اخبار ارز دیجیتال

نظر: بری سیلبرت همچنان که جنسیس می سوزد سکوت می کند

نظر: بری سیلبرت، مدیر عامل جنسیس، پس از سقوط FTX باید پاک می شد. درعوض، او همچنان مسئولیت ورشکستگی شرکت را کنار می‌زند.

تنها دو ماه پس از مرگ FTX، جنسیس نیز از این روند پیروی می کند.

در مقابل پس‌زمینه‌ی ناامیدکننده ورشکستگی Big Cryptos، وام‌دهنده ارز دیجیتال بری سیلبرت، Genesis Global Holdco، آخرین شرکتی است که اعلام ورشکستگی کرده است.

شرکت مادر جنسیس کاپیتال، گروه ارز دیجیتال، هرگونه دخالت در تشکیل پرونده ورشکستگی را تکذیب کرد و به استناد یک «کمیته ویژه از مدیران مستقل» که مسئول تصمیم‌گیری است، بدون نظر خود سیلبرت استناد کرد. اما این شرکت ها قبلاً با یک دادخواست دسته جمعی جدید اوراق بهادار به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار فدرال مواجه شده اند.

در این شکایت همچنین “کلاهبرداری از اوراق بهادار از طریق طرحی برای کلاهبرداری از وام دهندگان دارایی دیجیتالی آینده و فعلی با اظهارات نادرست و گمراه کننده” مطرح شده است.[s]سیلبرت آگاهانه درباره سلامت، سود و دوام آینده شرکت دروغ گفت و بخش ۱۰ (ب) قانون بورس اوراق بهادار را نقض کرد.

خوب، این به راحتی قابل بررسی است.

تجارت مشتقات جنسیس ۱۷۵ میلیون دلار در معرض FTX قرار داشت، اما هنگامی که مبادله در ماه نوامبر سقوط کرد، شرکت در مورد موقعیت متزلزل خود صریح نبود و به طرز ناامیدکننده ای متناقض شد. مجموعه ای از اظهارات جامعه را بیش از هر زمان دیگری در تاریکی قرار داده است.

سپس، در نوبت سوئیچ، ما شروع به اطمینان بخشی به جامعه با یک پیام عمومی آشتی جویانه و دوستانه روابط عمومی کردیم. همانطور که در اوایل دسامبر نوشتم، سیلبرت ماه‌ها را صرف پاکسازی “سر و صدای” اطراف شرکت خود و فضای رمزنگاری به طور کلی کرد و به سرمایه‌گذاران اطمینان داد، در حالی که همه ما با وجود زمستان بد ارز دیجیتال، شرکت در مسیر رسیدن به ۸۰۰ میلیون دلار بود. در درآمد، و نهاد جداگانه آن “کسب و کار به طور معمول” بود.

مربوط: آیا Grayscale FTX بعدی خواهد بود؟

از طریق Digital Currency Group، که مالک بیش از ۲۰۰ شرکت مانند Grayscale، یک شرکت مدیریت دارایی که بزرگترین صندوق بیت کوین (BTC) جهان را اداره می کند، Foundry، یک شرکت استخراج، Luno، یک برنامه سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، و CoinDesk، یک رسانه رسانه ای. ، سیلبرت یک املاک بزرگ را مدیریت می کند. بخشی از دنیای ارزهای دیجیتال، او تا کنون مسئولیت حفظ روحیه خود و جلوگیری از وحشت را بر عهده داشته است.

علاوه بر این، مشتریان جنسیس عبارتند از The Circle که از استیبل کوین USDC (USDC) استفاده می‌کند و Gemini با پشتیبانی Winklevoss.

اولین اختلاف در ۱۸ نوامبر رخ داد، زمانی که Grayscale شرکت DCG گفت که شواهدی مبنی بر ذخایر خود را با مشتریان به اشتراک نخواهد گذاشت. دومین نشانه واضح مبنی بر اینکه مشکلی وجود دارد در ۵ ژانویه رخ داد، زمانی که جنسیس ۳۰ درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد. این به دنبال کاهش ۲۰ درصدی نیروی کار در تجدید ساختار در آگوست گذشته و کناره گیری مدیرعامل مایکل مورو از سمت رهبری خود رخ داد. و انتقال به نقش مشاوره.

یکی از سخنگویان به کوین تلگراف پس از اخراج در ژانویه گفت: «در حالی که ما به چالش‌های بی‌سابقه صنعت پیمایش می‌کنیم، جنسیس تصمیم دشواری برای کاهش تعداد کارمندان در سطح جهانی گرفته است. این اقدامات بخشی از تلاش‌های مداوم ما برای پیشبرد کسب‌وکارمان است.»

مربوط: صرافی‌های رمزنگاری همچنان با شکست مواجه می‌شوند، پس چرا هنوز به Changpeng Zhao اعتماد داریم؟

خوب، به نظر نمی رسد که حرکت رو به جلو بخشی از آینده جنسیس باشد. پس چرا سرمایه گذاران برای مدت طولانی مخفی نگه داشته شدند؟

از زمان اعلام ورشکستگی، بیانیه عمومی پیدایش مطلقاً هیچ پشیمانی، فروتنی یا مسئولیت پذیری نشان نداده است. به نظر می‌رسد سیلبرت فکر می‌کند که می‌تواند فقط یک جمله ساده بگوید “این اتفاق افتاده است” و به جای اعتراف به اینکه اشتباه کرده و میلیاردها دلار از دست داده است، ادامه دهد. که قابل قبول نیست

سیلبرت می‌توانست و باید در ماه نوامبر در پی شکست FTX تمیز باز می‌گشت. در عوض، زمانی که همه متوجه او شدند و مانند دزدی در شب اعلام ورشکستگی کرد، او ماه‌ها در کمال بی‌اعتنایی نگه داشت، دنیای ارزهای دیجیتال را تحقیر کرد و کل جامعه را ناامید کرد. نشان دهنده یک بازنگری کامل در مدیریت کریپتو است.

البته ممکن است در مورد پیدایش چنین نباشد خیلی بد در مورد FTX، اما چه کسی می‌داند که چقدر می‌تواند دوام بیاورد؟ چه کسی می‌تواند بگوید که اگر به حال خود رها شود و کشف نشود، چگونه چنین مدیریت وحشتناکی می‌تواند باشد؟

این طبیعت من نیست که بدبین باشم. من جوان هستم و ارز دیجیتال هم همینطور – معتقدم بهترین ها هنوز برای این صنعت در راه است، اما آسان نیست. ما به میزانی از شفافیت و پاسخگویی نیاز داریم که هنوز ندیده ایم.

اگر اثرات آبشاری تصادفات چند ماه گذشته اهمیتی نداشته باشد، جنسیس ممکن است آخرین شرکتی باشد که ورشکست شده است، اما آخرین شرکتی نخواهد بود.شما باید همیشه چشمان و غرایز خود را باز نگه دارید آنگارد. اگر این کار را نکنیم، زنده نمی‌مانیم و نمی‌توانیم رمزگذاری کنیم.

دانیله سلوادئی یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Sellix، یک پلت فرم تجارت الکترونیک مستقر در ایتالیا.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Daniele Servadei

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا