اخبار ارز دیجیتال

نظر: انفجار پیدایش گروه ارز دیجیتال ریشه های اعتماد به رمزارز را نشان می دهد

جنسیس، یکی از زیرمجموعه‌های گروه ارز دیجیتال بری سیلبرت، در ۱۹ ژانویه درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ را داد.

به نظر می رسد که Bearcycle مدعی یکی دیگر از شرکت های ارز دیجیتال پرمخاطب است. در ۱۹ ژانویه، گروه ارز دیجیتال (DCG) شرکت تابعه وام دهی جنسیس برای فصل ۱۱ ورشکستگی اعلام کرد. در اینجا ما یک غول صنعتی دیگر داریم که بحث وام با محارم، مدیریت ریسک اندک و سیاست های گزارش دهی غیرشفاف دارد.

برای فعالان بازار، تجمع ابرهای طوفانی در DCG نشان دهنده یک شکست غیرقابل تصور در سال ۲۰۲۱ است. DCG که در سال ۲۰۱۵ توسط مدیر عامل شرکت بری سیلبرت تأسیس شد، یکی از پایه‌های اصلی موجودیت کوتاه ارزهای دیجیتال بوده است. پرونده های جنسیس طیف کاملی از طلبکاران را که از انفجار آن متاثر شده اند را نشان داده است. این شامل جمینی است، یک صرافی ارز دیجیتال ایجاد شده توسط دوقلوهای Winklevoss کامرون و تایلر، که جنسیس می گوید ۷۶۵ میلیون دلار بدهکار است. Metaverse Project Decentraland (55 میلیون دلار). مدیر صندوق ون اک (۵۳ میلیون دلار).

در مجموع، این شرکت بیش از ۱۰۰۰۰۰ طلبکار را با کل بدهی بین ۱.۲ تا ۱۱ میلیارد دلار فهرست کرده است.

برخی از بدهی ها سوالات جدیدی را ایجاد می کند، مانند اینکه چرا جنسیس از Decentraland وام گرفته است، در حالی که یکی دیگر از شرکت های تابعه DCG، Grayscale، ۱۸ میلیون توکن برای این پروژه در اختیار دارد. (تا ۲۰ ژانویه، دارایی ها ۱۱.۷۴ میلیون دلار بود که از اوج ۱۰۵.۸ میلیون دلاری در نوامبر ۲۰۲۱ کمتر بود.)

جنسیس اولین بار با فروپاشی Three Arrows Capital (3AC) متزلزل شد که کمی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار وام از جنسیس از دست داد. سقوط FTX برای وام دهندگان بسیار بزرگ بود و آنها را وادار به تعلیق برداشت کرد. جنسیس همچنین ۳۰ درصد از نیروی کار خود را در این ماه اخراج کرد که نشان از مشکلات جدی دارد.

مربوط: آیا Grayscale FTX بعدی خواهد بود؟

با طولانی شدن بازار نزولی، سیستم‌های اساسی‌تر – پلتفرم‌های وام، ریل‌های خارج از بورس، صرافی‌ها و غیره – در حال فروپاشی هستند. سیستم های شکست خورده و روابط بین شرکت هایی که این سیستم ها را اداره می کنند نشان دهنده یک فروپاشی ساختاری در بازار است که قطعاً شایسته توجه است. با این حال، اینها سیستم های مکانیکی هستند که می توانند بازسازی و بازسازی شوند. اعتماد داستان دیگری است. اعتمادی که به سختی به دست می آید و به راحتی از دست می رود، نیرویی گریزان و در عین حال حیاتی است که برای رونق هر صنعتی باید وجود داشته باشد. و اعتماد به این بازارها در خطر است.

سرایت ارتباطات پنهان را آشکار می کند و اعتماد عمومی را از دست می دهد

نابودی سریع ۳AC، Voyager، BlockFi، FTX و Celsius بازار را شوکه کرده است. اما سپس ارتباط بین این گروه ها شروع به ظهور کرد و شوک به خشم سکته مغزی تبدیل شد. اگرچه این شرکت‌ها ادعا می‌کنند که در امور مالی تجارت می‌کنند، اما مشخص شد که تعداد کمی از شرکت‌ها واقعاً از راه مالی تجارت می‌کنند، به خصوص وقتی صحبت از مدیریت ریسک می‌شود. ما با سایر رهبران صنعت متفاوت هستیم.

سیاست‌های بد به یک امر عادی تبدیل شد، شرکت‌هایی که با وثیقه کم یا بدون وثیقه برای پرداخت از طرف مقابل به طرف دیگر وام می‌گیرند، حتی برخی از آنها از «ارز» خود به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند. علاوه بر این، وثیقه توسط طلبکاران پذیرفته شد. شور و هیجان بازار در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ زمینه را برای گسترش گسترده رفتارهای ناپسند و شیوه های بد تجاری فراهم کرده است. اعتماد به این شرکت ها به شدت تضعیف می شود زیرا عمق واقعی شیوه های تقلبی و تصمیم گیری ضعیف آنها آشکار می شود.

بازگرداندن اعتماد به اکوسیستم دشوار خواهد بود

قیمت دارایی‌ها می‌تواند بالا و پایین شود، اما اکثر مردم تصور می‌کنند که اصول زیربنای ساخت و ساز و مکانیک بازار همچنان پابرجا خواهد ماند. این موضوع اصلی این بازار نزولی است. از این گذشته، دستکاری، تبانی و معامله داخلی یک امر عادی بود. و این اقدام به شرکت‌های جدیدتر واگذار نشده است – به نظر می‌رسد که اکثر افراد داخلی در برخی سطوح از جمله DCG به آن ملحق شده‌اند. بدهی های بد، مدیریت ضعیف ریسک و گزارشگری مالی مبهم ریشه دوانده است.

مربوط: از FTX بیاموزید و سرمایه گذاری در حدس و گمان را متوقف کنید

قیمت ارزهای دیجیتال در نهایت باز خواهد گشت و شرکت های جدیدی وارد بازار خواهند شد. امیدوارم حافظه جمعی این صنعت اندکی گسترش یابد. هیچ زحمتی نباید با یک شرکت برای جلب اعتماد از طریق اقدامات آن باشد. این واضح به نظر می رسد، اما واضح است که ما فراموش می کنیم.

ما با یک واقعیت ناگوار مانده ایم. اعتماد نه تنها در شرکت‌های فعال در فضا، بلکه در اکوسیستم‌هایی که آنها را قادر می‌سازد نیز باید بازسازی شود.

جوزف بردلی رئیس توسعه کسب و کار در Heirloom، یک استارت آپ نرم افزار به عنوان سرویس است. او در سال ۲۰۱۴ به عنوان یک محقق مستقل در صنعت ارزهای دیجیتال شروع به کار کرد و سپس در Gem (که بعداً توسط Blockdaemon خریداری شد) قبل از نقل مکان به صنعت سرمایه گذاری تامینی. او دارای مدرک کارشناسی ارشد در ساخت و ساز پورتفولیو و مدیریت دارایی های جایگزین از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Joseph Bradley

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا