توسعه مناسب استیبل کوین های خصوصی می شود. وایت خاطرنشان می کند که این کاملاً در تضاد با کشورهایی مانند ژاپن است که اخیراً توانسته اند چارچوب های قانونی استیبل کوین پیشگامانه را تصویب کنند. اول – شبح استیبل کوین های غیرخصوصی:

همانطور که استیبل کوین های بخش خصوصی نیز در حال توسعه هستند، ارگان های رقابت در سراسر کشور در حال بررسی امکان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ایالتی یا فدرال (CBDC) هستند که می تواند لایه دیگری به این آشفتگی اضافه کند. پتانسیل وجود دارد.

شبح CBDC؟

آیا به زودی یک CBDC ملی خواهیم داشت؟ این سناریو در مقایسه با سایر بازارهای بزرگ مانند چین و اتحادیه اروپا کمتر آشکار به نظر می رسد. آزمایش‌های دیجیتال رنمینبی/یورو در این کشورها پذیرفته شده‌اند. با توجه به تفاوت‌های فرهنگی و سیاسی، تصور گذار سریع به CBDC در ایالات متحده که از نظر تاریخی بازار محور است، با کثرت گرایی ستیزه جویانه آن در سیاست گذاری، دشوار است.

همانطور که وایت تاکید می کند، یکی از چالش های اصلی CBDC ها در ایالات متحده، پویایی بین فدرال رزرو و بانک های خصوصی است.

فدرال رزرو احتمالاً موسسه ای است که به نوعی دلار دیجیتال صادر می کند، اما در حال حاضر فدرال رزرو ابزاری برای تعامل مستقیم با مصرف کنندگان ندارد. این می تواند تأثیرات گسترده ای بر سیستم شما داشته باشد.

با این وجود، در واقع، فدرال رزرو مدتی است که در حال بررسی CBDCها در ایالات متحده است. در سال ۲۰۲۰، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اذعان کرد که چندین آزمایش در حال انجام است که شامل بانک فدرال رزرو بوستون و مؤسسه فناوری ماساچوست است. او استدلال کرد که خطرات زیادی در چنین پروژه ای وجود دارد.

این بحث اخیراً با انتشار مقاله بحثی توسط هیئت فدرال رزرو تحت عنوان “پول و پرداخت: دلار آمریکا در عصر تحول دیجیتال” به دور جدیدی رسید. تا پایان ماه می، فدرال رزرو بیش از ۲۰۰۰ صفحه نظر از طرف سهامداران دریافت کرده بود. در حالی که برخی از گروه‌های با نفوذ، مانند موسسه مالی بین‌المللی، لحن پایین‌تری داشتند، برخی دیگر نسبت به این ایده ابراز تردید کردند.

بنابراین، انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی اشاره کرد که برخی از مزایای کلیدی اجرای CBDC که توسط کارشناسان فدرال رزرو برجسته شده است، استفاده از زیرساخت‌های پرداخت دیگر، مانند «استیبل کوین‌ها و توکن‌های پرداخت» است. من اشاره کردم که می‌توان آن را توسط اتحادیه ملی اعتبار که به دلیل موضع ضد CBDC معروف است، به صراحت از این ایده انتقاد کرد.

با توجه به اینکه اکثر پرداخت های ایالات متحده در حال حاضر از طریق کانال های دیجیتال انجام می شود، فدرال رزرو باید به وضوح مشکلی را که در تلاش برای حل آن است، بیان کند.

انجمن بانکداری آمریکا گفت که ایجاد CBDC به ناچار منجر به انتقال وجوه از بانک ها به فدرال رزرو می شود و تخمین می زند که ۷۱ درصد از منابع مالی بانکی ممکن است در خطر جابجایی باشد. مخالفت نه تنها از سوی صنعت کریپتو، بلکه از سوی لابی‌های مالی بزرگتر.

با این حال، دیکسون پیشنهاد می کند که پتانسیل برای CBDCها در ایالات متحده غیرقابل تصور است. در واقع، او CBDC را “احتمالاً اجتناب ناپذیر” با توجه به دیجیتالی شدن اقتصاد ایالات متحده یافت. با این حال، خبر خوب این است که به این معنا نیست که استیبل کوین‌ها ممکن است در پایه‌شان از بین بروند، بالاست.» او اشاره می‌کند.

شاید، صرف نظر از جاه طلبی های CBDC فدرال رزرو، در پاییز آینده وضعیت حقوقی استیبل کوین ها در ایالات متحده به وضوح مشخص شود.نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا