اخبار ارز دیجیتال

افسر سازگاری OneCoin پس از استرداد به ایالات متحده با 40 سال زندان روبرو می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کلاهبردار ادعایی متهم به انجام “دقیقا برعکس” عنوان خود در حصول اطمینان از تطابق OneCoin با قانون شده است.

دادستان‌های فدرال ایالات متحده، یکی از مدیران سابق Onecoin را پس از استرداد از بلغارستان به دلیل توطئه برای کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال، به حداکثر ۴۰ سال زندان متهم کردند.

وزارت دادگستری (DOJ) در 21 مارس، ایرینا دیلکینسکا، افسر حقوقی و انطباق سابق OneCoin را به یک فقره کلاهبرداری و یک فقره توطئه برای پولشویی متهم کرد که هر کدام به 20 سال زندان محکوم شدند.

دیلکینسکا، که گفته می شود به پولشویی بیش از 400 میلیون دلار از درآمدهای OneCoin کمک کرده است، پس از شنیدن خبر دستگیری همدستان، شواهد متهم را از بین برد و پیام های اتهامی ارسال کرد.

دادستان فدرال دامیان ویلیامز به طنز موضع دیلیکینسکا با توجه به ماهیت OneCoin اشاره کرد و گفت:

«ایرینا دیلکینسکا، که گمان می‌رود رئیس بخش حقوقی و انطباق با طرح هرمی ارزهای دیجیتال وان‌کوین باشد، دقیقاً برعکس موقعیت خود عمل کرده و از پولشویی میلیون‌ها دلار درآمد غیرقانونی از طریق شرکت‌های کاغذی توسط وان‌کوین جلوگیری کرده است. گفته می‌شود که آنها. آن را ممکن کرد.»

بر اساس این اطلاعیه، دیلکینسکا در 20 مارس از بلغارستان مسترد شد و قرار بود روز بعد در برابر قاضی فدرال سارا نتبرن حاضر شود.

OneCoin در سال 2014 توسط روجا ایگناتوا و کارل سباستین گرین وود، “ملکه ارزهای دیجیتال” تاسیس شد. دومی به اتهامات متعددی که در دسامبر 2022 علیه او مطرح شده بود اعتراف کرد و با 60 سال زندان روبرو شد.

مربوط: DOJ و SEC سقوط SVB و فروش سهام خودی را بررسی می کنند: گزارش

با این حال، ایگناتوا با موفقیت از اجرای قانون طفره رفت و در یک پرواز به یونان در اکتبر 2017 ناپدید شد، تنها 15 روز پس از صدور حکم فدرال برای دستگیری او.

در ژوئن 2022، ایگناتووا به فهرست 10 نفر از افراد تحت تعقیب اداره فدرال اضافه شد و برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری او شود، 100000 دلار جایزه در نظر گرفته شد.

OneCoin در سال 2015 به عنوان یک کلاهبرداری افشا شد، اما تنها از سه ماهه چهارم 2014 تا سه ماهه چهارم 2016، بیش از 4.3 میلیارد دلار درآمد و حدود 3 میلیارد دلار سود به دست آورد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگارینویسنده: Luke Huigsloot

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا