🚨 اخبار ارز دیجیتال

OpenAI تیم جدیدی برای کار بر روی سیستم‌های هوش مصنوعی «فوق العاده هوشمند» ایجاد می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

OpenAI گفت که قصد دارد تیمی را برای کمک به مدیریت ریسک‌هایی که ممکن است از سیستم‌های هوش مصنوعی فوق‌هوشمندی که انتظار می‌رود در دهه آینده ظهور کنند، ایجاد کند.

تیم سازنده چت ربات محبوب هوش مصنوعی (AI) ChatGPT از تشکیل تیمی برای کاهش و مدیریت خطرات سیستم های هوش مصنوعی فوق هوشمند خبر داده است.

در اطلاعیه ای در وبلاگ OpenAI در تاریخ ۵ ژوئیه، این شرکت اعلام کرد که تیم جدیدی برای “هدایت و کنترل سیستم های هوش مصنوعی بسیار هوشمندتر از ما” ایجاد خواهد شد.

در بیانیه‌ای، این سازمان غیرانتفاعی اعلام کرد که بر این باور است که ابرهوشمندی «تاثیرگذارترین فناوری‌ای است که بشر تاکنون اختراع کرده است» و با وجود خطرات، می‌تواند به حل بسیاری از مشکلات کمک کند.

“قدرت عظیم ابر هوش نیز می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به ناتوانی بشر و حتی انقراض بشر شود.”

OpenAI گفت که بر این باور است که ابراطلاعات می‌تواند ظرف یک دهه آینده برسد.

OpenAI گفت که قصد دارد ۲۰ درصد از توان محاسباتی خود را به این تلاش اختصاص دهد و یک محقق تراز خودکار “در سطح انسانی” ایجاد کند. در تئوری، محققان خودکار به تیم کمک می کنند تا ایمنی ابر هوش را مدیریت کرده و آن را با “نیت انسانی” هماهنگ کنند.

این شرکت اکنون Ilya Sutskever، دانشمند ارشد شرکت، و Jan Rajke، هماهنگ کننده مؤسسه را به عنوان رهبران مشترک این تلاش منصوب کرده است. از محققان و مهندسان یادگیری ماشین خواست تا به این تیم بپیوندند.

مربوط: OpenAI ویژگی Bing ChatGPT را پس از پرش کاربر از Paywall به حالت تعلیق در می آورد

این اعلامیه از OpenAI در حالی منتشر می شود که دولت های سراسر جهان اقداماتی را برای کنترل توسعه، استقرار و استفاده از سیستم های هوش مصنوعی در نظر می گیرند.

رگولاتورهای اتحادیه اروپا از پیشرفته ترین کشورها در ارائه مقررات هوش مصنوعی هستند. در ۱۴ ژوئن، پارلمان اروپا اولین قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا را تصویب کرد. این لایحه سیستم هایی مانند ChatGPT را ملزم می کند که تمام محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی و سایر اقدامات را افشا کنند.

این لایحه قبل از اجرایی شدن باید با جزئیات بیشتری در کنگره مورد بحث قرار گیرد. با این وجود، این لایحه اعتراض توسعه دهندگان هوش مصنوعی را برانگیخته است که می گویند می تواند نوآوری را خفه کند.

در ماه مه، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI به بروکسل سفر کرد تا در مورد پیامدهای منفی بالقوه نظارت بیش از حد با مقررات اتحادیه اروپا صحبت کند.

قانونگذاران ایالات متحده همچنین قانون کمیسیون ملی هوش مصنوعی را معرفی کردند که کمیسیونی را برای تعیین رویکرد کشور به هوش مصنوعی تشکیل می دهد. تنظیم کننده های ایالات متحده نیز صراحتاً تمایل خود را برای تنظیم این فناوری ابراز کرده اند.

در ۳۰ ژوئن، سناتور مایکل بنت پیش‌نویس نامه‌ای نوشت و از شرکت‌های بزرگ فناوری، از جمله OpenAI، خواست تا محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را برچسب‌گذاری کنند.

مجله: BitCulture: Solana Fine Art، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا