اخبار ارز دیجیتال

OKX صفحه اثبات رزرو را منتشر می کند و نحوه حسابرسی خود را برای رزرو توضیح می دهد

این صفحه شامل گزینه «مشاهده ذخایر OKX» است که نسبت ذخیره را در یک نگاه برای BTC، ETH و USDT ارائه می‌کند.

صرافی کریپتو OKX صفحه اثبات ذخایر را منتشر کرده است که در آن کاربران می توانند ذخایر خود را بررسی کنند تا از حلال بودن آنها اطمینان حاصل کنند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که پس از سقوط FTX.OKX که صفحه جدیدی را در توییت و وبلاگ خود اعلام کرد، صرافی‌های رمزنگاری بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرند.

صفحه اثبات ذخایر دو گزینه متفاوت برای حسابرسی ذخایر بورس در اختیار کاربران قرار می دهد. اولین مورد به کاربران اجازه می دهد تا مروری سریع از ذخایر و بدهی های فعلی صرافی برای سه ارز دیجیتال برتر داشته باشند: BTC، ETH و USDT.

این خلاصه در حال حاضر نشان می دهد که OKX دارای 102٪ از BTC و ETH مورد نیاز برای پردازش تمام برداشت های این سکه ها است، در حالی که مقدار مورد نیاز برای پردازش تمام برداشت های Tether این است که می گوید 101٪ USDT دارد.

گزینه دوم با عنوان “مشاهده حسابرسی های من” است. کاربران می توانند وارد سیستم شده و یک عکس فوری از موجودی های موجود در صرافی را مشاهده کنند. به گفته این شرکت، این موجودی ها باید همان موجودی باشد که در صفحه خلاصه دارایی داشبورد برنامه نشان داده شده است، مگر اینکه کاربر وام حاشیه ای دریافت کند.

برخی از کاربران ممکن است به برنامه وب شرکت برای ارائه اطلاعات دقیق اعتماد نداشته باشند، بنابراین این شرکت دو روش ایجاد کرده است که نحوه حسابرسی ذخایر با استفاده از کنسول رایانه شخصی را توضیح می دهد. ما همچنین اسناد فایل راهنما را ارائه می دهیم. این اسناد با عنوان “چگونه می توان بررسی کرد که یک دارایی در درخت OKX Merkle قرار دارد یا خیر”. و «نحوه بررسی مالکیت و موجودی OKX برای آدرس کیف پول».

یکی از این اسناد توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان از API برنامه OKX پرس و جو کرد تا یک درخت مرکل از موجودی‌های مشتری را بدست آورد و آن را با موجودی‌های منتشر شده در بلاک چین مقایسه کرد. دیگری توضیح داد که چگونه کاربران می توانند برگ مرکل را برای تعادل خود دریافت کنند و تأیید کنند که این برگ بخشی از یک درخت بزرگتر است.

در یک بیانیه مطبوعاتی، مدیر بازارهای مالی OKX، Lennix Lai، نظر خود را بیان کرد که این صفحه اثبات ذخیره به افزایش شفافیت در بازار مبادلات ارز دیجیتال کمک می کند.

“شواهد جدید و ویژگی خود ممیزی در صفحه ذخیره به کاربران این امکان را می دهد که مطمئن شوند که دارایی های آنها 100٪ پشتیبانی می شود. ما معتقدیم که اگر بخواهیم بتوانیم بعد از اخیر قوی تر بازسازی کنیم، باید شفافیت بیشتری در صنعت ایجاد کنیم. مناسبت ها.”

Crypto Exchange FTX بین 7 تا 11 نوامبر با کمبود نقدینگی ناگهانی مواجه شد که باعث شد شرکت پشت سر اعلام ورشکستگی کند. در پاسخ به این حادثه، چندین مدیر اجرایی در صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال اعلام کردند که اثبات صفحات ذخیره برای شفاف‌سازی برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی ضروری است.

OKX قبلاً گفته بود که در اسرع وقت Proof of Reserves را ارائه خواهد کرد. کوکوین و بایننس همچنین گفته‌اند که قصد دارند در هفته‌های آتی مدرکی مبنی بر ذخیره ارائه کنند. چندین صرافی دیگر ارزهای دیجیتال، از جمله Gate.io، Bitmex و Kraken، مدت‌ها قبل از پایان داستان FTX، صفحات Proof of Reserves داشتند.نویسنده: Tom Blackstone

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا