🚨 اخبار ارز دیجیتال

OpenAI با G42 دبی برای گسترش در خاورمیانه شریک می شود

این شرکت‌ها گفتند که قصد دارند از مدل‌های OpenAI در صنایعی استفاده کنند که G42 دارای ارتباطات و تجربه است، از جمله انرژی، مالی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات عمومی.

OpenAI، سازنده چت ربات محبوب هوش مصنوعی (AI) ChatGPT، و گروه مالکیت فناوری مستقر در دبی G42 در ۱۸ اکتبر شراکت جدیدی را برای گسترش قابلیت‌های هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه اعلام کردند.

این شرکت‌ها از مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI در زمینه‌های تخصص G42، از جمله خدمات مالی، انرژی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات عمومی استفاده خواهند کرد.

G42 گفت که سازمان‌ها در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و سایر مناطق که از راه‌حل‌های تجاری آن استفاده می‌کنند، به فرآیند ساده‌تری برای ادغام قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی در کسب‌وکارهای موجود خود نیاز دارند.

این شرکت گفت که قصد دارد “قابلیت های زیرساخت هوش مصنوعی قابل توجه خود را برای پشتیبانی از استنتاج محلی و منطقه ای OpenAI در مراکز داده Microsoft Azure اولویت بندی کند.”

سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OpenAI، گفت که اتصالات G42 در این صنعت می تواند به فعال کردن راه حل های AI کمک کند که “با تفاوت های ظریف محلی طنین انداز شود.” او گفت این همکاری به پیشرفت هوش مصنوعی مولد در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

مربوط: شفافیت مقرراتی در خاورمیانه باعث رشد صنعت کریپتو می شود – رئیس Binance FZE

این پیشرفت به دنبال کشور همسایه خاورمیانه عربستان سعودی است که اخیراً همکاری بین دانشگاه های محلی و چینی را برای توسعه یک سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر عربی اعلام کرده است.

یک مدل زبان در مقیاس بزرگ (LLM) به نام AceGPT بر روی Llama 2 متا ساخته شده است. با توجه به صفحه GitHub این پروژه، به عنوان یک دستیار هوش مصنوعی برای عرب زبانان طراحی شده است و می تواند به سوالات به زبان عربی پاسخ دهد.

هر دوی این حرکت ها در حالی صورت می گیرد که تنظیم کننده های ایالات متحده به طور فزاینده ای تمایلی به صادرات تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی از جمله به خاورمیانه ندارند.

در ماه آگوست، مقامات ایالات متحده بنا به گزارش‌ها، «کشورهای منتخب خاورمیانه» را به فهرست مناطقی اضافه کردند که سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی Nvidia و رقیبش AMD باید صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای پیشرفته خود را محدود کنند.

هفته‌ها بعد، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده مسدود کردن صادرات به خاورمیانه را تکذیب کردند. با این حال، آخرین گسترش کنترل‌های صادراتی برای تراشه‌های نیمه‌رسانای هوش مصنوعی شامل قوانین جدیدی است که الزامات مجوز برای صادرات تراشه‌های پیشرفته را به «همه ۲۲ کشوری که ایالات متحده با آنها تحریم تسلیحاتی دارد» گسترش می‌دهد. اهداف اصلی شامل چین و همچنین کشورهای خاورمیانه مانند عراق، ایران و لبنان است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا