اخبار ارز دیجیتال

OpenSea هنرمندان کوبایی را به دلیل تحریم های آمریکا از پلتفرم مسدود می کند

شرایط استفاده OpenSea به صراحت استفاده از پلتفرم آن توسط افراد و سازمان ها در مناطق دارای مجوز را ممنوع می کند.

بازار توکن غیرقابل تغییر (NFT) OpenSea هنرمندان و مجموعه داران را از کوبا دور نگه داشته و تحریم های ایالات متحده را دلیل اصلی اقدامات خود ذکر کرده است.

بر اساس گزارشی که Artnet منتشر کرده است، تا کنون ۳۰ هنرمند و مجموعه دار از حضور در بازار محبوب NFT منع شده اند. برخی از مشهورترین هنرمندانی که با تبر مواجه شده‌اند شامل هنرمندان مشهور ساکن هاوانا گابریل گوئرا بیانچینی و فابریکا د آرته کوبانو هستند.

OpenSea Marketplace در شرایط خدمات خود بیان می کند که به صراحت افراد و افراد تحریم شده را در حوزه های قضایی تحریم شده ممنوع می کند. به طور گسترده ای شناخته شده بود که بازار NFT به تحریم های ایالات متحده پایبند بوده و شامل کشورهایی مانند ونزوئلا، ایران و سوریه می شود. با این حال، مسدود شدن اخیر هنرمندان کوبایی، کوبا را به این لیست اضافه کرده است.

یک نمایه توییتر به نام NFT Cuba Art در اوایل دسامبر فاش کرد که OpenSea آنها را از مشاهده یا فهرست کردن آثار هنری خود در حالی که هنوز به کیف پول خود دسترسی داشتند مسدود کرده است. اریش گارسیا کروز بنیانگذار Bit Remasa پاسخ داد که مجموعه های NFT نیز ممنوع شده اند. بنیانگذار Cryptocuban گابریل بیانچینی اضافه کرد که آینده Web3 غیرمتمرکز به نظر نمی رسد.

به غیر از OpenSea، چندین پلتفرم کریپتو مجبور شدند خدمات مشتریان روسی را به دلیل تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا که پس از آغاز جنگ در اوکراین در اوایل سال جاری صادر شد، متوقف کنند.

مربوط: تحریم‌های تهاجمی به نجات اکوسیستم کمک می‌کند: مدیران زنجیره‌ای

اگرچه اکوسیستم ارزهای دیجیتال بر اساس روحیه غیرمتمرکز ساخته شده است، اکثر واسطه ها و شرکت هایی که خدمات مختلف را تسهیل می کنند مانند اکثر شرکت های متمرکز Web2 عمل می کنند. OpenSea در زمان انتشار به سوالات Cointelegraph پاسخ نداد.

جامعه ارزهای دیجیتال از حراج های NFT Marketplace چندان راضی نبود و خواستار حذف واسطه ها شد.کاربر دیگری گفت ما به یک پلتفرم واقعاً غیرمتمرکز نیاز داریم که به ملیت اهمیتی نمی دهدنویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا