اخبار ارز دیجیتال

محاکمه OpenSea “Insider Trading” در دادگاه منطقه نیویورک آغاز شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این دعوا می تواند تأثیر تعیین کننده ای بر طبقه بندی حقوقی NFT ها داشته باشد.

در ۲۴ آوریل، دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک اولین محاکمه هیئت منصفه خود را علیه ناتانیل چستین، مدیر سابق محصول OpenSea، متهم به تجارت داخلی با استفاده از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) برگزار کرد.

این شکایت توسط دفتر دادستانی منهتن در ۳۱ می ۲۰۲۲ ثبت شد. در اولین شمارش، اعتقاد بر این است که یکی از کارمندان سابق بزرگترین بازار NFT از دانش خودی برای خرید مخفیانه ۴۵ NFT در مدت کوتاهی قبل از فهرست شدن آنها استفاده کرده و مدت کوتاهی پس از آن آنها را با سود به فروش رسانده است.

در این پرونده چندین نمونه از تقلب ذکر شده است، مانند مورد NFT “The Brawl 2”. در آگوست ۲۰۲۱، چستین از طریق یک حساب کاربری ناشناس، ظاهراً چهار مورد از آنها را “دقایقی قبل” که در لیست OpenSea قرار گرفتند خرید و ظرف چند ساعت آنها را با سود ۱۰۰٪ فروخت.

در اکتبر ۲۰۲۲، مدافعان چستین درخواست ناموفقی را برای حذف نام “تجارت خودی” از اتهامات وی ارائه کردند. چستین استدلال می‌کند که استفاده از «معاملات داخلی» برای توصیف رفتار ادعایی‌اش «تحریک‌آمیز» است، زیرا «معاملات داخلی» فقط برای اوراق بهادار اعمال می‌شود، نه NFTs Did. دادستان ها خاطرنشان کردند که ادعای “تجارت خودی” می تواند برای اشاره به چندین نوع کلاهبرداری استفاده شود که در آن فردی با دانش خصوصی از آن برای تجارت دارایی ها استفاده می کند.

مربوط: SEC برای حل و فصل دعوی تجارت داخلی مدیر محصول Coinbase به “توافق اصولی” رسید

پیش از متهم شدن چستاین، اصطلاح «معاملات داخلی» در اشاره به ارزهای رمزنگاری شده یا NFT ها استفاده نمی شد، بنابراین نتیجه محاکمه که انتظار می رود هفته ها طول بکشد، می تواند تأثیر قابل توجهی بر طبقه بندی قانونی NFT ها داشته باشد. طبیعت

در سال ۲۰۲۲، آلما آنگوتی، وکیل سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هشدار داد که NFT ها می توانند تحت آزمون Howie به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند، بنابراین ممکن است NFT ها به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند. من پیش بینی کردم که وجود داشته باشد. در اظهارات اخیر به رویترز، یکی دیگر از کارمندان سابق SEC، فیلیپ موستاکیس، نگرانی های مشابهی را ابراز کرد.

در سال ۲۰۲۲، آلما آنگوتی، وکیل سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هشدار داد که NFT ها می توانند تحت آزمون هاوی به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند، بنابراین می توانند به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند. من پیش بینی کردم که وجود خواهد داشت. در اظهارات اخیر به رویترز، یکی دیگر از کارمندان سابق SEC، فیلیپ موستاکیس، نگرانی های مشابهی را ابراز کرد.

“اگر این مورد ادامه یابد، سابقه ای وجود دارد که تئوری معاملات داخلی را می توان برای هر طبقه دارایی اعمال کرد.”

در یکی دیگر از شکایت‌های مهم اخیر، صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس اقدام به رد دعوای معاملات داخلی علیه برادر مدیر محصول سابق پلتفرم کرد، که گفته می‌شود از دانش خودی برای تجارت ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می‌شود.

Coinbase ادعا می کند که SEC صلاحیتی برای شکایت با توجه به شکست توکن های مورد نظر در آزمون Howey ندارد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگاری

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا