اخبار ارز دیجیتال

فقط تجارت خارجی: بانک روسیه با سرمایه گذاری رایگان کریپتو مخالف است

دولت روسیه نمی‌خواهد بیت‌کوین را برای روس‌های معمولی فعال کند، بلکه فقط می‌خواهد آن را برای موسسات تجارت خارجی فعال کند.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه گفت: بانک مرکزی روسیه آماده است تا اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال را در این کشور بدهد، اما این تنها به عنوان بخشی از یک آزمایش قانونی است.

نابیولینا در کنفرانس مطبوعاتی بانک روسیه در ۱۶ دسامبر گفت: “می توان تجارت از طریق نهادهای مجاز داخلی را به عنوان بخشی از یک سیستم قانونی آزمایشی در نظر گرفت، اما این امر مستلزم قوانین مربوطه است.”

نابیولینا تاکید کرد که تنها ایراد بانک روسیه همیشه این بوده است که ارزهای دیجیتال نمی توانند به عنوان وسیله پرداخت استفاده شوند. وی افزود که بانک مرکزی همچنین نگران حمایت از سرمایه گذاران است زیرا بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسان است.

روسیه به طور رسمی شهروندان خود را از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منع نکرده است، اما بانک روسیه معتقد است که پذیرش انبوه ارزهای رمزنگاری شده به طور اجتناب ناپذیری منجر به استفاده از آنها به عنوان یک روش پرداخت خواهد شد.الکسی زابوتکین، معاون رئیس بانک روسیه گفت. او گفت:

“اگر ارزهای رمزنگاری شده آزادانه در داخل کشور به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری در گردش باشند، به ناچار با گسترش مالکیت از آنها به عنوان یک وسیله پرداخت استفاده می شود. جلوگیری از این امر غیرممکن است.”

بنابراین، در صورت تصویب، رژیم آزمایشی روسیه برای حمایت از استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در داخل روسیه استفاده خواهد شد، اما “فقط برای حمایت از تجارت خارجی”، زابوتکین تاکید کرد.

آخرین اخبار نشان می دهد که چرا بانک مرکزی روسیه در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری در این کشور منفی بوده است.

قانون اصلی ارزهای دیجیتال روسیه، در مورد دارایی های مالی دیجیتال، رسماً استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را برای اهداف پرداخت در سال ۲۰۲۰ ممنوع کرد. این قانون روس‌ها را از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال منع نمی‌کند، اما صرافی‌های ارزهای دیجیتال محلی بدون نظارت باقی می‌مانند.

مربوط: بانک روسیه می خواهد استخراج کنندگان را از فروش ارزهای دیجیتال به روس ها منع کند

در حالی که نمی‌خواهد به روس‌ها اجازه استفاده از ابزارهای مالی غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین را به صورت محلی بدهد، خود دولت روسیه نمی‌خواهد مزایای تمرکززدایی را در مقیاس جهانی از دست بدهد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین از انحصار سیستم پرداخت مالی جهانی انتقاد کرده است. و خواستار یک شبکه پرداخت مستقل مبتنی بر بلاک چین شد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا