🚨 اخبار ارز دیجیتال

Ooki DAO پس از نبرد قانونی «سابقه‌ای» با CFTC تعطیل می‌شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

CFTC تاکید کرد که Ooki DAO در دادگاه به عنوان “یک “شخص” تحت قانون بورس کالا” به عنوان “تصمیم سابقه ای بسیار مهم” بازداشت شده است.

یک قاضی منطقه ای ایالات متحده یک حکم غیرمتمرکز را علیه سازمان غیرمتمرکز Ooki DAO صادر کرده است که به دنبال تعطیلی دائمی و پرداخت ۶۴۳۵۴۲ دلار جریمه مدنی است.

کمیسیون معاملات آتی کالا در ابتدا در سپتامبر ۲۰۲۲ علیه Ooki DAO شکایت کرد و DAO را به ارائه غیرقانونی خدمات معاملاتی حاشیه خرده فروشی و اهرم و “عمل غیرقانونی” به عنوان یک کارگزار کمیسیون آتی متهم کرد.

از زمانی که Ooki DAO ضرب الاجل ژانویه را برای پاسخگویی به یک شکایت از دست داد، ماه هاست که یک حکم غیرقابل قبولی واقعی وجود دارد.

این حکم به طور رسمی در ۹ ژوئن صادر شد و CFTC در همان روز بیانیه‌ای صادر کرد که در آن دامنه کامل حکم غیرقانونی را تشریح کرد و پرونده را “پیروزی بزرگ” توصیف کرد.

Ooki DAO “ممنوعیت دائمی تجارت و ثبت” را دریافت کرده است و دستور داده شده است که وب سایت Ooki DAO را تعطیل کند و از این پس محتوای آن را از اینترنت حذف کند.

«نکته مهم، در یک تصمیم قبلی، دادگاه اعلام کرد که Ooki DAO طبق قانون بورس کالا «شخصی» است و بنابراین می‌تواند مسئول نقض قانون باشد. دادگاه سپس حکم داد که Ooki DAO قانونی را که واقعاً علیه آن تحت تعقیب قرار گرفته بود، نقض کرده است. ”

این شکایت علیه Ooki DAO منحصر به فرد بود زیرا یکی از اولین مواردی بود که در آن یک سازمان دولتی DAO و دارندگان توکن آن را تعقیب کرد.

قبل از این شکایت، این باور در صنعت وجود داشت که DAO ها و پلتفرم های مالی غیرمتمرکز به دلیل ماهیت غیرمتمرکزشان تا حد زیادی از نظارت نظارتی محافظت می شوند.

مربوط: شکایت SEC علیه Binance و Coinbase صنعت رمزنگاری را متحد می کند

با این حال، مسئله کلیدی این است که تام بین و کایل کیسنر، بنیانگذاران bZeroX سلف Ooki DAO، عمداً برای جلوگیری از مقاومت قانونی احتمالی، یک پلت فرم معاملاتی غیرمنطبق را انتخاب کردند. CFTC ادعا کرد که تلاش کرده است مالکیت را به Ooki DAO منتقل کند.

ایان مک‌گینلی، مدیر بخش اجرای قانون CFTC، گفت: «بنیان‌گذاران Ooki DAO را برای اهداف طفره‌آمیز، با هدف صریح راه‌اندازی یک پلتفرم تجارت غیرقانونی بدون مسئولیت ایجاد کردند.» و افزود:

“این تصمیم باید به عنوان زنگ خطری برای کسانی باشد که معتقدند اتخاذ یک ساختار DAO از آنها در برابر اجرای قانون محافظت می کند و قانون را دور می زند تا در نهایت مردم را در معرض خطر قرار دهد.”

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونینویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا