اخبار ارز دیجیتال

مدیر OKX می‌گوید KYC “نشان را بالا می‌برد” و سرمایه واقعی را برای ارزهای دیجیتال به ارمغان می‌آورد: اقتصاد بلاک چین دبی 2023

لنیکس لای، مدیر ارشد تجاری OKX Global به Cointelegraph گفت که استانداردهای انطباق باید افزایش یابد تا سرمایه گذاران مالی سنتی وارد این فضا شوند.

در حالی که برخی از حوزه‌های فضای ارزهای دیجیتال بر حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن متمرکز هستند، برخی دیگر به دنبال ارتقای استانداردهای درون این فضا و معرفی بازیگران سنتی و سرمایه بیشتر به دنیای دارایی‌های دیجیتال هستند.

در اجلاس اخیر اقتصاد بلاک چین در دبی، کوین تلگراف با Lennix Lai، مدیر ارشد تجاری جهانی صرافی ارز دیجیتال OKX صحبت کرد. در طول این مصاحبه، مدیر اجرایی در مورد تفاوت‌های بین فضای مالی سنتی و فضای رمزنگاری، نحوه مقابله OKX با موج مبادلاتی که چک‌های اجباری شناخت مشتری (KYC) را معرفی کرده و محیط نظارتی که به سرعت در حال تغییر است، بحث کرد. چندین موضوع، از جمله اینکه چگونه مبادلات می توانند بر این موضوع غلبه کنند.

لای و Ezra Regera از Cointelegraph در اجلاس اقتصاد بلاک چین در دبی شرکت کردند

لای و ازرا رگوئرا از کوین تلگراف در اجلاس اقتصاد بلاک چین در دبی.منبع: جوانا الحمرا

به گفته لای، ارزهای دیجیتال «خیلی سرگرم کننده تر» از امور مالی سنتی هستند. لای که قبلاً در شرکت‌های سنتی کار می‌کرد، گفت که فرآیندهای زیادی در دنیای مالی قدیمی وجود دارد که به نظر او ناکارآمد هستند. او توضیح داد:

نوآوری در امور مالی سنتی نسبتاً دشوار است. با ارزهای دیجیتال، بسیار بهتر و کارآمدتر است. و از نظر هزینه، بسیار ارزان‌تر است. بنابراین سرعت بسیار سریع‌تر است و اکنون می‌بینیم که می‌توانیم حتی گسترده‌تر خدمت کنیم. مخاطب نسبت به امور مالی سنتی.

مدیر اجرایی گفت: زمانی که مشکلات به وجود می آمد، قبل از حل مشکلات مالی سنتی، اصطکاک داخلی و خارجی زیادی وجود داشت، حتی زمانی که راه حل واضح بود. علاوه بر این، لای گفت که جنبه های نظارتی نیز وجود دارد که باید قبل از ارائه راه حل در نظر گرفته شود.

لای به کوین تلگراف گفت که تنظیم‌کننده‌ها عمدتاً دستورالعمل‌ها و انتظارات مشابهی دارند و همچنین هدفشان حمایت از مصرف‌کنندگان است. این مدیر اجرایی گفت که برخورد با مقررات مختلف در حوزه های قضایی مختلف در سراسر جهان نیازمند تحقیقات و برنامه ریزی گسترده برای نیازهای مختلف است.

آقای لای در رویداد Blockchain Economy Summit دبی سخنرانی کلیدی داشت

آقای لای در رویداد Blockchain Economy Summit دبی سخنرانی کلیدی داشت.منبع: کوین تلگراف

او گفت: “سطوح مختلف الزامات به معنای سطوح مختلف مقررات است. اما من فکر می کنم همه رگولاتورها دستورالعمل ها و انتظارات مشابهی دارند. به عنوان مثال، آنها می خواهند از مشتریان خود محافظت کنند، آنها می خواهند بر معاملات نظارت کنند، “ما می خواهیم مشتریان خود را منزوی کنیم.”

مطالب مرتبط: چگونه OKX ستاره F1 دنیل ریکاردو را متقاعد کرد که ترویج ارزهای دیجیتال بی خطر است

هنگامی که از لای در مورد روند OKX به سمت نیاز به KYC در صرافی ها پرسیده شد، لای گفت که دقیقاً مانند امور مالی سنتی، ارزهای رمزپایه نیاز به “بالا بردن سطح” دارند. مدیر اجرایی گفت که این چیزی را که او «سرمایه واقعی و بودجه عمده» می‌خواند را وارد فضا می‌کند. او توضیح داد:

به این ترتیب ما بازار واقعی را رشد می‌دهیم، زیرا اگر استانداردهای انطباق شرکت شما نتوانند رعایت شوند یا به نحوی نتوانید به زبان مالی سنتی صحبت کنید، آنها این کار را انجام خواهند داد و به‌رغم نوآوری‌های ما، ما هرگز نمی‌توانیم برای سرمایه گذاری یا آوردن سرمایه در این زمینه.»

به گفته لای، KYC اولین سطح و اولین گام در تلاش برای ارتقای استانداردهای انطباق در این بخش است تا از دیگر بازیگران صنعت مالی استقبال شود.

مجله: 3 میلیون دلار OKX Airdrop، 1 ساعت Due Diligence در 3AC، Binance AI — Asia Express

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا