اخبار ارز دیجیتال

OpenAI با تحقیقات حفظ حریم خصوصی کانادایی به اتهام جمع آوری اطلاعات شخصی روبرو می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رئیس کمیسیون حریم خصوصی کانادا در حال بررسی شرکت‌های هوش مصنوعی است و تنظیم‌کننده‌های آلمان، فرانسه، ایرلند و اسپانیا ممکن است اقدامات مشابهی را در نظر بگیرند.

OpenAI، خالق چت ربات هوش مصنوعی (AI) ChatGPT، توسط کمیسیون حریم خصوصی کانادا به اتهام جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات شخصی بدون رضایت تحت بررسی است.

در 4 آوریل، دفتر کمیسر حریم خصوصی کانادا (OPC) اعلام کرد که تحقیقات در پی شکایت یک فرد ناشناس آغاز شده است.

فیلیپ دوفرن، رئیس کمیسیون حریم خصوصی، گفت که دفتر او توجه زیادی به فناوری هوش مصنوعی دارد تا اطمینان حاصل کند که حقوق حریم خصوصی کانادا به خوبی محافظت می شود.

«فناوری هوش مصنوعی و تأثیر آن بر حریم خصوصی در دفتر من اولویت دارد. […] ما باید با پیشرفت‌های فناوری که به سرعت در حال تغییر است، پیش برویم، و این یکی از محورهای اصلی تمرکز من است. “

هیچ اظهارنظر دیگری از سوی OPC وجود نداشت و دبیرخانه به محدودیت دسترسی کانادایی ها به ChatGPT اشاره نکرد.

نظرسنجی کانادایی در حالی انجام می شود که آلمان، فرانسه، ایرلند و اسپانیا به دنبال اقدامات احتمالی علیه هوش مصنوعی پس از بلوک موقت ChatGPT ایتالیا هستند.

در 31 مارس، ناظر حفاظت از داده های ایتالیا به طور موقت چت بات ها را در حین بررسی نقض ادعایی اطلاعات در این پلتفرم که در 20 مارس رخ داد، مسدود کرد.

اما این تصمیم ماتئو سالوینی، معاون نخست‌وزیر ایتالیا را که در 4 آوریل در توییتی این ممنوعیت را “بیش از حد” توصیف کرد، مورد انتقاد قرار گرفت.

آلمان نیز در حال بررسی تصاحب قدرت از ایتالیا است.

در 3 آوریل، کمیسر فدرال حفاظت از داده ها و آزادی اطلاعات، اولریش کلبر، به آژانس محلی Handelsblatt گفت که از کمیسر خود بپرسد که آیا چت بات ها مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا (GDPR) را نقض می کنند یا خیر. گفت.

بر اساس گزارش رویترز در 4 آوریل، تنظیم‌کننده‌های حریم خصوصی در فرانسه و ایرلند نیز تحقیقات ایتالیایی را مورد توجه قرار داده‌اند و از ناظر ایتالیایی درباره مبنای این ممنوعیت سوال کرده‌اند.

اسپانیا به رویترز گفت که تحقیقات آینده در مورد ChatGPT را رد نمی کند، اما گفت که هیچ شکایتی در مورد چت بات ها دریافت نکرده است.

مربوط: OpenAI برای مدیریت ChatGPT به DAO نیاز دارد

تحقیقات OPC بیشتر مربوط به حریم خصوصی است، اما نهادهای دیگر نگرانی های خود را مطرح کرده اند.

مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال (CAIDP) در 30 مارس شکایتی را به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) در تلاش برای جلوگیری از انتشار سیستم های هوش مصنوعی قدرتمند برای مصرف کنندگان ارائه کرد.

CAIDP ادعا می کند که ChatGPT-4 بخش 5 قانون FTC را نقض می کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، طوماری را در 22 مارس منتشر کردند که در آن از شرکت‌های هوش مصنوعی خواستند تا توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمندتر از GPT-4 را متوقف کنند. من یکی از 12800 امضاکننده بودم. نژاد انسان. “

مجله: امیلی شی خالق NFT: ایجاد هنر مولد «ارگانیک» از الگوریتم های رباتیکنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا