🚨 اخبار ارز دیجیتال

OKX 60 میلیون دلار توکن USDT و MASK را به Alameda Research منتقل کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انتقال وجه می تواند بخشی از تلاش برای بازپرداخت بستانکاران صرافی رمزنگاری شکست خورده FTX باشد.

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیل رمزارز Arkham Intelligence، در ۹ می، صرافی ارزهای دیجیتال OKX حدود ۶۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال را به کیف پولی متصل به صندوق تامینی ناموفق Alameda Research فرستاد.

اسکرین شات انتقال از OKX به کیف پول Alameda Research را نشان می دهد. منبع: Arkham Intelligence.

این وجوه در ۱۶ تراکنش جداگانه توزیع شد و تقریباً شامل ۳۳۷.۹ میلیون توکن شبکه ماسک (MASK) به ارزش ۱.۳ میلیون دلار و تتر (USDT) استیبل کوین به ارزش ۵۷.۷۷ میلیون دلار بود.

طبق اطلاعات Arkham Intelligence، Alameda Research در حال حاضر دارایی هایی به ارزش ۲۸۴ میلیون دلار در کیف پول های رمزنگاری شده دارد. بزرگترین دارایی های آن USDT، BitDAO (BIT)، اتر (ETH) و Stargate Finance (STG) هستند.

این وجوه ممکن است بخشی از تلاش جمع آوری برای بازپرداخت مشتریان شرکت خواهر Alameda، FTX باشد. در ۳۰ مارس، OKX اعلام کرد که قصد دارد تقریباً ۱۵۷ میلیون دلار را که از طرف FTX و Alameda نگه داشته است، بازگرداند. بر اساس همین اطلاعیه، FTX در ۳۰ مارس درخواستی را برای وادار کردن OKX به آزادسازی وجوه برای بازپرداخت طلبکاران ارائه کرد که OKX گفت که از آن استقبال کرده است.

پس از اعلام ورشکستگی و تحت مدیریت جدید، FTX و Alameda در تلاش برای بازیابی وجوه از شرکت‌هایی که قبلاً ارزهای دیجیتال ارسال می‌کردند، تهاجمی بودند. در ۲۳ مارس، FTX با صندوق تامینی Modulo Capital به توافق رسید و به آن اجازه داد ۴۶۰ میلیون دلاری را که قبلاً در صندوق سرمایه گذاری کرده بود، بازیابی کند. در ۴ مه، FTX درخواستی را برای بازگرداندن ۴ میلیارد دلاری که ظاهراً به شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال ورشکسته جنسیس گلوبال وام داده بود، ارائه کرد.

حدود ۱۳۰ شرکت از جمله FTX Group و شرکت تابعه آن Alameda Research در ماه نوامبر پس از اینکه صرافی ارز دیجیتال دچار بحران نقدینگی شد، اعلام ورشکستگی کردند. مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون، پس از تبانی با مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن-فرید برای سوء استفاده از وجوه مشتریان FTX متهم به کلاهبرداری شد. او در ۲۲ دسامبر به اتهامات وارده اعتراف کرد.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا