اخبار ارز دیجیتال

نظر: صرافی‌های کریپتو همچنان با شکست مواجه می‌شوند، پس چرا هنوز به چانگ‌پنگ ژائو اعتماد داریم؟

داده های جدید نشان می دهد که بایننس استیبل کوین BUSD بیش از یک میلیارد دلار کمتر از وثیقه است. با این حال، تعداد کمی از مدیرعامل Changpeng Zhao را زیر سوال می برند.

ارزهای دیجیتال بیش از سهم عادلانه خود با فجایع روبرو بوده اند، که به نظر می رسد تقریباً همه آنها به رشد مداوم این بخش پایان می دهند یا حداقل به طور جدی مانع رشد این بخش می شوند. با این حال، علیرغم “لحظه های آموزش پذیر” فراوان، جامعه رمزنگاری از آموختن درس های خود امتناع می کند و به جای استفاده کامل از فناوری که ادعا می کند از آن پشتیبانی می کند، به افراد اعتماد می کند.

از ابتدای پیدایش این صنعت، ارزهای دیجیتال با ضربه سنگینی از سوی بازیگران متمرکز مواجه شده اند – کوه Gox که ۷۰ درصد از تراکنش های بیت کوین جهان را انجام می داد، در سال ۲۰۱۱ ۲۵۰۰۰ بیت کوین فروخت (BTC) مسیر خود را از دست داد، فقط آخرین تکرار. از یک الگوی دیرینه در آخرین رمزارز فیاسکو FTX. همین سال گذشته شاهد بودیم که Terra منفجر شد و به عنوان یک طرح پونزی کنار گذاشته شد. در گذشته، ما شاهد بودیم که صرافی‌های بزرگ نتوانستند حجم زیادی از سپرده‌های کاربران را مدیریت کنند، مانند صرافی مستقر در کانادا QuadrigaCX در سال ۲۰۱۸.

همه این حوادث موجی در نشریات خبری اصلی ایجاد کرده است، وجهه عمومی ارزهای دیجیتال را از بین برده است، و بیشتر به رمز و راز و خطر فزاینده پیرامون این فناوری نفوذ کرده است. اسکنرهای بلاک چین به بازیگران متمرکز اجازه می دهد تا از انجام عملیات مخفی و به خطر انداختن مشتریان منع شده باشند. منابع مالی.

مربوط: پذیرش انبوه برای کریپتو وحشتناک خواهد بود

متأسفانه، این بازیگران متمرکز اغلب از قوانین صنعت و باورهای اصلی سرپیچی می کنند و ادعا می کنند که شفافیت غیرقابل اعتماد را ترویج و ترویج می کنند. با این حال جامعه همچنان به حمایت خود ادامه می‌دهد، ستایش و محکومیت بازیگرانی را که جرأت کرده‌اند پروژه و بنیان‌گذاران آن را زیر سوال ببرند، مانند فرقه دو کوون، بنیانگذار آزمایشگاه‌های Terraform.

توسعه اخیر در ژانویه نشان داد که Binance USD (BUSD)، سومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار، بیش از ۱ میلیارد دلار در زمان‌های مختلف تحت وثیقه قرار گرفته است. BUSD توسط Binance، یکی از صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال، صادر می‌شود و به عنوان یک استیبل کوین قابل اعتماد در سراسر اکوسیستم زنجیره BNB عمل می‌کند. علیرغم اهمیت BUSD، Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس، به طرز عجیبی سوالات کمی پرسیده شد و به سختی این خبر را شنید.

همانطور که بارها در گذشته با بازیکنان متمرکز اتفاق افتاده است، CZ به طور گسترده ای به عنوان یک بازیگر صداقت در این زمینه پذیرفته شده است، و به او اجازه می دهد تا با نظارت عمومی کمتری فعالیت کند. در حالی که هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم CZ اجازه داده است که BUSD برای افراد شرور تحت وثیقه قرار گیرد. برای اهداف، به ویژه در موردی که می تواند یک تهدید وجودی برای صنعت کریپتو به عنوان یک کل باشد، هیچ کس خارج از سرزنش نیست. و BUSD تا به امروز به عملکرد بهتر از TerraUSD (UST) ادامه خواهد داد

علیرغم موقعیت اجتماعی سی. . این عدم نظارت در صنعت تنها طعمه و توجیه بیشتری را برای تنظیم کننده ها فراهم می کند.

مربوط: از برنی مدوف گرفته تا بانکمن فرید، ماکسیمالیست های بیت کوین تایید شده اند

به دلیل عدم دقت کافی در لایه اجتماعی، آینده ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای در دستان تنظیم کننده است. اما هیچ وقت برای تغییر دیر نیست. شکی نیست که تنظیم‌کننده‌ها در حال آمدن هستند، اما هنوز زمان وجود دارد تا با فعال‌تر بودن و پاسخگو نگه داشتن بازیگران متمرکز در زمانی که رویه‌های تجاری ناسازگار هستند، شور و شوق آنها را کاهش دهند.

طرح‌های گذشته که میلیاردها دلار را یک شبه از بین بردند، مسیر صنعت کریپتو را به صخره‌ای کوهستانی از نظارت بیش از حد تبدیل کرده است. ما تحت تأثیر ادعاهای گرداننده در پشت کیش شخصیت قرار گرفتیم، مانند ملوانان یونان باستان که آژیر می نوازند. برای اطمینان از اینکه ارزهای دیجیتال آینده روشنی دارند که در آن بنیانگذاران می توانند روش های مالی جدید را آزمایش و آزمایش کنند، می توانیم خود را از هیپنوتیزم آنها رها کنیم و در مسیر درست حرکت کنیم. اما ناکامی در پاسخگو نگه داشتن افراد صنعت، راه را برای تنظیم استانداردهای قابل قبول برای تنظیم کننده های بیش از حد غیور باز می گذارد و پیشرفت و نوآوری تقریباً به طور قطع خفه خواهد شد.

سام فورمن بنیانگذار Sturdy، یک پروتکل وام دهی DeFi. او قبل از تحصیل در رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد در دبیرستان به رمزنگاری علاقه داشت. زمانی که سام روی Sturdy کار نمی کند، جیو جیتسو برزیلی را تمرین می کند و برای غول های نیویورک تشویق می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Sam Forman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا