اخبار ارز دیجیتال

سازنده ChatGPT Open AI شکایت دسته جمعی را به اتهام سرقت داده ها آغاز کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فناوری هوش مصنوعی در سال گذشته توجه زیادی را به خود جلب کرده است که اتحادیه اروپا و ایالات متحده قبلاً قوانینی را در مورد این فناوری نوپا پیشنهاد کرده اند.

OpenAI، سازندگان چت ربات بسیار محبوب ChatGPT، ابزاری برای پردازش زبان طبیعی هوش مصنوعی (AI)، با یک دعوی حقوقی دسته جمعی در کالیفرنیا به اتهام حذف اطلاعات شخصی کاربران از اینترنت مواجه است.

این شکایت صبح چهارشنبه در دادگاه فدرال ناحیه شمالی کالیفرنیا توسط شرکت حقوقی محلی کلارکسون ثبت شد. شکایت ادعا می‌کند که Open AI یک مدل ChatGPT را با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از میلیون‌ها نظر رسانه‌های اجتماعی، پست‌های وبلاگ، مقاله‌های ویکی‌پدیا و دستور العمل‌های خانوادگی بدون رضایت هر کاربر آموزش داده است. بنابراین، OpenAI حق چاپ و حریم خصوصی میلیون ها کاربر اینترنت را نقض کرد.

گزیده‌ای از شکایت‌های دزدی اطلاعات OpenAI. منبع: assets.bwbx.io

16 شاکی ذکر شده در این شکایت ادعا می کنند که Open AI به طور غیرقانونی به اطلاعات شخصی از تعاملات فردی با ChatGPT دسترسی داشته است. اگر صحت این ادعاها ثابت شود، متهمان قانون تقلب و سوء استفاده رایانه‌ای را نقض می‌کنند، قانونی که قبل از پرونده خراش‌دهی وب بود. مایکروسافت، یکی از سرمایه گذاران اصلی OpenAI، نیز به عنوان متهم در این دعوا معرفی شد. OpenAI در زمان نوشتن به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این شکایت همچنین ادعا می کند که محصولات OpenAI “از اطلاعات شخصی، از جمله اطلاعات شخصی دزدیده شده بدون رضایت آگاهانه یا آگاهی آنها، از صدها میلیون کاربر اینترنت، از جمله کودکان در هر سنی، استفاده می کنند.”

کلارکسون گفت: “OpenAI با جمع‌آوری میلیون‌ها داده شخصی که قبلاً مبهم بود و از آن برای توسعه فناوری ناپایدار و آزمایش‌نشده استفاده می‌کند، همه را در معرض خطر بزرگی قرار می‌دهد. این به هیچ وجه برای حفاظت از داده‌ها و استفاده مسئولانه غیرقابل قبول است.”

فناوری هوش مصنوعی در سال گذشته به دلیل محبوبیت ChatGPT بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ظهور فناوری هوش مصنوعی همچنین توجه دولت‌های سراسر جهان را به خود جلب کرده است، زیرا کشورهایی مانند ایالات متحده و اروپا قبلاً قوانین خاصی را در مورد این صنعت نوظهور پیشنهاد کرده‌اند.

مربوط: معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده، مدیران ارشد فناوری برتر را برای بحث در مورد خطرات هوش مصنوعی گرد هم می‌آورد

در 20 ژوئن، یک گروه دو حزبی از قانونگذاران ایالات متحده قانون کمیسیون ملی هوش مصنوعی را معرفی کردند. این لایحه بر ایجاد کمیسیونی برای مطالعه رویکرد این کشور به هوش مصنوعی تمرکز دارد. به همین ترتیب، پارلمان اروپا قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا را در هفته دوم ژوئن تصویب کرد. این لایحه یک چارچوب حاکمیتی و نظارتی برای صنعت هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا ایجاد می کند.

مجله: ادعای دستکاری قیمت آقای ماسک، چت ربات هوش مصنوعی ساتوشی و غیره.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا