اخبار ارز دیجیتال

از سال ۲۰۱۸، تنها چهار نفر هلدینگ تتر را مدیریت می کنند: گزارش

دادستان کل نیویورک و کمیسیون معاملات آتی کالا در سال ۲۰۲۱ در مورد Tether تحقیق خواهند کرد و ساختار مالکیت ناشناخته قبلی را فاش خواهند کرد.

بر اساس اسنادی که توسط وال استریت ژورنال در ارتباط با تحقیقات مقامات ایالات متحده در مزرعه برنج به دست آمده است، از سال ۲۰۱۸، گروهی متشکل از چهار مرد، ۸۶ درصد از تتر هولدینگ لیمیتد ناشر استیبل کوین را کنترل می کردند.

دادستان کل نیویورک و کمیسیون معاملات آتی کالا در سال ۲۰۲۱ در مورد Tether تحقیق خواهند کرد و ساختار مالکیت ناشناخته قبلی را فاش خواهند کرد. به گفته کوین مارکت کپ، این شرکت صادرکننده تتر (USDT)، بزرگترین استیبل کوین جهان با گردش ۶۸ میلیارد دلاری است.

بر اساس این اسناد، تتر توسط جراح پلاستیک سابق جیانکارلو دواسینی و بازیگر سابق کودک و کارآفرین ارزهای دیجیتال براک پیرس ساخته شده است. در سپتامبر ۲۰۱۴، Tether Holdings در جزایر ویرجین بریتانیا ثبت شد.

چهار سال بعد، پیرس قبلاً شرکت را ترک کرده بود و Devasini حدود ۴۳٪ از Tether را در اختیار داشت. دواسینی همچنین به ساخت صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex کمک کرد، جایی که او در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد مالی در آن خدمت می کند. بر اساس این اسناد، مدیرعامل Bitfinex، Jean-Louis van Der Velde و مشاور ارشد استوارت هوگنر، هر کدام حدود ۱۵ درصد از Tether را در سال ۲۰۱۸ در اختیار داشتند.

از سال ۲۰۱۸، چهارمین سهامدار بزرگ تتر مردی با تابعیت دوگانه بود که با نام کریستوفر هابرن در بریتانیا و چاکریت ساکریت در تایلند شناخته می‌شد که مالک ۱۳ درصد بود.

در این گزارش آمده است که این چهار مرد حدود ۸۶ درصد از Tether را از طریق دارایی های خود و شرکت های وابسته جداگانه کنترل می کردند.

مدیر ارشد فناوری تتر، پائولو آردوینو، در توییتی نوشت که مقاله WSJ یک “مقاله دلقک” بود که به رشد شرکت کمک کرد.

به گفته سخنگوی تتر، پست آردوینو پاسخ رسمی این شرکت به این مقاله بود. مقاله دیگری از نوامبر ۲۰۲۲ ادعا کرد که اگر دارایی‌های آن ۰.۳ درصد کاهش یابد، تتر می‌تواند «از لحاظ فنی ورشکسته» در نظر گرفته شود. این شرکت این مقاله را به عنوان “اطلاعات نادرست” طبقه بندی کرد.

در سال ۲۰۲۱، توافقی بین تتر و دفتر دادستان کل ایالت نیویورک انجام شد که ادعا می‌کرد این شرکت مقدار وثیقه فیات پشتوانه استیبل کوین خود را به اشتباه ارائه کرده است. کوین تلگراف گزارش داد که علاوه بر پرداخت ۱۸.۵ میلیون دلار خسارت به ایالت نیویورک، این شرکت مجبور شد به طور منظم ذخایر خود را افشا کند.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا