اخبار ارز دیجیتال

مدیر OpenSea متهم به تجارت داخلی به ۳ ماه زندان و ۵۰۰۰۰ دلار جریمه محکوم شد.

گزارش شده است که ناتانیل چستین به اتهام کلاهبرداری و پول شویی مرتبط با تجارت داخلی در OpenSea محکوم شده است و تا ۲ نوامبر فرصت دارد خود را تسلیم کند.

یک قاضی فدرال ناتانیل چستین، مدیر محصول سابق بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) OpenSea را به اتهام کلاهبرداری از طریق سیم و اتهامات پولشویی مرتبط با تجارت داخلی در پلتفرم به سه ماه زندان محکوم کرد.

در اطلاعیه ای در ۲۲ اوت توسط وزارت دادگستری ایالات متحده، دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده، چستین را به پرداخت ۵۰۰۰۰ دلار به علاوه سه ماه زندان، سه ماه حبس خانگی و آزادی تحت نظارت دستور داد و اعلام کرد که او به سه سال زندان محکوم شده است. جریمه‌ها و مصادره‌هایی برای اتر (ETH) که به‌طور غیرقانونی از طریق تراکنش‌های NFT به‌دست می‌آید اعمال می‌شود.مطبوعات داخل شهر گزارش از چستین خواسته شد در ۲ نوامبر خود را تسلیم کند، و وکلای چستین به این تصمیم اعتراض خواهند کرد و درخواست وثیقه خواهند داشت.

گزارش شده است که قاضی در حکم خود گفته است که “رعایت قانون و بازدارندگی عمومی مجازات را کاهش می دهد.” “ولی [Chastain] این اولین تخلف من است. شرایطی برای کاهش وجود دارد. او آینده ای بالقوه امیدوارکننده دارد. “

چستین متهم به استفاده از اطلاعات خودی برای سود بردن از معاملات NFT در حالی که در یک موقعیت در دریای آزاد بود، توسط هیئت منصفه به کلاهبرداری از طریق سیم و پول شویی در ۳ می محکوم شد. او در سمت خود به عنوان مدیر محصول، اختیار انتخاب NFT هایی را داشت که در وب سایت OpenSea فهرست شده بودند. او قبل از معرفی، ۴۵ NFT خرید و دوباره فروخت.

دستور ۲۲ اوت قاضی جسی فورمن گفت که دادگاه بررسی خواهد کرد که آیا چستین ملزم به حذف ETH یا معادل دلار آمریکا از طرح معاملات داخلی است یا خیر. این حکم احتمالاً نشان دهنده پایان پرونده پس از متهم شدن و دستگیری چستین توسط مقامات آمریکایی در ژوئن ۲۰۲۲ است.

مربوط: SEC شکایت علیه برادران واهی را به دلیل معاملات داخلی Coinbase حل و فصل کرد

در موردی دیگر، ایشان وحی، مدیر سابق محصول کوین بیس، در ماه می به دلیل استفاده از اطلاعات محرمانه یک صرافی ارزهای دیجیتال برای سود بردن از فهرست توکن جدید دریافتی، به دو سال زندان محکوم شد. برادر وی نیکیل و همکارش سمیر رامانی نیز در همین پرونده به دلیل مشارکت در این طرح متهم شدند که در سپتامبر ۲۰۲۲ به جرم خود اعتراف کرد و به ۱۰ ماه زندان محکوم شد. در زمان انتشار این مقاله، رامانی هنوز آزاد بود.

مجله: Powers On: هدف قرار دادن معاملات خودی با استفاده از ارزهای دیجیتال – در نهایت! قسمت ۱نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا