🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدل‌های OnlyFans و Patreon به دلیل نگرانی‌های مربوط به پرداخت و سانسور به Web3 روی می‌آورند

سازندگان Patreon در ماه آگوست دریافت پول را سخت‌تر دیدند، در حالی که OnlyFans یک بار سعی کرد پورن را در این پلتفرم ممنوع کند و سازندگان را مجبور کرد جایگزین‌هایی مانند Web3 را در نظر بگیرند.

سازندگان محتوای بزرگسالان به دنبال مشکلات پرداخت اخیر و تهدید همیشگی عدم پلتفرم، به مهاجرت به نسخه های غیرمتمرکز OnlyFans و Patreon ادامه می دهند.

لئون لی، بنیانگذار و مدیرعامل Only1، نسخه غیرمتمرکز OnlyFans، به کوین تلگراف گفت که اخیراً به لطف Web3 قدرت از واسطه ها به تولیدکنندگان محتوا تغییر کرده است.

لی گفت: نقش واسطه ها در حال کاهش است و نقش و درآمد سازندگان در حال افزایش است.

در ماه آگوست، سازندگان Patreon گزارش دادند که در برداشتن درآمد خود از این پلتفرم با مشکل مواجه هستند زیرا پرداخت‌هایشان توسط بانک‌هایشان تقلبی گزارش شده است.

بسیاری از سازندگان محتوا همچنین به یاد دارند که OnlyFans در سال ۲۰۲۱ سعی کرد محتوای غیراخلاقی جنسی را ممنوع کند، اما چند روز بعد تصمیم خود را تغییر داد.

در این مورد، لی استدلال می‌کند که تا زمانی که سازندگان روی پلتفرم‌های متمرکز با ریل‌های پرداخت سنتی باقی بمانند، همیشه در معرض خطر قرار گرفتن خارج از پلتفرم خواهند بود.

سازندگان هنوز در معرض خطر بی‌نظمی هستند و نمی‌توانند به پتانسیل درآمد کامل خود دست یابند.»

Only1 در مارس ۲۰۲۳ با پشتیبانی از برندهای Animoca بر روی بلاک چین Solana راه اندازی شد. با این حال، این پلتفرم تنها یکی از بسیاری از استارت‌آپ‌هایی است که به دنبال جذب جادوی پلتفرم‌های اشتراک بزرگسالان با چرخش غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال هستند.

در سال ۲۰۲۲، مدل OnlyFans، Ally Rae، پلتفرم محتوای بزرگسالان مبتنی بر ارز دیجیتال WetSpace را به عنوان جایگزینی برای OnlyFans ایجاد کرد.

ری در دسامبر ۲۰۲۲ به کوین تلگراف گفت که این پلتفرم را ایجاد کرده است تا از فشارهای پرداختی که سازندگان پلتفرم هایی مانند OnlyFans از سوی بانک ها متحمل می شوند جلوگیری کند.

“من شروع به درک کردم که بانک ها بخش بزرگی از نیروی محرکه تصمیماتی هستند که پلتفرم ها باید بگیرند. بنابراین سوال طبیعی این بود که “چگونه می توانیم از شر بانک ها خلاص شویم؟” و ارزهای دیجیتال مانند شوالیه هایی در زره درخشان ظاهر شده اند. ”

اخیراً، سازندگان OnlyFans شروع به هجوم به Friend.tech کرده‌اند. Friend.tech یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز جدید است که بر روی پایه شبکه لایه ۲ کوین بیس ساخته شده است.

لی معتقد است که یک رویداد مهاجرت انبوه زمانی رخ می دهد که سازندگان بیشتری متوجه شوند که نمی خواهند تحت قوانین سانسور اعمال شده توسط واسطه های متمرکز قرار گیرند.

لی گفت: «سازندگان در حال حاضر شروع به درک این واقعیت کرده‌اند و کمتر به واسطه‌ها برای کسب درآمد وابسته می‌شوند.

او اذعان کرد که تولیدکنندگان، تبلیغ‌کنندگان و برندهای تلویزیونی سهم بازار را در اقتصاد سازنده حفظ خواهند کرد، اما گفت که زیرساخت‌های پرداخت همتا به همتای واقعی مانند بلاک چین «گام منطقی بعدی» برای سازندگان است.

وی گفت: با حذف وابستگی به پردازشگرهای پرداخت سنتی، پلتفرم Web3 و جامعه آن از استقلال کامل برای کنترل انواع محتوای مجاز برخوردار خواهند شد و تا.

از زمان سانسور OnlyFans بر محتوای بزرگسالان، سازندگان «حساب‌های پشتیبان» را در پلتفرم‌های مختلف ایجاد کرده‌اند تا ریسک‌های خارج از پلتفرم را در نظر بگیرند. ”

Proof of Peach، SEXN و Keyhole سه پلتفرم سرگرمی بزرگسالان دیگر هستند که در فضای Web3 فعال هستند.

مربوط: DuckSquad – اولین NFT سرمایه گذاری غیرمتمرکز در Only1 راه اندازی شد

لی معتقد است که سازندگان بیشتری در نهایت به سمت پلتفرم‌های غیرمتمرکز می‌روند که «استقلال کامل» را بر محتوای خود و مالکیت کامل بر پولی که به دست می‌آورند ارائه می‌دهند.

“آینده اجتناب ناپذیر این است که هیچ واسطه ای بین طرفداران و سازندگان وجود نخواهد داشت. این یک پتانسیل روشن اما تحقق نیافته فناوری بلاک چین است.”

مجله: سازندگان NFT: “اوه خدای من، من آن را دیده ام!” – Coldie’s Snoop Dogg، Vitalik، McAfee NFT


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا