🚨 اخبار ارز دیجیتال

OpenAI تولید داخلی تراشه های هوش مصنوعی را در نظر می گیرد: گزارش

گزارش‌ها حاکی از آن است که OpenAI شرکت‌های تولید تراشه را به عنوان اهداف کسب در نظر می‌گیرد تا بتواند تراشه‌های هوش مصنوعی خود را تولید کند.

OpenAI که ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT را توسعه داده است، ظاهراً در حال بررسی امکان ساخت تراشه‌های پردازشی خود در میان کمبود جهانی سخت‌افزار گران قیمت و سخت‌افزاری است.

بر اساس گزارش رویترز در ۵ اکتبر به نقل از افراد آشنا، OpenAI در حال ارزیابی یک شرکت ناشناس به عنوان یک هدف بالقوه خرید برای حمایت از جاه‌طلبی‌های تولید تراشه‌های هوش مصنوعی است.

این شرکت هنوز تصمیمی برای ادامه خرید خود نگرفته است. OpenAI همچنین در حال بحث در مورد تعدادی گزینه دیگر برای رفع کمبود تراشه فعلی است.

علاوه بر ساخت تراشه‌های خود، گزینه‌ها شامل همکاری بیشتر با تامین‌کننده اصلی تراشه فعلی خود، NVIDIA، یا تنوع بخشیدن به تامین‌کنندگان تراشه‌های خود فراتر از ارائه‌دهنده فعلی‌اش است.

اوایل سال جاری، سام آلتمن، بنیانگذار و مدیر عامل OpenAI با اتاقی پر از توسعه دهندگان هوش مصنوعی صحبت کرد، طبق یک پست وبلاگی که اکنون حذف شده توسط رضا حبیب، مدیر عامل شرکت هوش مصنوعی Humanloop نوشته شده است.

مربوط: متا مدل‌های هوش مصنوعی می‌سازد که با قدرتمندترین سیستم‌های OpenAI رقابت می‌کنند

حبیب نوشت: «موضوع مشترکی که در طول بحث مطرح شد این است که OpenAI در حال حاضر به پردازنده‌های گرافیکی بسیار محدود است، که بسیاری از برنامه‌های کوتاه‌مدت ما را به تأخیر انداخته است».

اگر OpenAI به برنامه‌های گزارش‌شده خود برای تولید تراشه‌های خود ادامه دهد، به گروه کوچکی از شرکت‌های سنگین‌وزن صنعت فناوری، از جمله گوگل و آمازون می‌پیوندد که تولید تراشه‌ها را به داخل کشور منتقل کرده‌اند.

از نوامبر گذشته که ChatGPT عمومی شد، تقاضا برای تراشه های تخصصی هوش مصنوعی به شدت افزایش یافته است.

موج تقاضای متعاقب آن باعث شد تا سهام NVIDIA افزایش یابد زیرا شرکت هایی که به دنبال ساخت برنامه های کاربردی هوش مصنوعی هستند به دنبال خرید سخت افزار محاسباتی گران قیمت بودند.

OpenAI بلافاصله به درخواست Cointelgraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

چشم هوش مصنوعی: کاربردهای عملی هوش مصنوعی در ارزهای دیجیتال، رقیب GPT-4 گوگل و AI Edge برای کارمندان بد

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا