اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل OpenAI بخش تراشه های کره ای را برای رشد هوش مصنوعی، مایل به سرمایه گذاری برجسته می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آلتمن مذاکرات در حال انجام با تولیدکنندگان نیمه هادی مانند سامسونگ الکترونیکس را تایید کرد و قصد خود را برای ادامه گفت و گوها ابراز کرد.

سام آلتمن، خالق ChatGPT و مدیر عامل OpenAI، در ۹ ژوئن با یون سئوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی ملاقات کرد تا تأیید کند که کره جنوبی نقش پیشرو در تولید تراشه های مورد نیاز برای فناوری هوش مصنوعی (AI) خواهد داشت. سرمایه گذاری همزمان ما با استارت آپ های کره ای و سازندگان بزرگ تراشه مانند سامسونگ الکترونیک کار می کنیم.

به گزارش رسانه خبری محلی کره JoongAng Ilbo، مدیر عامل شرکت کره جنوبی گفت که از آنجایی که هوش مصنوعی هم به نیمه هادی های سیستم و هم به تراشه های حافظه نیاز دارد، کره جنوبی بر روی تراشه ها تمرکز خواهد کرد و مقررات شرکت را برای ترویج پروژه های هوش مصنوعی کاهش می دهد.

آلتمن که اخیراً سفری را در سراسر اروپا آغاز کرده است تا در مورد احتمالات و چالش‌های هوش مصنوعی با سیاست‌گذاران و رهبران گفتگو کند، این هفته دامنه سفرهای خود به اسرائیل، اردن، قطر و امارات متحده عربی، هند و کره جنوبی را پوشش می‌دهد. .

مدیر عامل OpenAI سام آلتمن و رئیس جمهور کره جنوبی یون سوک یول در Cheong Wa Dae در منطقه Yongsan، مرکز سئول، ۹ ژوئن، دست می دهند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در سئول، آقای آلتمن گفت: “ما فعالانه به دنبال راه هایی برای افزایش سرمایه گذاری خود در استارت آپ های کره ای هستیم.”

وقتی در مورد همکاری احتمالی با سازندگان تراشه کره جنوبی مانند سامسونگ الکترونیکس و SK Hynix سؤال شد. آقای آلتمن گفتگوهای جاری را تایید کرد و تمایل خود را برای شرکت در گفتگوهای بیشتر ابراز کرد. بر اساس گزارش Nikkei Asia، سامسونگ الکترونیکس کره جنوبی بیش از ۴۰ درصد از بخش تراشه حافظه با دسترسی تصادفی پویا (DRAM) را در اختیار دارد.

آلتمن توضیح داد که تقاضا برای تراشه های حافظه در حال افزایش است زیرا هوش مصنوعی متکی بر انتقال مقادیر زیادی داده است. او همچنین گفت که OpenAI در حال حاضر از تراشه های تایوان استفاده می کند، اما در آینده به تامین تراشه از کره جنوبی نیاز خواهد داشت.

پیشرفت سریع و پذیرش گسترده هوش مصنوعی مولد پس از راه‌اندازی ChatGPT توسط OpenAI، با حمایت شرکت مایکروسافت، باعث شد قانون‌گذاران در سراسر جهان مقرراتی را برای پرداختن به اثرات ایمنی مرتبط با فناوری که من از شما درخواست می‌کنم وضع کنند.

در حالی که اتحادیه اروپا در حال کار بر روی پیش نویس قانون هوش مصنوعی است که قرار است در سال جاری تصویب شود، قانونگذاران ایالات متحده دو لایحه جدید دو حزبی را با هدف شفافیت هوش مصنوعی و مسائل نوآوری پیشنهاد می کنند.

مربوط: مشاور کارگروه هوش مصنوعی بریتانیا هشدار داد که هوش مصنوعی ظرف دو سال آینده بشریت را تهدید می کند

آلتمن تحسین خود را از نحوه استقبال و تجربه کره جنوبی از ChatGPT پس از انتشار آن ابراز کرد و اظهار داشت که کره جنوبی یکی از اولین کشورهایی بود که این سرویس را پذیرفت و خلاقیت قابل توجهی در استفاده از آن نشان داد.

مدیر عامل شرکت گفت که به طور فعال در فرآیند راه اندازی شعبه در ژاپن مشارکت داشته است. وی همچنین اشاره کرد که به عنوان بخشی از برنامه های آینده خود به دنبال افتتاح دفاتر بیشتری در سراسر جهان است.

مجله: ۲۵۰۰۰ معامله‌گر روی انتخاب سهام ChatGPT شرط می‌بندند، هوش مصنوعی در انداختن تاس بد است و موارد دیگر

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا