اخبار ارز دیجیتال

گزارش: وکیلی که 400 میلیون دلار در کلاهبرداری OneCoin پولشویی کرده بود، از محاکمه جدید خودداری کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

وکیلی که 400 میلیون دلار در کلاهبرداری OneCoin پولشویی کرده بود، علیرغم ادعای وجود اشتباهات قانونی و شهادت دروغ در اولین محاکمه خود در سال 2019، از انجام محاکمه جدید محروم شد.

وکیلی که مسئول پولشویی 400 میلیون دلار در کلاهبرداری OneCoin است، با وجود شهادت دروغ توسط شاهد دادستان در دادگاه 2019، درخواست او برای یک محاکمه جدید رد شد.

طبق گزارش 18 سپتامبر در بلومبرگ، مارک اسکات وکیل 54 ساله در آن زمان نمی دانست وان کوین کلاهبرداری است و باید به خاطر نقش خود در راه اندازی صندوق پولشویی پاسخگو باشد. نه موسس OneCoin روجا “کریپتو کوئین” ایگناتوف.

آقای اسکات در نوامبر 2019 به جرم پولشویی و توطئه کلاهبرداری بانکی محکوم شد و دادستان ها ادعا کردند که آقای اسکات در مجموع 50 میلیون دلار از طریق یک صندوق کلاهبرداری که پرداخت ها و تراکنش های سیفون شده از طرح OneCoin را پردازش می کرد، به دست آورده است.

تیم دفاعی او از آن زمان با استناد به شهادت دروغ شاهدان دولتی در دادگاه اول، به دنبال محاکمه جدیدی هستند.

با این حال، ادگاردو راموس، قاضی منطقه ای ایالات متحده در جلسه 18 سپتامبر گفت که علیرغم شهادت دروغ در دادگاه کنستانتین در سال 2019، “یک فرد بی گناه ممکن است محکوم شود.”، او با رد درخواست وکلا برای اعاده دادرسی گفت: . ایگناتوف

کنستانتین ایگناتوف یک شاهد دولتی است که اعتراف کرده است که خواهرش روجا را در کلاهبرداری OneCoin کمک کرده است.

وکلای اسکات گفتند که موکل آنها “از این که دادگاه علیرغم شواهد غیرقابل انکار مبنی بر اینکه تنها شاهد همکار دولت به خود شهادت دروغ داده است، از اینکه دادگاه اجازه محاکمه جدیدی نداده است.” او گفت که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

مربوط: رئیس تطبیق OneCoin پس از استرداد به ایالات متحده با 40 سال زندان مواجه است

OneCoin در سال 2014 تاسیس شد و به عنوان یک ارز دیجیتال با ساختاری مشابه بیت کوین به بازار عرضه شد. با این حال، بعداً مشخص شد که این یک طرح هرمی بود که با جذب کاربران جدید با هزینه‌های ساختگی و وعده‌های درآمد بالا در آینده کار می‌کرد.

دادستان ها ادعا کردند که اسکات از درآمد 50 میلیون دلاری OneCoin برای تامین هزینه های زندگی گران قیمت خود استفاده کرده است و خانه های چند میلیون دلاری، ساعت، ماشین های اسپرت، یک قایق بادبانی 17 متری و سایر اقلام لوکس خریداری کرده است.

در 12 سپتامبر، راموس، بنیانگذار OneCoin، کارل گرین وود را پس از مجرم شناخته شدن در یک سری از جنایات از جمله کلاهبرداری و پولشویی به 20 سال زندان محکوم کرد.

روجا ایگناتوف از اکتبر 2017 ناپدید شده است و در حال حاضر در فهرست 10 نفر از افراد تحت تعقیب اداره تحقیقات فدرال قرار دارد.

سوال بزرگ: تعداد مرگ و میرهای ارز مجازی چه شد؟


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا