🚨 اخبار ارز دیجیتال

OKX فعالیت های استخراج بیت کوین را تعطیل می کند: دلیل احتمالی در اینجا وجود دارد

OKX اعلام کرد که از ۲۶ فوریه ۲۰۲۴ به طور کامل محصولات استخر استخراج بیت کوین و خدمات مرتبط خود را تعطیل خواهد کرد. این تصمیم در یک زمان پرتلاطم برای ماینرهای بیت کوین اتخاذ می شود. با توجه به کاهش چشمگیر قیمت بیت کوین، سودآوری کاهش یافته و اخیراً به زیر قیمت بیت کوین رسیده است. مارک ۴۰۰۰۰ دلار

صرافی ارزهای دیجیتال در اطلاعیه‌ای به کاربران خود برنامه‌های خود برای قطع این خدمات را شرح داده و دلیل اصلی این تصمیم را «تعدیل‌های تجاری» عنوان کرده است. در حالی که ثبت نام کاربر جدید برای خدمات ماینینگ از ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴ متوقف شد، کاربران فعلی مجاز به فعالیت تا ۲۵ فوریه بودند.

دور شدن OKX از استخراج ممکن است نشان دهنده مشکلات گسترده تری باشد که صنعت استخراج بیت کوین با آن مواجه است. سودآوری استخراج بیت کوین کاهش یافته است و حفظ عملیات خود را برای ماینرها، به ویژه آنهایی که هزینه های سربار بالایی دارند، به طور فزاینده ای دشوار کرده است.

کاهش ارزش بیت کوین این مشکل را تشدید کرده است. زیرا پاداش استخراج دیگر در بیشتر موارد هزینه ها را پوشش نمی دهد. اختلال در فعالیت‌های استخراج توسط بازیکنان اصلی مانند OKX می‌تواند منجر به کاهش سختی شبکه شود زیرا الگوریتم با کاهش قدرت هش سازگار می‌شود. این مقررات، هرچند به طور موقت، می‌تواند استخراج ماینینگ را برای ماینرهای کوچک در دسترس‌تر کند.

دور شدن OKX از استخرهای ماینینگ به دنبال یک حادثه اخیر است که در آن توکن مبادله بومی این پلتفرم در یک بازه زمانی سه دقیقه‌ای بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت. این کاهش در نتیجه یک سری انحلال‌ها ناشی از نوسانات غیرعادی قیمت بود.

پس از این شکست، OKB بهبود قابل توجهی داشت و از ۲۵.۱۷ دلار به ۴۵.۶۴ دلار جهش کرد و حجم معاملات ۲۴ ساعته با ۲۱۰۰ درصد افزایش به ۷۹ میلیون دلار رسید.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا