اخبار ارز دیجیتال

خبرگزاری اپوزیسیون قانونگذاران روسی را به ارزهای دیجیتال محلی OTC مرتبط می کند

Bankoff، یک پلتفرم OTC ارز دیجیتال روسی، نه تنها به مقامات کمک کرد تا از تحریم ها فرار کنند، بلکه گزارش شده است که سودهایی نیز کسب کرده است.

یک نماینده پارلمان روسیه که یکی از تهیه کنندگان لایحه قانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور بود، به یک صرافی محلی خارج از بورس (OTC) معروف به بانکوف متصل است.

میخائیل خودورکوفسکی، فعال مخالف روسی، بانکوف OTC را با آندری لوگووی، نماینده پارلمان در مقاله‌ای برای پروژه تحقیقاتی مرکز پرونده مستقر در لندن در ۱۹ دسامبر مرتبط کرد.

این مقاله ۶۰۰۰ کلمه ای با ویدئویی با عنوان “کریپتو-کرملین: چگونه مقامات بیت کوین را می شویید” همراه بود که در کانال زنده یوتیوب خودورکوفسکی منتشر شد.

طبق گزارش Dossier، بانکوف فعال ترین معامله گر همتا به همتا است که از روبل روسیه در صرافی ارزهای دیجیتال پیشرو بایننس جهانی استفاده می کند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، بایننس همچنان به خدمات روس های بدون مجوز ادامه می دهد، حتی اگر اتحادیه اروپا معاملات ارزهای دیجیتال در روسیه را در ماه اکتبر ممنوع کرد. پلتفرم فرابورس بانکوف فقط پول نقد را از مشتریان می پذیرد و کنترل کمی برای مبارزه با پولشویی یا شناخت مشتری دارد.

طبق گزارش ها، دفتر تاجر در طبقه ۶۵ ساختمانی در منطقه آسمان خراش شهر مسکو واقع شده است. این تاسیسات متعلق به Bratsk Power Network است، شرکتی که برق را در اطراف شهر براتسک در شرق روسیه، مرکز استخراج ارزهای دیجیتال، توزیع می کند.

طبق گزارش Dossier، Bankoff می‌تواند روزانه تا ۲۰۰۰۰ دلار با کمیسیون تا ۴ درصد در تراکنش‌های ارز دیجیتال کاربران درآمد کسب کند. همسر لوگووی، کسنیا لوگووایا نیز از سال ۲۰۱۸ مالک سهام شبکه برق براتسک بوده است. اظهارنامه‌ای که توسط شوهرش ثبت شده و ظاهراً در یک فایل ویدئویی نشان داده شده است نشان می‌دهد که لوگووایا در سال ۲۰۲۱ ۲۹.۶ میلیون روبل یا کمی بیش از ۴۰۰ هزار دلار درآمد داشته است. هیچ منبع درآمدی به جز شرکت برق براتسک وجود ندارد.

مقاله و ویدیوی Dossier همچنین توضیح می دهد که چگونه نمایندگان Dossier ظاهراً توانسته اند ۱۰۰۰۰۰ روبل (۱۴۰۰ دلار) را به Tether (USDT) با استفاده از صرافی مجاز ارز رمزنگاری روسیه Garantex تبدیل کنند. گزارش شده است که نمایندگان USDT را از Garantex به Binance منتقل کردند، که سپس با موفقیت به حسابی در فینتک وایز مستقر در بریتانیا منتقل شد و در نتیجه علیرغم تحریم‌های ایالات متحده، توزیع وجوه از دست رفت.

این سخنران ویدیویی ادعا می کند که چنین طرح هایی نه تنها به مقامات دولتی روسیه اجازه می دهد تا از تحریم ها فرار کنند، بلکه می تواند برای آنها پول نیز ایجاد کند.

این امر مانع از آن نمی‌شود که مقامات روسی و اعضای نیروهای امنیتی از ارزهای دیجیتال نه تنها برای خروج میلیون‌ها نفر از کشور، بلکه برای کسب درآمد از این طریق استفاده کنند.

در حالی که به نظر می رسد نمایندگان پارلمان روسیه خود از ارزهای دیجیتال سود می برند، آنها به طور جدی با ایده سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال توسط مردم عادی مخالف هستند. در حالی که دولت روسیه مبادلات ارزهای دیجیتال را در این کشور قانونی نکرده است، بانک مرکزی موضع قاطعی در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است.

مربوط: پوتین خواستار سیستم پرداخت بین المللی مبتنی بر بلاک چین شد

لوگووی علاوه بر پشتیبانی از یکی از بزرگترین پلتفرم‌های OTC ارزهای دیجیتال روسیه، به دلیل تدوین قوانین محلی ارزهای دیجیتال نیز شناخته شده است. او یکی از تهیه کنندگان لایحه استخراج ارزهای دیجیتال است که در ۱۷ نوامبر به مجلس نمایندگان روسیه ارائه شد. لوگووی فعالیت سیاسی خود را پس از دست داشتن در مسمومیت سال ۲۰۰۶ کلانتر سابق روس الکساندر لیتویننکو در بریتانیا آغاز کرد.

گزارش تکمیلی توسط هلن پارتز.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا