اخبار ارز دیجیتال

OpenSea ابزار جدید «on-chain» را برای اعمال حق امتیاز NFT راه اندازی می کند

ابزار اجرای وفاداری در حال حاضر فقط برای مجموعه‌های جدید NFT اعمال می‌شود، مجموعه‌های موجود در تاریخ بعدی مشخص خواهند شد.

بازار غیرقابل تغییر (NFT) OpenSea ظاهراً در بحث حق امتیاز NFT موضع گرفته است. ما در حال راه اندازی یک ابزار جدید “روی زنجیره” هستیم تا به سازندگان کمک کنیم تا حق امتیاز را اعمال کنند.

به گفته CoinGecko، بازار NFT، که ۶۶ درصد از سهم بازار بازارهای NFT را به خود اختصاص داده است، در مورد حق امتیاز و مسائل اجرایی نسبتاً سکوت کرده است، در حالی که سایر بازارها در این فضا طی چند ماه گذشته استراتژی خود را اجرا کرده اند.

در یک پست وبلاگی در ۶ نوامبر، مدیر عامل OpenSea، دوین فینزر، گفت که در بازارهایی که کارمزدها اختیاری است، “ما شاهد کاهش نرخ پرداخت داوطلبانه کارمزد ایجادکنندگان به کمتر از ۲۰٪ بوده ایم.” با این حال، بازارهای دیگر می گویند که هزینه های سازنده “به سادگی نیست” ” به طور کامل پرداخت شده است. “

مدیر عامل OpenSea اعلام کرده است که بازار ابزار جدیدی را راه اندازی کرده است که به سازندگان اجازه می دهد “اجرای زنجیره ای” وفاداری را ارائه دهند.

فینزر این ابزار را به عنوان یک «قطعه کد ساده» توصیف می‌کند که به نویسندگان اجازه می‌دهد حق امتیاز را برای قراردادهای هوشمند مجموعه NFT جدید و آینده و همچنین قراردادهای هوشمند قابل ارتقا موجود اعمال کنند. این کد همچنین فروش NFT را فقط به بازارهایی محدود می‌کند که هزینه‌های سازنده را اعمال می‌کنند.

فینزر گفت: “واضح است که بسیاری از سازندگان مایلند توانایی اعمال هزینه ها در زنجیره را داشته باشند. اساساً، انتخاب باید با آنها باشد و نه تصمیمی که بازار برای آنها می گیرد. ما معتقدیم.”

فینزر همچنین گفت که OpenSea از ابزارهای اجرایی زنجیره ای برای اعمال حق امتیاز برای مجموعه های جدید استفاده می کند، اما نه برای مجموعه های جدیدی که شرکت نمی کنند.

او توضیح داد که در توئیتر اسپیس همراه، فینزر توضیح داد که OpenSea “نیازی به استفاده از راه حل خاص ما ندارد” و سازندگان “هر راه حلی را که می خواهید انجام دهید، در هر صورت آن را اجرا کنید.”

“ما یک مخزن الگوی GitHub ارائه می کنیم تا به شما کمک کنیم از راه حلی استفاده کنید که اساساً لیست بازارهایی را که از هزینه های سازنده پشتیبانی نمی کنند مسدود می کند. شما مجبور نیستید از آن راه حل استفاده کنید. لازمه این است که شما به هزینه های سازنده نیاز نداشته باشید. در زنجیر.»

این ابزار همچنین به دلیل چالش‌های پیاده‌سازی در حال حاضر در مجموعه‌های NFT موجود مستقر نخواهد شد.

“تا آنجایی که ما می دانیم، تنها راه برای دستیابی به اعمال هزینه ایجاد کننده زنجیره ای برای مجموعه های موجود با قراردادهای هوشمند غیرقابل ارتقا، اجرای اقدامات شدید در جامعه است، مانند انتقال مجموعه های منظم به قراردادهای هوشمند جدید. فینزر می گوید اقدامات احتیاطی صحیح. گفت.

«به نظر ما، گزینه بسیار بهتری برای سازندگان فعلی، کشف اشکال جدید درآمدزایی و راه‌های جایگزین برای تشویق خریداران و فروشندگان به پرداخت هزینه‌های پدیدآورندگان است تا مجموعه‌های آینده را بتوان در اختیار سازندگان زنجیره‌ای قرار داد. وی افزود که این هزینه ها اجرا می شود.

به گفته فینزر، این شامل گزینه‌هایی مانند ادامه اعمال هزینه‌های خارج از زنجیره برای برخی از زیرمجموعه‌ها، مجاز کردن هزینه‌های اختیاری سازنده و همکاری با سایر گزینه‌های اجرایی زنجیره‌ای برای سازندگان است.

مربوط: OpenSea پروتکل رتبه‌بندی نادر NFT را در پاسخ به بازخورد جامعه بازبینی می‌کند

واکنش‌های بین سازندگان NFT و جامعه توییتر متفاوت بوده است. Wab.eth، بنیانگذار مجموعه Sappy Seals NFT و یکی از بنیانگذاران Pixlverse و Pixl Labs، به نزدیک به ۶۰۰۰۰ دنبال کننده خود گفت: “من اساساً با حذف حق امتیاز موافق نیستم، اما از شما برای انجام این کار متشکرم.” گفت.

سایر کاربران سوالاتی را مطرح کردند که احساس می کردند پاسخ داده نشده است. بتی، نام مستعار یکی از سازندگان مجموعه Deadfellaz NFT، به ۸۹۰۰۰ دنبال کننده خود نوشت: “احساس می کنم هیچ برنامه ای وجود ندارد و هیچ پاسخ روشنی در مورد مجموعه های موجود و حق امتیاز هنرمندان داده نشده است. خواهم کرد.”

“من مشتاقانه منتظر هستم تا به زودی ارتباطات خاص بیشتری را از آنها در مورد استراتژی پیشنهادی خود بخوانم.”نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا