اخبار ارز دیجیتال

OpenAI به آرامی به خدمات سفارشی شده هوش مصنوعی پاسخ می دهد

این شرکت گفت که قابلیت‌های تنظیم دقیق آن و در نتیجه داده‌های آموزشی مورد استفاده برای تنظیم دقیق، از طریق یک سیستم تعدیل که توسط APIهای تعدیل و GPT-4 پشتیبانی می‌شود، بررسی می‌شوند.

OpenAI گزینه های تنظیم دقیق GPT-3.5 Turbo را معرفی کرده است که به توسعه دهندگان هوش مصنوعی (AI) اجازه می دهد از داده های اختصاصی برای بهبود عملکرد در کارهای خاص استفاده کنند. اما توسعه دهندگان هم هیجان و هم انتقاد خود را در مورد توسعه ابراز کرده اند.

از طریق یک فرآیند تنظیم دقیق، OpenAI نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان می‌توانند عملکرد GPT-3.5 Turbo را بر اساس نیازهای خود سفارشی کنند. به عنوان مثال، توسعه دهندگان GPT-3.5 Turbo را برای استفاده از مجموعه داده های به دست آمده از عملیات تجاری مشتری خود برای ایجاد کد سفارشی یا خلاصه کردن بهتر اسناد قانونی به زبان آلمانی تنظیم کرده اند.

اخیر اعلامیه واکنش های محتاطانه ای را از سوی توسعه دهندگان برانگیخت. نظر یکی از کاربران X به نام Joshua Segeren می گوید که معرفی ترفندهای GPT-3.5 Turbo جالب بود، اما یک اصلاح جامع نیست. بر اساس مشاهدات او، بهبود درخواست‌ها، اتخاذ پایگاه‌های داده برداری برای جستجوی معنایی، و انتقال به GPT-4 اغلب نتایج بهتری نسبت به آموزش سفارشی به همراه دارد. علاوه بر این، عواملی مانند راه اندازی و هزینه های نگهداری مداوم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

مدل پایه GPT-3.5 توربو با نرخ 0.0004 دلار در هر 1000 توکن (واحدهای اساسی پردازش شده توسط مدل زبان گسترده) شروع می شود. با این حال، نسخه اصلاح شده و دقیق، 0.012 دلار به ازای هر 1000 توکن ورودی و 0.016 دلار به ازای هر 1000 توکن خروجی هزینه دارد. علاوه بر این، بسته به مقدار داده ها، هزینه آموزش اولیه اعمال می شود.

این ویژگی برای مشاغل و توسعه دهندگانی که به دنبال ایجاد تعاملات شخصی سازی شده با کاربر هستند، مهم است. به عنوان مثال، سازمان‌ها می‌توانند مدل‌های خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که با صدای برندشان هماهنگی داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که ربات چت آن‌ها شخصیت و لحنی ثابتی را نشان می‌دهد که هویت برندشان را تکمیل می‌کند.

مربوط: شرکای برتر دانشگاه بریتانیا با استارتاپ هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل بازارهای ارزهای دیجیتال

برای اطمینان از استفاده مسئولانه از ویژگی‌های تنظیم دقیق، داده‌های آموزشی مورد استفاده برای تنظیم دقیق از طریق یک API تعدیل و یک سیستم تعدیل با GPT-4 بررسی می‌شوند. این کار برای حفظ ویژگی‌های امنیتی مدل پیش‌فرض در طول فرآیند تنظیم دقیق انجام می‌شود.

این سیستم تلاش می‌کند تا داده‌های آموزشی ناامن را شناسایی و حذف کند، در نتیجه اطمینان حاصل می‌کند که خروجی تصفیه‌شده با استانداردهای امنیتی تعیین‌شده OpenAI مطابقت دارد. این همچنین به این معنی است که OpenAI تا حدی کنترل بر داده هایی که کاربران به مدل های خود وارد می کنند، دارد.

مجله: AI Eye: اپل هوش مصنوعی جیبی می‌سازد، تجارت موسیقی Deepfake، GPT-4 را هیپنوتیزم می‌کندنویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا