اخبار ارز دیجیتال

OpenAI منجر به هنر و روایت بهتر برای بازی‌های Web3 – Immutable exec

الکس کانلی گفت که این فناوری “فرصت های داستان سرایی بسیار جالب” را ارائه می دهد.

ایجاد قراردادهای هوشمند و رابط های Web3 منجر به یک ژانر کاملاً جدید play-to-a-en یا توکن غیرقابل تعویض (NFT) از بازی های ویدیویی شده است. با این حال، در طول بازار گاوی کریپتو در سال ۲۰۲۱ و سقوط متعاقب آن در سال ۲۰۲۲، بسیاری از بازی‌ها در این جایگاه، فراز و نشیب‌های باورنکردنی را از نظر تعداد بازیکنان و حجم معاملات تجربه کردند.

با وجود این نوسانات، یکی از مدیران بازی Web3 که با Cointelegraph صحبت می کرد، گفت که نوآوری های جدید در هوش مصنوعی (AI) این سبک را بهتر از همیشه خواهد کرد.

الکس کانلی مدیر ارشد فناوری Immutable و توسعه دهنده بازی کارت های تجاری کلکسیونی دیجیتال Gods Unchained و پلتفرم Immutable X NFT است. او به Cointelegraph OpenAI، یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی متمرکز بر هوش مصنوعی که به توسعه برنامه‌های هوش مصنوعی با استفاده آسان اختصاص دارد که می‌توانند در کارهای مختلف کمک کنند، گفت که این نرم‌افزار امکانات جدیدی را برای بازی‌های Web3 فراهم می‌کند، او گفت که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد. برای خلق هنر بهتر، برخوردهای چالش برانگیزتر و روایت بهتر. این منجر به تجربه ای فراگیرتر و غنی تر برای بازیکن می شود.

اخیراً: هدف شرکت‌های کریپتو ایجاد اعتماد در محصولات و خدمات آینده است

به گفته کانلی، حوزه ای که تیم او بیشتر روی برنامه های OpenAI متمرکز شده است هنر است. به طور سنتی، هنرمندان بازی های ویدیویی مجبور بودند چندین نسخه از یک تصویر را ایجاد کنند. به عنوان مثال، ما اغلب به اندازه‌های متعددی از یک تصویر یا نسخه‌های کمی متفاوت نیاز داشتیم که بر بخش‌های مختلف اثر هنری تأکید می‌کردند. این می تواند منجر به ناکارآمدی شود. اما با نرم‌افزار OpenAI، هنرمندان اکنون می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی نسخه‌های مختلف آثار هنری خود را آزمایش کنند و به هنرمندان این امکان را می‌دهند که زمان بیشتری را صرف خلق آثار اصلی خود کنند.

یک بازیکن چالش برانگیز… اما نه خیلی زیاد

کانولی گفت که علاوه بر مزیت مستقیم ایجاد هنر بهتر، زمینه‌های دیگری نیز وجود دارد که OpenAI می‌تواند بازی را در آینده بهبود بخشد. یکی از موضوعاتی که تیم در مورد آن بحث کرده است، ایجاد یک هوش مصنوعی است که می تواند به صورت پویا با سطح مهارت بازیکن تطبیق یابد، و برخوردهایی را ایجاد کند که به اندازه کافی چالش برانگیز و سرگرم کننده هستند بدون اینکه طاقت فرسا باشند. کانری گفت:

“ما فکر می کنیم که ما واقعاً در مورد پتانسیل این فناوری برای ایجاد بازی متقابل معنی دار تر برای حریفان شما هیجان زده هستیم. این برای نیازهای بازیکن طراحی شده است. ما معتقدیم که می توانیم یک منحنی یادگیری مداوم بسیار عمیق و همه جانبه برای بازیکنان خود ایجاد کنیم. قابل مقایسه با کاری که ما انجام می دهیم.»

“فکر می‌کنم این واقعاً مهم است که مطمئن شوید بازی‌ای نمی‌سازید که بازی کردن با آن برای هر کسی خیلی آسان باشد، یا بازی‌ای که برای سرگرم‌کننده بودن آن خیلی سخت است. آن منحنی عالی. آن را پیدا کنید و آن بازیکن را سفارشی کنید. استفاده عالی از این فناوری، او افزود.

بازی NFT کارت معاملاتی کلکسیونی Immutable، Gods Unchained

البته توسعه دهندگان بازی های ویدیویی همیشه سعی کرده اند برنامه های هوش مصنوعی را برای حریفان رایانه ای ایجاد کنند که سطح دشواری مناسبی را در اختیار بازیکن قرار دهد. اما مدیران Immutable می گویند OpenAI رویکرد بهتری را در مقایسه با استراتژی هایی که در گذشته توسط توسعه دهندگان استفاده می شد ارائه می دهد.

بسیاری از چیزهایی که تاکنون در بازی‌ها ساخته شده است، همان چیزی است که ما به آن هوش مصنوعی «دستی ساخته شده» می‌گوییم، جایی که حریف درون بازی بر اساس مجموعه‌ای از قوانین از پیش برنامه‌ریزی‌شده توسط برنامه‌نویس تصمیم‌گیری می‌کند. فکر کنید. “

کانلی ادامه می دهد: آیا هدف هوش مصنوعی همیشه برنده شدن است؟ احتمال برنده شدن حدود ۵۰% است؟ احتمال پیروزی مقابل این بازیکن ۵۰ درصد است؟ […] ابهامات و جعبه های سیاه زیادی در وسط آن مدل وجود دارد. […] این فناوری جدید در واقع به افراد اجازه می دهد تا تجربه سفارشی تری از بازی ایجاد کنند. ”

کانلی می‌گوید فناوری جدید فقط ایجاد هوش مصنوعی را برای مخالفان رایانه‌ای آسان‌تر نمی‌کند. همچنین منجر به “محتوای سفارشی تر و شخصی سازی شده تر، یک تجربه کامل تک نفره” می شود.

داستان سرایی ChatGPT و GPT3

یکی از جدیدترین نرم افزارهای OpenAI، Chat Generative Pre-trained Transformer است که با نام ChatGPT نیز شناخته می شود. قبلاً برای ایجاد ربات های تجاری، وبلاگ ها و حتی آهنگ های کریپتو استفاده شده است.

وقتی از کانلی پرسیده شد که آیا Immutable قصد دارد از ChatGPT در بازی‌های خود استفاده کند، کانلی گفت که تیم در مراحل اولیه فکر کردن به ChatGPT است زیرا بسیار جدید است. با این حال، او گفت که تیم در حال آزمایش با نحوه استفاده از تجسم قبلی خود، GPT-3، برای ایجاد یک راوی هوش مصنوعی است که داستان‌هایی را بر اساس بازی‌هایی که در بازی‌های کارتی اتفاق می‌افتد، تعریف می‌کند.

ما فکر می‌کنیم که فرصت‌های داستان‌گویی واقعاً عالی با این فناوری وجود دارد. برای مثال، اگر در یک بازی با ورق هستید و یک GPT-3 دریافت می‌کنید و کارت‌ها را بازی می‌کنید و آنها را به یک داستان متصل می‌کنید. من این ایده را در نظر گرفتم. از […] برای انسان ها غیرممکن است که داستانی را بنویسند که ورودی های یک بازی کامل را به هم پیوند دهد. وقتی ما در مورد میلیون ها بازی اینجا صحبت می کنیم، این امکان پذیر نیست، درست است؟

علی‌رغم این خوش‌بینی، او هشدار داد که تیم هنگام تلاش برای اجرای ایده راوی برای این داستان با چند پیچ ​​و تاب مواجه شد. تیم همچنان در تلاش است راهی برای قرار دادن مقدار مناسب روایت در بازی ورق بیابد، زیرا منجر به روایت “هرزنامه” که حواس را از بازی پرت کرد.

Guild of Guardians، خزنده سیاه چال وب ۳ آینده Immutable.منبع: کانال یوتیوب Guild of Guardians

“ما این کار را انجام دادیم که جالب به نظر می رسد. اما وقتی واقعاً بازی می کنید، آنها به هم می ریزند. [players] یا به طور مستقیم طنین انداز نمی شوند.ما هنوز در حال یافتن تعادل مناسب هستیم. اگر این کار را انجام دهیم، چگونه از ایجاد محتوای هرزنامه زیادی جلوگیری کنیم؟ من فکر می کنم استفاده بالقوه ای برای معرفی هزینه در آنجا وجود دارد تا مردم بتوانند به استفاده خود ادامه دهند. […] یک تجربه غنی تر،” او گفت.

توسعه دهندگان بازی Web3 OpenAI را پذیرفته اند

کانلی می گوید Immutable تنها شرکتی نیست که به دنبال بهبود بازی ها با این فناوری است. او همچنین می بیند که توسعه دهندگان شریک مواردی را در Immutable X منتشر می کنند که علاقه فزاینده ای به آزمایش OpenAI نشان می دهند.

اخیرا: DeFi نهادی چیست و بانک ها چگونه می توانند سود ببرند؟

به نظر او، استودیوهای Web3 در مقایسه با استودیوهای دیگر، بیشترین علاقه را در استفاده از این فناوری های جدید دارند. او می‌گوید همه استودیوهای بازی می‌خواهند از OpenAI برای بهبود بازی‌های خود استفاده کنند، اما استودیوهای بزرگ‌تر با «معضل مبتکر» روبرو هستند. بنابراین، ما انتظار داریم که بازی های Web3 و NFT در آینده این فناوری ها را هدایت کنند.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا