اخبار ارز دیجیتال

مولوینی: «عملیات Chokepoint 2.0» ممکن است در فروپاشی SVB نقش داشته باشد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

وجود “عملیات Chokepoint 2.0” تایید نشده است، اما Mick Mulvaney در مورد “شایعات” وجود آن و عوارض جانبی احتمالی چنین سیاستی صحبت می کند.

به گفته میک مولوینی، معاون سابق رئیس کارکنان کاخ سفید رئیس جمهور دونالد ترامپ، اگر دولت ایالات متحده واقعاً “عملیات Chokepoint 2.0” را انجام دهد، ثبات مالی را تضعیف خواهد کرد و بانک سیلیکون ولی (SVB) را به سمتی سوق خواهد داد که ممکن است منجر به فروپاشی از

مولوینی در مصاحبه ای با بلومبرگ در 22 مارس، با اشاره به این عملیات شایعه گفت: “من نمی خواهم فکر کنم که دولت واقعا این کار را انجام دهد.” اما به یاد دارم که در جلسات استماع اولین عملیات Chokepoint شرکت کردم، یک ابتکار دولتی با هدف محدود کردن دسترسی به خدمات بانکی ایالات متحده برای صنایع خاص.

وی افزود: «ما باید از خود بپرسیم که آیا سیاست‌های خاصی که دولت اجرا می‌کند، احتمالاً پیامدهای مورد نظر یا ناخواسته افزایش خطر و افزایش بی‌ثباتی را دارد؟» او افزود.

“آیا افراد در SVB به این دلیل بودند که واقعاً در آن مهارت داشتند، یا عاملی وجود داشت که ما در SVB بودیم زیرا هیچ کس دیگری ما را نمی گرفت؟”

مولوانی توضیح داد که معتقد است ارزهای دیجیتال هیچ نقشی در سقوط SVB نداشته اند و نشان می دهد که مدیریت ریسک ضعیف مقصر است. با این حال، او پیشنهاد کرد که فشار بر بانک‌های ایالات متحده برای اجتناب از ارزهای دیجیتال ممکن است به سقوط SVB منجر شده باشد.

“عملیات Choke Point 2.0” اصطلاحی است که توسط نیک کارتر، بنیانگذار Coin Metrics، بر اساس “ایمنی” ابداع شده است و به تلاش ظاهرا هماهنگ برای منع شرکت های ارزی از ارائه خدمات بانکی اشاره دارد. سیستم.

مشخص نیست که “عملیات Chokepoint 2.0” یک استراتژی رسمی است یا خیر، اما کارتر ادعا می کند که شواهدی وجود دارد که وجود آن را تایید می کند.

مربوط: یلن از مداخله دولت برای جلوگیری از SVB دیگر دفاع می کند

در یک پست وبلاگی در 9 فوریه، کارتر بیانیه مشترک 3 ژانویه فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و دفتر کنترل ارز (OCC) در مورد دارایی های رمزنگاری شده را برجسته کرد و بیان کرد که من چندین مورد را بیان کرده ام شواهد باشد. این سازمان هشدار داد که شبکه‌های بلاک چین غیرمتمرکز “به احتمال زیاد با عملیات بانکی امن و سالم در تضاد هستند.”

اخیراً، منتقدان به رفتار متفاوت FDIC با دارایی‌های کریپتو در هنگام تصاحب بانک‌های امضاکننده به عنوان مدرک دیگری بر وجود «عملیات Chokepoint 2.0» اشاره کردند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگارینویسنده: Luke Huigsloot

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا