اخبار ارز دیجیتال

زنجیره‌های خوش‌بینی آماده برای ارتقای EIP 4844، در اینجا دلیل اهمیت این موضوع است

در کمتر از سه هفته، بلاک چین های ساخته شده بر اساس فناوری OP Stack Optimism تحت ارتقاء Ecotone قرار خواهند گرفت. این نسخه که انتظار می‌رود یک روز پس از فعال‌سازی شبکه اصلی Dencun منتشر شود، blobs و EIP 4844 را به یکی از مهم‌ترین EVM L2 می‌آورد.

OP Chains از EIP 4844 استقبال می کند، dApps انتظار دارد تا ۱۰۰ برابر هزینه کمتری داشته باشد

ارتقاء Ecotone در ۱۴ مارس ۲۰۲۴ در ساعت ۱۲:۰۱ UTC در اکوسیستم Optimism فعال خواهد شد. OP EIP 4844 یا “Proto-Danksharding” را به بلاک چین‌های Mainnet مانند معرفی می‌کند. در بیانیه رسمی، OP Labs می گوید که اپراتورهای گره باید نرم افزار خود را ارتقا دهند.

اپراتورهای گره باید بلافاصله پس از فعال سازی Ecotone به نقاط پایانی جدید متصل شوند، تراکنش های دسته ای به عنوان ۴۸۴۴ حباب ارسال می شوند و حباب ها فقط از گره های Beacon در دسترس خواهند بود.

Blobs نمونه‌های جدید داده‌ای را نشان می‌دهد که با ارتقای Cancun-Deneb (Dencin) در اتریوم (ETH) در اواسط ماه مارس معرفی می‌شوند.

همانطور که قبلا در U.Today پوشش داده شد، توسعه دهندگان اتریوم (ETH) دیروز تایید کردند که ۱۳ مارس آخرین مهلت فعال سازی Dencun در شبکه اصلی است. این ارتقا، لجستیک داده اتریوم (ETH) را در منابع کارآمدتر می کند. L2های غالب بزرگترین ذینفعان طرح جدید خواهند بود.

تیم Velodrome Finance، یکی از پیشرفته ترین DeFi در زمینه خوش بینی، به اشتراک گذاشته شده است انتظارات از فعال سازی Ecotone آینده:

خوش بینی در ۱۴ مارس بسیار ارزان تر خواهد شد. EIP-4844 بلافاصله در زنجیره های OPstack مستقر می شود و هزینه های کاربر L2 را ۱۰-۱۰۰ برابر کاهش می دهد. برای یک دوره جدید خوش بینی آماده شوید

طبق ردیاب L2Fees، Optimism چهارمین مجموعه ارزان قیمت L2 در اتریوم (ETH) از ۲۴ فوریه ۲۰۲۴ است.

بعد از Dencun چه اتفاقی برای اتریوم می افتد؟

ارسال ETH از طریق Optimism فقط ۰.۱۴ دلار هزینه دارد. فقط zkSync و Loopring نقل و انتقالات مقرون به صرفه تری ارائه می دهند. از نظر TVL، Optimism دومین L2 بزرگ باقی مانده است که مسئول ۲۶ درصد از خالص وجوه قفل شده در بخش است.

در همین حال، جامعه توسعه دهندگان اتریوم بحث در مورد مراحل بعدی پیشرفت EVM را آغاز کرده است. اتریوم (ETH) که در طول Dencun، داده های تماس فشرده فضایی را با حباب ها جایگزین کرد، در حال آماده شدن برای حرکت به سمت فاز Surge نقشه راه بلندپروازانه خود است.

مراحل بعدی توسعه آن (Verge، Purge و Splurge) با شروع شکل گرفتن هارد فورک Electra اتریوم در حال نزدیک شدن است. انتظار می رود در اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ فعال شود، الکترا سپرده های اعتبارسنجی را بهبود می بخشد و قوانین عملکردهای لایه اجرا را تغییر می دهد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا